17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Srnec 2007
Srnec 2007
vloženo: 10.2.2014 18:05
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Španělský kozoroh Beceite - kozel 12 let, stříbrná medaile
Španělský kozoroh Beceite - kozel 12 let, stříbrná medaile
vloženo: 7.2.2017 09:52
autor: Radek

trofeje

Lednový
Lednový
vloženo: 13.1.2018 18:43
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

Schengenská dohoda I.
Schengenská dohoda I.
vloženo: 12.1.2020 10:07
autor: Jiří Netík

zbraně

Nůž pro sokolníka
Nůž pro sokolníka
vloženo: 28.3.2017 19:46
autor: Karel Obrtál

fotopast

Lynx lynx u Kautského
Lynx lynx u Kautského
vloženo: 15.7.2017 21:15
autor: František Bukovský

myslivecké umění

Rytina
Rytina
vloženo: 5.1.2018 16:03
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243655 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362870 hlasování fotek (8 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Nečekaný double

Po loňské zimě, kdy tady pod horami napadlo sousta sněhu a příroda tak vykonala svůj přirozený výběr, nebylo jednoduché obeznat nějaký průběrný kus holé srnčí zvěře. Jeden takový jsem uprostřed října obeznal uprostřed rozsálých pastvin. Srna vodila dvě srnčata, oba byli srnečci a jeden z nich byl slabší. Ne, že by to bylo úplné nedochůdče, ale jeho bráška byl o poznání silnější a také byl již zcela přebarven. Brali pašu ve svahu pastviny nad vrstevnicovou šípkovou mezí. S dobrým větrem jsem našoulal obloukem k vrcholu pastviny a zalehl nad nic netušící trojici. Axe jsem zadaunoval vedle sebe a v duchu mu říkám, "dívej se, jak se to dělá!". Silný kříž starého Zeisse srovnám s krkem srnčete a již padá výstřel. Srna s druhým srnčetem nejistě odbíhá a nechápavě se ohlíží za ležícím. "Nechám ji v klidu odejít a půjdu," říkám si a dál ležím, když v tom do té doby ležící Ax vystartuje směrem k srnčeti. Zlostně na něj syknu a trhnu vodítkem zpátky, ale přitom koutkem oka zahlédnu příčinu jeho chování. Z meze pár vteřin po ráně vyrazila liška a pěkně si to mete ke střelenému srnčeti. Nechápu. Vteřinu mi trvá než se proberu, bleskově přebíjím, mířím a bác. Liška háže salta dvacet metrů od srnčete a já pouštím psa. Něž Ax uběhl těch 110 m, liška sebou mrskne a je v trní. "Do šípku!" nadávám si a spěchám za psem. Ten je již zavrtaný v trní a hledá. Během chvíle slyším dvojí zahlášení a pak už jen dobře známé zvuky dávení. Sláva! Po vytažení lišky z trní jdu vyvrhnout srnče, chválím psa, který na mě kouká jakoby říkal, "viděls to, jak se to dělá??".
Po vyvržení si chvíli posedím u dnešního výřadu, děkuji patronům a psovi a přemýšlím..."Proč ta liška běžela přímo k srnčeti?" a taky "Musím si tam nechat dát napínáček" :)
15.10. 2012, 8:00, 110 m, srnče 8 kg na krk, liška fena 7 kg na měkko, 7x57R, Zeiss 4x.
vložil: Pavel Zábranský
vloženo: 11.4.2013 14:45
zobrazeno: 3939x
hodnocení: 25 hlasů



Komentáře:

14.4.2013 17:57 vložil Josef Strejc
Lovu zdar.Dobrý lovec, ZH a bordík nemá chybu.1***
14.4.2013 08:25 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
12.4.2013 06:44 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
11.4.2013 22:45 vložil Zdenek Š v o m a
Lovu zdar!To se čte samo :-)
11.4.2013 22:15 vložil Miroslav Šteffek
Lovu zdar! Pěkně a čtivě napsáno.
11.4.2013 21:28 vložil petr vesely
LOVU ZDAR! Super.
11.4.2013 21:19 vložil František Zapalač
Lovu Zdar
11.4.2013 20:54 vložil Gerhard Závorka
Lovu Zdar,pěkně popsáno.
11.4.2013 16:04 vložil Jan Bachratý
Lovu Zdar,jste sehranná dvojka.1***

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.