17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj loňský
Můj loňský
vloženo: 3.5.2012 18:45
autor: Zdeněk Cedidla

úlovky (svět)

Můj letošní
Můj letošní
vloženo: 18.1.2018 12:03
autor: Daniel Donaťák

trofeje

moje tvorba
moje tvorba
vloženo: 9.4.2013 12:53
autor: Miloslav Šlapanský

zvěř v přírodě

Sluníčko občas hřeje
Sluníčko občas hřeje
vloženo: 9.3.2018 09:55
autor: Děda z lesa

zbraně

Rytina schránky CZ 557,moje práce.
Rytina schránky CZ 557,moje práce.
vloženo: 14.4.2020 20:21
autor: Stanislav Satoria

fotopast

Kdo z koho?
Kdo z koho?
vloženo: 30.10.2020 20:35
autor: Jan Mikula

myslivecké umění

ŕŕŕŕ...
ŕŕŕŕ...
vloženo: 7.4.2013 18:11
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243689 fotek (9 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761025 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363075 hlasování fotek (32 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Gaston v akci

Dosled,
Včera dopoledne se mi opět na zvonicích mobilu objevuje jméno Věška. Rozhovor je velmi krátký, protože je jasné, že je potřeba Gastonové služby. Domlouváme si místo setkání, a vyrážíme společně s Gastonem do akce. Místo nástřelu je kraji velké louky, táhnoucí se k lesu. V propršené louce je jasně vidět ochoz kudy postřelený kus odbíhal. Lončák je pravděpodobně postřelen tak, že vstřel je šikmo přes slabiny a výstřel někde přes zadní běh, protože silně napadal. Lovec se snažil ještě o dostřelnou ránu, ale tou asi chybil. Věšek mi ještě sděluje, že za lesem je louka, na kterou navazuje několik rybníku, kolem kterých je hodně rákosin, a že tam jsou představeni dva střelci, protože, když objížděli les, tak nenašli stopní dráhu postřeleného lončáka ven z lesa. Přes louku to nebyl problém, na kraji lesa nacházíme záleh, kde je barva velikosti dlaně. Ve spadaném jehličí je vidět silné zápory, jen levého zadního běhu, pravý táhne za sebou, občas je vidět rýha v jehličí. Přes lesík protéká malý potok, u kterého je v jednom místě kaliště, upozorňuje mne Věšek. Je předpoklad, že si zde může lončák chladit ránu. Šnůra je stále napnutá a tak pokračujeme dál. Když se dostáváme k malému potoku, vidíme, jak se v něm zvedá postřelený lončák, a jeho korytem se snaží odcházet. Je vidět, že opravdu pravý zadní běh táhne za sebou, ale i po třech mu to jde. Pouštím Gastona na volno, aby postřeleného lončáka zastavil. Po chvíli slyšíme jasné hlášení z jednoho místa, ale z břehu se nedalo dostřelovat pro hodně větví. Beru si od Věška zbraň, ale než jsem se dostal do koryta, lončák poodešel opět kousek dál. Než jsem se přiblížil, na bezpečnou dostřelnou ránu, tak se opět oba posunuli zase dál. Tak se to opakovalo několikrát, až jsme se dostali na druhý břeh. Tady už lončákovi docházeli síly, a lončák zůstal na místě, jen občas sekl na dotírajícího Gastona. Rychle zacílení a ostrý hvizd, kterým zastavuji Gastona, a padá dostřelná rána. Vylévám si vodu z holínek, protože jsem mokrý až na kůži. Naštěstí servis funguje perfektně, za chvíli jsou na místě další pomocníci, kteří se již postarají o ošetření zvěřiny a transport do chladírny. Opět jeden z náročnějších dosledu. Délka asi kilometr. Myslivecké kynologii zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 24.6.2015 05:46
zobrazeno: 2268x
hodnocení: 38 hlasů



Komentáře:

25.6.2015 21:31 vložil Nentvich Milan
Dobrá práce!1***
25.6.2015 05:22 vložil Jaroslav Vlosovský
Tradiční přátelská výpomoc,jak je u tebe zvykem.Opět profesorská práce Gastona....1***
24.6.2015 23:52 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!Dobrá práce,Pepo!
24.6.2015 22:52 vložil Jiří Lengyel,starší
1***
24.6.2015 22:14 vložil Lubomír Černý
Lovu zdar,jste pašáci.
24.6.2015 11:36 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar !!!! 1****
24.6.2015 10:48 vložil bohuslav šeda
Dobrá práce a gratuluji k dosledu.
24.6.2015 08:50 vložil ing.Karel Rait
Lovu zdar Gastonovi a samozřejmě i Vám!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.