17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

V roce 2011
V roce 2011
vloženo: 7.3.2013 10:55
autor: H.J.

úlovky (svět)

Sibírsky los - Rusko
Sibírsky los - Rusko
vloženo: 14.2.2017 14:36
autor: mirojevo

trofeje

Můj životní srnec
Můj životní srnec
vloženo: 15.5.2012 21:53
autor: Antonín Trubačík

zvěř v přírodě

Spokojená
Spokojená
vloženo: 5.2.2017 08:29
autor: Martin Hruška

zbraně

Kompletní repase "zetky",moje práce.
Kompletní repase "zetky",moje práce.
vloženo: 29.3.2020 15:06
autor: Stanislav Satoria

fotopast

Macko
Macko
vloženo: 16.11.2014 17:11
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

farbiarka
farbiarka
vloženo: 31.3.2013 13:47
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (17 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362783 hlasování fotek (60 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

letošní - detail

vložil: Ondřej Štěpánek
vloženo: 19.2.2011 10:14
zobrazeno: 4994x
hodnocení: 28 hlasů



Komentáře:

21.2.2011 20:47 vložil Jiří Kučera
Dík. Dobrý popis lovu
20.2.2011 11:28 vložil Ondřej Štěpánek
Tak tedy popis... srnce jsem obeznal v půli srpna při ranní šoulačce krajem lesa podél luk. Do těchto míst chodím často a rád, ale tohoto srnce jsem tu ještě neviděl. Vyběhl ,spolu se srnou a srnčetem, z lesa na louky a zastavili se až uprostřed. Vzdálenost byla nějakých 250 m. Viděl jsem tvar paroží, ale nemohl jsem ho bezpečně obeznat. Tak jsem je nechal v klidu s tím, že se sem vypravím večer. To jsem měl štěstí, našoulal jsem je na kraji louky na nějakých 50 m. Obeznal jsem ho a rozhodl se, že budu lovit. Nachystal jsem si flintu do vidlice, ale než jsem stačil dostat srnce do kříže, tak opět utekli doprostřed louky. Takto se to opakovalo ještě pětkrát. Rozhodl jsem se pro ranní čekanou v místech kam obvykle zatahovali. Zasedl jsem ještě za tmy do kraje lesa k silné borovici a čekal co se bude dít. Při rozednění se kolem mě tyto známé kusy prohnaly a opět se zastavily až uprostřed louky. Řekl jsem si nic, počkám až se budou vracet. Dočkal jsem se po osmé hodině. Najednou koukám a přímo proti mě se ženou zpátky do lesa. Neváhal jsem, připravil si flintu a čekal co se bude dít. Srna se srnčetem zaběhli do lesa a srnec před lesem na chvíli zastavil a to se mu stalo osudným. Po komorové ráně na 50 m odběhl ještě nějakých 30 m než zhasl. Když jsem k němu došel tak mě překvapilo, že měl starou ránu na spodu hrudníku (rozčísnutá kůže). Teprve teď mi došlo proč se srnec takto choval a před tím jsem ho neviděl. Srnec vycházel nějakých 300 m od hranic honitby, ranou od sousedů byl zřejmě zrazen a začal navštěvovat naše louky. Děkuji našim patronům za úspěšný lov.
19.2.2011 23:08 vložil Jiří Kučera
Slušný srnec, zajímavá fotka. A co takhle popis lovu, příteli. Takový srnec si pár řádků zaslouží. Upřímné Lovu zdar! +1
19.2.2011 22:15 vložil Jiří Lengyel,starší
Dobrý srnec-Lovu zdar..

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.