17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Životní?
Životní?
vloženo: 11.7.2013 21:19
autor: Radim Seifert

úlovky (svět)

Bezoár Ibex v Turecku
Bezoár Ibex v Turecku
vloženo: 15.1.2019 08:34
autor: Radek

trofeje

Šesterák
Šesterák
vloženo: 21.8.2017 06:27
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Obnova
Obnova
vloženo: 11.2.2015 08:39
autor: Děda z lesa

zbraně

MAJÍ SVÉ KOUZLO.
MAJÍ SVÉ KOUZLO.
vloženo: 31.7.2014 04:09
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

Na újedi 2
Na újedi 2
vloženo: 26.10.2017 19:11
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

jazvec
jazvec
vloženo: 15.4.2019 18:59
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243658 fotek (7 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760994 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362890 hlasování fotek (28 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Odchyt zajíců 6.

Po vložení do třídílné bedny se horní deska zajistila zatlučením hřebíku, který se nechal 1 cm trčet kvůli opětovnému vytažení. Nakonec se křídou na horní desku napsalo pohlaví. Ideální bylo 1:2. Každé OMS mělo odborně vyškoleného chytače, který na vše dohlížel.
vložil: Jindřiška Padalíková
vloženo: 13.3.2021 07:55
zobrazeno: 2720x
hodnocení: 20 hlasů



Komentáře:

14.3.2021 05:24 vložil Jaroslav Vlosovský
1***
13.3.2021 19:23 vložil Vladimír Grande
Zásadně nesouhlasím s takovýmto násilím na nejkrásnější zvěři v přírodě. Je to na ně páchaný teror......
13.3.2021 13:23 vložil Jiří Malacka
Když jsme chytali zajíce v r. 1980, tak jsme z jedné strany chytli 80 zajíců a zdruhé 60. Bylo málo beden, některé zajíce jsme s kamarádem proto pustili V pytlech jsem jich měl asi 11. No a bývalý tajemník OMS J. Helešic to viděl nás chtěl dát na hospodářskou kriminálku, že podrýváme soc. hospodaření.
13.3.2021 11:43 vložil Jaroslav Tatalák
U nás na olomoucku se sítě půjčovaly z OMSu. A odchyt, to byly krásné až adrealinové zážitky.
13.3.2021 09:15 vložil Antonín Polách
Dřív jsme hodně vyváželi,teď je to naopak.
13.3.2021 08:38 vložil Jiří Netík
Josefe máš pravdu, nevím jestli sítě byly majetkem Interlovu, nebo OMSu.
13.3.2021 08:33 vložil Josef Panic
Zajíce soustřeďoval Interlov Přerov, po veterinární prohlídce a nutné karanténě je pak prodával do světa, často do Francie.
13.3.2021 08:23 vložil Roman Macho
1*****
13.3.2021 08:17 vložil Jiří Netík
Na okrese Břeclav byl jedním z chytačů nejvyšší lesník Leopold Beer. Lesník, Jaromír Kosík, který měl nedávno narozeniny, vymyslel příhodu. Když se chytali zajíci v M: N. Vsi tak polda vysednul z vlaku a šel na místo odchytu. Když šel kolem hřbitova , tak přes hřbitovní zídku se ptal paní: "kde se tu chytají zajíci a za jak dlouho tam dojdu?" Paní povídá: "U Babušiného kříže, pěšky by jste tam byl za hodinu, ale vy jste na koňovi, tak tam budete za 20 minut." 1*****

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.