17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Když se daří ...
Když se daří ...
vloženo: 1.6.2014 05:18
autor: Josef Vršan

úlovky (svět)

Srnec
Srnec
vloženo: 25.5.2012 06:18
autor: Josef Vršan

trofeje

srnček
srnček
vloženo: 29.10.2013 18:44
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Krovinorez
Krovinorez
vloženo: 6.5.2017 10:45
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Stephen Grants Patent ,2
Stephen Grants Patent ,2
vloženo: 9.5.2013 21:29
autor: František Mlčoch

fotopast

V řepce
V řepce
vloženo: 11.5.2013 18:01
autor: Václav Jelenek

myslivecké umění

JELEŇ
JELEŇ
vloženo: 29.2.2012 16:43
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243709 fotek (6 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363204 hlasování fotek (25 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Něco pro pašíky.....

vložil: Pavel Štěpánek ml.
vloženo: 6.10.2012 19:45
zobrazeno: 4364x
hodnocení: 12 hlasů



Komentáře:

8.10.2012 19:44 vložil Skrofa
Kdyby všechny kaštany co spadnou na zem do zimy zplesnivěli, tak by nikdy žádný nový jírovec nevyrostl. Chce to prostě jen tu správnou vlhkost (na zemi zahrabané v listí). Ale hlavně nesušit, to je pak nebude žrát nic.
8.10.2012 18:30 vložil Krakonoš
Ano ale kaštany do zimy zplesniví!
8.10.2012 11:54 vložil Michal Baručák
Správně se kaštany pro zvěř nemají vůbec sušit,měli by se posbírat a prokládat se spolu s lístím aby byli pořád čerstvé.
7.10.2012 18:06 vložil Krakonoš
No něco jsem o tom slyšel, kaštany sypem na zem o tom žádná, ale že by praskly jsem si nevšiml, hold máme asi zhýčkanou srnčí zvěř, protože sdružení bohatě zásobuje granulemi.
7.10.2012 15:05 vložil František Havran
Krakonoši a pojem "Saponin" Vám něco říká ??? Kaštany se sypou na zem, kde si natáhnou vlhkost, prasknou, vyprchá z nich tento jed a přitom i změknou...
7.10.2012 12:27 vložil Krakonoš
No já nevím já kaštany do krmelce nesypu zkoušel jsem to, ale srnčí je nežralo bylo jen pár nakouslých a nebyly schopné to rozkousat, žaludy nebo granule mají raději.
7.10.2012 12:09 vložil Lukáš z lesa
Proč néé, raději to vyvezu na krmeliště, než za vesnici do pangejtu ;)ony si to proberou a sežerou a zda mají daňky v revíru tak i hezká podívaná bude ;)
7.10.2012 11:32 vložil Pavel Štěpánek ml.
Pro Krakonoše:Váš názor se mě zdá poněkud divný,nejsem žádný rýpal,ani jím být nechci.Když prase sbírá potravu ze země a ryje v hlíně,kde jsou kameny atd..,tak si myslím že nějaké kaštany ho vůbec nějak nerozhodí,jinak toto je už vyzkoušené a prasata se v tom hrabou.A jinak co se týká žaludů a kaštanů,tak je dáváme do krmelce a nikdy s tim nebyl problém.Toť muj názor...
7.10.2012 11:22 vložil Zdenka Podhorská
Prasata si popíchají ryj a srnky si vylámou zuby? :D Takhle jsem se dlouho nepobavila :)
7.10.2012 11:14 vložil Krakonoš
Jen nevím proč tam dáváte i ty šlupky? Podle mě si čuníci popíchají ryj a pak to nebudou žrát, my dáváme kaštany až v zimě a to sušené, a to proto že nám je před zimou normálně lidi sbírali z krmeliště, stejně je divočáci moc neberou záleží kolik jich příjde, jak příjde jeden tak sežere kukuřici jablka a jde, jak přijde tlupa tak ti sežerou všechno aby se najedli. Žaludy dáváme do krmelce kaštany ne protože jsou pro srnčí tvrdé a mohly by si vylámat zuby a ani je moc nežerou.
6.10.2012 20:54 vložil Pavel Štěpánek ml.
No tuhle furku jsme vezli s tátou ke kazatelně na krmeliště a k tomu jsme dali ještě kukuřici,jinak máme s bráchou nasbírané kaštany a žaludy do krmelce,takže na zimu jsme připraveni.
6.10.2012 20:15 vložil Petr Pořádek ml.
Pěkná fůrka. Ti berou prasata kaštany? mě ne. Musím je pokaždý podrtit a nasolit.
6.10.2012 20:10 vložil micinka
to je úrodička:-)

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.