17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kapitální...
Kapitální...
vloženo: 5.2.2014 19:09
autor: Jagdforest

úlovky (svět)

raritka
raritka
vloženo: 17.2.2012 07:00
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Neoddělitelné
Neoddělitelné
vloženo: 15.3.2018 08:51
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Liška vs. řeka 3
Liška vs. řeka 3
vloženo: 26.3.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

Část mé sbírky
Část mé sbírky
vloženo: 12.7.2014 15:54
autor: Karel Obrtál

fotopast

Rys
Rys
vloženo: 6.2.2012 07:57
autor: Vladimír Zach

myslivecké umění

Když jsem na náledí zlomil pažbu
Když jsem na náledí zlomil pažbu
vloženo: 24.2.2017 06:15
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (17 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362791 hlasování fotek (68 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Idarův dosled raritního srnce

Sedím si takhle v klidu na posedu u řepky, když mi v kapse vrní mobil. Koukám a on to náš hospodář. Vím, že tady má loveckého hosta a tak mu to vezmu. Nejsou to upřesňující informace k zítřejší brigádě, ale klasika. Jsme tam a tam, stříleli jsme a nemáme ani srnce ani nástřel. Za čtvrt hodinky jsme s Idarem na místě. Ten je zase natěšený a nemůže se dočkat. Opravdu není nástřel a tak prověřujeme hranu lesa a louky, kudy údajně srnec po ráně zatahoval. Značil prý zadní běh. Idar hledá kudy z louky do lesa a moc se mu to nezdá, nicméně do těch kopřiv vleze, pak mě protáhne houštinou a vrátí se zpět na louku. Zkoušíme to znovu a nic, na louku se ale vracíme z druhé strany oplocenky stojící za houštinkou a ejhle barva. Idar si to ověří zpět až k nástřelu a pak už za to vezme a vyrazí. Po cca 200 m nacházíme lože s barvou a po dalších pár metrech, kdy jsem si jistý, že máme barvu, pouštím Idara na volno. Mizí ve tmě a mě zbývá jen čekat odkud a jestli se ozve. Netrvá to ani dvě minuty a hlásí, pomalu se posouvá, ale daří se mi je dojít. Idar hlásí do zarostlé odvodňovací strouhy ve smrkovém stojáku. Jak se přiblížím, srnec vyrazí aniž mi dá příležitost vystřelit. Nicméně znovu ho Idar staví asi po 50m v houštině a tam už se mi daří ho dostřelit. Horidooo. Od hosta má srnec prostřelené obě kýty bez přestřelení kostí. Pravá pučnice je po nějakém nárazu vylomená a parůžek se pohybuje. LOVU ZDAR!
vložil: Jiří Cikryt
vloženo: 26.7.2019 23:55
zobrazeno: 3059x
hodnocení: 22 hlasů



Komentáře:

29.7.2019 20:34 vložil Vlasta Szo"keová
1***
29.7.2019 15:57 vložil Blanka Klatovská
1****
28.7.2019 21:14 vložil Jiří Cikryt
No teď jsem to vyvedl, dal jsem si omylem hlas.
28.7.2019 13:13 vložil František Mlčoch
1*!
28.7.2019 10:31 vložil Drahoš Hikl
Idarovi pochvala, bez něj by byl srnec ztracen,střelec měl mušku nějak mimo.Lovu zdar.
27.7.2019 21:40 vložil Jiří Netík
1****
27.7.2019 20:47 vložil Václav Bujáček
1*****
27.7.2019 16:11 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar! Idarovi velkou 1 za dobrou práci!
27.7.2019 07:32 vložil radek snabl
Výborný pes! Lovu Zdar!
27.7.2019 07:13 vložil Josef Vršan
Dobrá práce 1***

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.