17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Ráno za dva večery
Ráno za dva večery
vloženo: 12.7.2020 20:55
autor: František Havran

úlovky (svět)

Magadan 2012
Magadan 2012
vloženo: 16.1.2013 17:58
autor: Sláva Dolníček

trofeje

Srnec k padesátce...
Srnec k padesátce...
vloženo: 28.6.2014 00:23
autor: František Mlčoch

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 24.1.2020 06:15
autor: Josef Vršan

zbraně

Brno Super
Brno Super
vloženo: 27.2.2012 21:59
autor: Trlifaj Vladimír

fotopast

Jelen
Jelen
vloženo: 25.10.2020 05:50
autor: Josef Vršan

myslivecké umění

Kočí Jan Uher  *1912
Kočí Jan Uher *1912
vloženo: 29.1.2020 18:22
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243655 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362866 hlasování fotek (4 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

NPR

Na polesí Soutok jsou dvě NPR (Ranšpurk a Cahnov-Soutok). Je to necelých 40 ha a jsou "Vybydlené" - babykové džungle kde se žádný dub nezmadí, protože nemá šanci. Pracovníci AOPK by chtěli vyhlásit dalších 400 ha. Jim nestačí ukázka, jak to dopadne.Jsou to devastátoři lužního lesa- díla lesníků.Tvrzení, že tam dub za 300 roků zas naroste je zcestné. Co si pomyslí další generace????Co za bordel jsme jim to zanechali.
vložil: Jiří Netík
vloženo: 24.7.2019 21:57
zobrazeno: 3190x
hodnocení: 18 hlasů



Komentáře:

26.7.2019 21:35 vložil Jiří Netík
Karle, byl jsem v roce 2000 vyslán do Chorvatska s naším náměstkem Z. Nečasem a podnikovým genetikem Stanislavem Klečkou ohledně pěstování dubu. Ubytovaní jsme byli v oboře Vinkovci a navštívili jsme i loveckou chatu Spačva. Genetik když viděl ty 50 ha plochy přirozeně zmlazeného dubu tak prohlásil: "To by se naším ochranářům nelíbilo".
25.7.2019 07:25 vložil Karel myslivec
Tak hlavně dub jako světlostni dřevina která neplodí každý rok pod porostem nikdy nezmladí. Potřebuje velké plochy světlo a vodu. Jestli tomu ta verbež nechce rozumět ať se zajedu podívat do Chorvatska. Tam jim to vysvětlí, a taky jim ukážou jak vypadá výstavek
25.7.2019 00:33 vložil Jiří Wenzl
Obě rezervace jsou typickými lesnickými výzkumnými objekty, kde se dá zjistit, je se luh vyvíjí bez zásahů člověka. Rozdíl mezi něma je ten, že zatímco Ranšpurku je oplocený, čímž je vyloučen vliv zvěře (důsledkem je "zamoření" babykou), Cáhnov - Soutok je přístupný zvěři (tedy bez babyky, resp. pouze jako "bonsaje"). Pokud vím, tak dub se nezmlazuje nikde, protože tomu brání buřeň či hrabanka. Obojí kdysi likvidovala povodeň, po které byl luh pokryt vrstvičkou kalů (jílu), teprve za těchto podmínek mohly žaludy klíčit. Nechápu, jak za současných klimatických podmínek a hydrologických podmínek (sucho, regulace řek) může někdo kalkulovat s přirozenou obnovou luhu.
24.7.2019 22:00 vložil Jiří Netík
Oprava "Nezmladí"

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.