17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daniel
Daniel
vloženo: 4.11.2019 21:58
autor: hubertushk

úlovky (svět)

Barevná Kanada
Barevná Kanada
vloženo: 23.2.2015 08:08
autor: Děda z lesa

trofeje

Super srnec
Super srnec
vloženo: 27.6.2018 18:12
autor: jiří pečenka

zvěř v přírodě

Skok
Skok
vloženo: 21.1.2015 19:37
autor: zdenek spacek

zbraně

Bixa Ant.Sodia Ferlach 16/9,3×72R
Bixa Ant.Sodia Ferlach 16/9,3×72R
vloženo: 23.6.2017 08:45
autor: Igor Filo

fotopast

Odpolední návštěva
Odpolední návštěva
vloženo: 17.4.2014 11:38
autor: Honza

myslivecké umění

Svědí, svědí, to to svědí, aneb jaro je tu.
Svědí, svědí, to to svědí, aneb jaro je tu.
vloženo: 25.4.2019 11:52
autor: Petr Hruška
Statistika
  • 243209 fotek (14 dnes)
  • 8474 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9725 inzerátů (6 dnes)
  • 288 diskuzí (0 dnes)
  • 760516 komentářů fotek (12 dnes)
  • 12992 komentářů videí (0 dnes)
  • 3368026 hlasování fotek (154 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39715 registrovaných uživatelů
    5 dnes nových, 24 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Ještě Dušičky

***
vložil: Děda z lesa
vloženo: 4.11.2015 08:48
zobrazeno: 1544x
hodnocení: 23 hlasů



Komentáře:

4.11.2015 20:30 vložil Vladimír Koštejn
Ano lide.Mate pravdu.Ty pomničky a nahrobky by se mněli opravyt.Jsou tu po lidech kteři tu žili.A žili tu třeba od malička.A ve valce nebyli.A lide nestřileli.Ty hřbytovy jsou zarostli.A zanedbany.Chtělo by to opravyt a dat do dobreho stavu.Ta naše vlada asi nad tim nepřemyšli.Aby se tu něco dalo do pořadku.Tet přemyšli na utečenci kam je daji.Do jakeho kraje.Mněsta.Vesnice.A německa vlada asi o těch hřbytovech po němci nevy nic.Protože je nikdo z naši vlady asi nikdo neinformuje.A neinformoval.A i když si o tom pišeme mi lide Česke Republiky.Tak se stim nic dit nebude.Aby se to dalo do pořadku.S pozdravem pan Koštejn.
4.11.2015 19:06 vložil Ellhenický Petr
Každý slušný člověk se nad takovým stavem musí zamyslet. Mně osobně by to vadilo. Taky to byli lidé. Kecy kolem toho jsou zbytečně. Taky jsem z místa, kde Němci žili a když mohou, tak si hroby udržují.
4.11.2015 13:04 vložil Svatopluk Vystavěl
Dobrý den, asi je zbytečné reagovat. Ale mám rád, když se věci vyjasní, proto vám také raději píši. K vašim fotkám na téma opuštěný a zanedbaný hřbitov německých starousedlíků. Původně jsem se nechtěl vyjadřovat jakkoliv na toto téma, nicméně mně donutil k tomu příspěvek pana V. Kostejna. Dal jsem k vašim fotkám (k oběma) záporný hlas, ovšem důvodem není to, že sem tyto fotky nepatří ale jejich obsah. Také si myslím, že to je smutné když se k lidským ostatkům nějaký národ tak zachová. Pokud nechá tyto pietní místa ladem ale církev ani stát nechce na tyto místa přispívat. Stát chápu ale církev ovšem ne. Obce v daném regionu se musejí ze svých chabých rozpočtů o tyto místa starat, pokud tedy chtějí. Ale nemyslím si, že bychom se jako národ, který němci tak pošlapali, měli o tyto hřbitovy starat. Oslovit by měl náš stát němce ať sem přijedou a tyto hroby si opraví. Ovšem za své peníze a ne peníze české. Vždyť proboha žijete v místě kde německý národ a mezi nimi byli podle mého i ti co na takovém hřbitově leží ti, kteří český národ ze Sudet vyhnali. Okradli je a pošlapali jejich identitu, mi je do konce druhé světové války nechali na našem území žít a i zemřít. Oni pokud by válku vyhrály tak takové hřbitovy by bez soucitu srovnali se zemí. Tak zač tyto jejich hřbitovy máme teď udržovat. Pokud mi chcete říci či vlastně napsat že tomu nerozumím a nevím tak vás musím upozornit, že žiji v místě, kde také žili němci. Také takový hřbitov naše obec má, tedy alespoň ještě s části na jinak dobře udržovaném našem hřbitově. Nejsem ten, který by tyto hroby chtěl odstraňovat jako by to udělali němci. Ale nebudu ten, který by dal třebas jen korunu na záchranu těchto hrobů. Jako o tom píše pan Kostejn, ne ovšem přímo. Ale pokud chce aby se o tyto hroby staral stát tak s čí peněz ty prostředky půjdou? no i s mích přeci. Pokud chcete přepošlu vám dopis který jsem poslal do soukromé pošty tomuto pánovi. Který nemůže být zřejmě Čech!!!! tímto gestem pošlapat památku kupříkladu i mého dědečka. Jinak vaše fotky hltám a jsou krásné, vůči vám nemám absolutně nic. Dokonce i chápu, co vás k tomuto vložení těchto fotek vedlo a hlavně na co jste tím chtěl poukázat. Napsal jsem mu do dopisu jeden citát na závěr. Tento citát by měl být vepsán do každého občanského průkazu a to každého poctivého člověka. Citát je od Georgeho Santayana cituji: „ti kteří si nepamatují minulost, jsou odsouzeni si ji znovu zopakovat.“ Asi by tenhle citát potřebovalo doslovně prožít velmi mnoho Čechů. Hlavně než vůbec vypustí s pusy něco, co tím jejich výrokem pošlape památku našeho národa.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.