17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Životní srnec
Životní srnec
vloženo: 12.8.2015 08:34
autor:

úlovky (svět)

Tradiční výřad kamzíku ve Slovinsku
Tradiční výřad kamzíku ve Slovinsku
vloženo: 24.2.2016 13:58
autor: Radek

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 18.7.2015 06:18
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 8.1.2013 08:29
autor: Marek Drha

zbraně

      Sauer S202 - Classic, ráže .30-06 Spr.
Sauer S202 - Classic, ráže .30-06 Spr.
vloženo: 5.1.2015 10:19
autor: Petra Hanzlíková

fotopast

Rys
Rys
vloženo: 6.2.2012 07:57
autor: Vladimír Zach

myslivecké umění

*farbiar*
*farbiar*
vloženo: 15.3.2014 16:10
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760974 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362808 hlasování fotek (12 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Večerní čekaná

Již před začátkem doby lovu srnců jsem měl obeznaného tohoto ročka, ale jak je skoro pravidlem, po 16. jakoby se do země propadl. Je to asi 10 dní, co jsme v této lokalitě seděli s kolegou ze sdružení asi 150m od sebe a právě jemu vyšel tento srnec. Už na měj mířil, když se otočil vítr a srnce zradil. Takže tu pořád je :-) Celý týden jsem neměl moc času, až včera, když jsem se vrátil ze školy, jsem mohl vyrazit. Po sedmé hodině jsem vzal psa, nasedl do auta a za 15 minut byl na místě. Parkuji auto na kraji louky a 80m od auta stojí kus srnčího. Beru dalekohled a obeznávám ročka. Bohužel se mi nepodařilo vystoupit z auta, abych ho nezradil. Tak mám obeznaného dalšího :-) K posedu to mám asi 500 metrů, během kterých jsem viděl 2 dobré srnce a 2 srny. Posed je na špici výběžku lesa. http://www.mapy.cz/#q=ho%C5%A1%C5%A5ka&t=o&x=12.571806&y=49.705715&z=15&d=muni_1565_0_1&l=3&c=h&u=m&umc=9cnbvxVnxCCugU-¨=49%C2%B042%2717.012%22N%2C%2012%C2%B034%2716.880%22E¨=49%C2%B042%2720.949%22N%2C%2012%C2%B034%2713.138%22E Louka je asi týden posekaná a začíná rašit nová tráva, takže vidím přes celou louku (900m) lišku a další 2 kusy srnčího. Do 9 hodin mi prošly kolem posedu 2 srny, jinak nic. V půl desáté mi za zády po pravé straně vyšly 2 kusy. Beru dalekohled a zjišťuji, že je to on, slabý roček a čiplenka. Pro střelbu "za záda" mám velmi špatnou pozici, ptž si nemůžu opřít pravý loket. Kříž mi lítá po celém srnci do toho ještě lovecká horečka. Potřebuju se otočit a sednout si aspoň na bok. Během krkolomných pohybů jsem zradil kunu, která byla pod posedem a nevšiml jsem si jí. Jak začala běhat v suchém listí, ročka to zradilo a pomalu zatáhl do lesa. Čiplenka zůstala stát, tak jsem doufal, že se k ní vrátí. A stalo se. Asi za 5 minut vyšel znovu, to už jsem byl v dobré pozici a čekal jsem, až na vhodnou pzici. Je 21:50. Kříž se ustálil a padla rána. Srnec mi zmizel ze zorného pole. Chybil jsem?! Přebijím, beru dalekohled a vidím, jak srnec odkazuje. Zůstal v ohni. Beru psa a jdeme ke zhaslému kusu. Následuje vzdání pocty a chvilka zamyšlení nad úlovkem... Mám radost z dobrého zahájení mojí letošní lovecké sezóny.
vložil: Ondřej Kelner
vloženo: 3.6.2011 11:20
zobrazeno: 3516x
hodnocení: 22 hlasů



Komentáře:

3.6.2011 17:22 vložil Ondřej Kelner
Lovu zdar! Klidně přijeď na houby, ale zrovna tady jich moc nenajdeš ;-) Mapku jsem dal, abych přiblížil čtenáři situaci, protože nejsem tak dobrý spisovatel, aby si to mohl představit jen podle textu :-)
3.6.2011 11:27 vložil Ondřej Kelner
Bohužel odkaz nefunguje jak má. Lov probíhal z místa A do bodu B :-)
3.6.2011 11:25 vložil Ondřej Kelner
Omlouvám se za špatný odkaz na mapu místa. Tady je správný http://www.mapy.cz/#q=ho%C5%A1%C5%A5ka&x=12.571571&y=49.705971&z=15&l=3&u=m&t=o&umc=9cncMxVnxD2-gUz¨=49%C2%B042%2717.014%22N%2C%2012%C2%B034%2716.980%22E¨=49%C2%B042%2721.026%22N%2C%2012%C2%B034%2713.734%22E

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.