17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen 2014
Jelen 2014
vloženo: 7.4.2016 07:27
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Parochniar
Parochniar
vloženo: 8.5.2017 11:46
autor: NH

trofeje

kamzík
kamzík
vloženo: 13.1.2014 17:12
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Signálka  :-)
Signálka :-)
vloženo: 27.2.2012 16:38
autor: Vít Hlavica

zbraně

Nůž vyrobený tátovi k narozeninám
Nůž vyrobený tátovi k narozeninám
vloženo: 22.7.2015 15:57
autor: Milan Stýblo

fotopast

Daněk
Daněk
vloženo: 22.2.2018 19:26
autor: Aleš Náhlý

myslivecké umění

**
**
vloženo: 2.7.2016 09:18
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243667 fotek (16 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (8 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761003 komentářů fotek (18 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362970 hlasování fotek (108 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Srbsko

Moje první křepelky
vložil: Václav Hlaváček
vloženo: 29.8.2021 19:02
zobrazeno: 8403x
hodnocení: 7 hlasů



Komentáře:

1.9.2021 20:08 vložil Michal Conkar
Pán Hlaváček, prepáčte , ale v zápale diskusie som zabudol na to najpodstatnejšie. LOVU ZDAR!
1.9.2021 20:05 vložil Michal Conkar
Ja mám znalosti, že v Srbsku sa na začiatku sezóny lovia prepelice tam vyhniezdené, ale na konci sezóny už sa lovia aj prepelice migrujúce na zimoviská. Tých je ale podľa miestnych poľovníkov menej ako domácej populácie. Takže ak naše prepelice tiahnu na zimoviská cez Srbsko, sú tam lovené. Ako to funguje pri jarnom ťahu zo zimovísk naspäť k nám neviem, ale na jar asi nikde prepelice nelovia.
31.8.2021 21:46 vložil Jiří Cikryt
Neumím posoudit, zda křepelky lovené v Srbsku, jsou ty naše na tahu, ale letos o srnčí říji jsem prokazatelně při večerní čekané slyšel minimálně 5 křepelčích kohoutků. Občas je psi zvednou při slídění. Nemyslím si,že jejich stav je tak kritický. Mám k tomu i jiný postřeh. Kamarád mi tvrdil, že už léta neslyšel na jaře skřivana. Popošli jsme za ves a já mu ukázal 3 skřivánčí samečky v toku, co se jim hrdélka mohla roztrhat. Lidi jen nadávají, ale ztratili pokoru a schopnost se zastavit a vůbec tyto (běžné) věci vnímat.
31.8.2021 19:19 vložil Michal Conkar
Prepelíc u nás síce nie je veľa, ale počuť ich všade, len treba dobre počúvať. Je potrebné tiež sa zamyslieť nad príčinou, prečo u nás stavy prepelíc otrasne poklesli a v Srbsku sú stále hojné. Očakávať, že srbské prepelice priletia do našej oblasti, je neskutočne naivné.
31.8.2021 19:12 vložil Michal Conkar
Použiť výraz "vraždiť" v súvislosti s lovom prepelíc je primitívna úbohosť.
31.8.2021 19:10 vložil Michal Conkar
V Srbsku je napriek sústavnému lovu toľko prepelíc, že ochrancovia sa môžu z toho posrať.
31.8.2021 13:02 vložil Zbyněk Dvořák
Trošku horká hlava ne?
31.8.2021 08:56 vložil Zdeněk Auerswald
Celá Evropa hájí křepelky, jen Srbsko a Řecko né, tak proč tam nejet vraždit,doma slyšet křepelku je už vzácnost, lovci styďte se.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.