17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Říje 2014
Říje 2014
vloženo: 22.4.2017 13:43
autor: Petr Selinger

úlovky (svět)

Kamčatka 2018
Kamčatka 2018
vloženo: 13.11.2018 20:53
autor: Jiří Ondrejkovič

trofeje

Exkurze Maďarsko 2007
Exkurze Maďarsko 2007
vloženo: 17.2.2020 09:01
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Černá koule
Černá koule
vloženo: 7.2.2018 09:49
autor: Děda z lesa

zbraně

Vzpomínka na dědu
Vzpomínka na dědu
vloženo: 8.1.2012 13:44
autor: Ivo Kolář

fotopast

Odpolední návštěva
Odpolední návštěva
vloženo: 17.4.2014 11:38
autor: Honza

myslivecké umění

sv.Hubert***
sv.Hubert***
vloženo: 12.10.2014 19:23
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243652 fotek (1 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362862 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Sářin dosled

Kontrola nástřelu,
Je 19,00 hod. vracím z lesa, když se mi rozezvoní mobil. Na obrazovce mi svítí Věšek. Tentokrát se nejedná o postřelenou černou, ale o laň. Dohodnutí jsme hned. Jen se zastavím doma, abych nevozil svoji zbraň do Polska. Lovecký host střílel na laň, po zásahu padla, ale po malé chvíli se ztěžka zvedla a ztratila se mu v lese. Na nástřelu nebyla ani kapička barvy. Pouštím Sáru na dlouhý řemen, aby si provedla kontrolu místa nástřelu. Po malé chvíli napíná řemen a vyrážíme zcela opačným směrem, než ukazoval lovec. Po malé chvíli jsme před hustým bukovým zmlazením, a tady se ubezpečujeme, že jdeme dobře. Asi metr nad zemí je na listí vidět slabý otěr barvy. Prodíráme se tímto zmlazením, otěry jasně dokazují, že jdeme dobře. Jde to ztěžka a trvá to skoro věčnost. Konečně jsme venku ve vysokém lese, opět musím čekat na lovce s Věškem, kteří jdou za námi. Vyrážíme dál, ve spadaném jehličí jsou vidět silné zápory hodně do široka, ale žádná barva. Prošli jsme ještě dva pásy houštin. V mladém bukovém lese to jde vždy hůře. Když jsme se prodírali tím třetím pásem, slyšíme před sebou lámání. Když jsme byli venku, tak asi 50 m před námi vidíme, odcházejí kus vysoké – laň. Je to naše postřelená jde velmi ztěžka. Pouštím Sáru na volno, aby nám laň zastavila ještě před dalším pásem zmlazení. Netrvá dlouho a slyšíme Sáru hlásit z jednoho místa. Spěcháme ji pomoci, a ukončit trápení postřelené laně. Jako vždy mi Věšek předává svoji zbraň a silnou baterkou posvítil na laň. Dostřelná rána ukončuje trápení. První zásah byl na měkko, nedošlo k prostřelení, střela uvízla v trávníku a zásah zatáhla běl, takže proto jen ty otěry. Konec dobrý, všechno dobré. Myslivecké kynologii zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 1.11.2016 05:42
zobrazeno: 2054x
hodnocení: 26 hlasů



Komentáře:

2.11.2016 07:21 vložil Lubomír Černý
Lovu zdar 1***
1.11.2016 20:46 vložil Jiri Krampera
Gratulace!
1.11.2016 10:43 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
1.11.2016 07:23 vložil Arnošt Bárta
Pane Vršan, dobrá práce vás i fenky.
1.11.2016 06:38 vložil Jiří Zábran
1****
1.11.2016 06:32 vložil bohuslav šeda
Dobrá práce šikovná šikovná.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.