17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Včerejší srnec.
Včerejší srnec.
vloženo: 1.7.2013 08:56
autor: Stanislav Ticháček

úlovky (svět)

Medvěd z Azerbajdžánu
Medvěd z Azerbajdžánu
vloženo: 1.5.2016 08:23
autor: Radek

trofeje

Jelen ze včerejších úlovků
Jelen ze včerejších úlovků
vloženo: 3.11.2015 08:24
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 27.10.2020 05:45
autor: Josef Vršan

zbraně

 Milenky mého mysliveckého dědu a přítele v jednom...
Milenky mého mysliveckého dědu a přítele v jednom...
vloženo: 3.4.2013 21:26
autor: František Mlčoch

fotopast

Na újedi 2
Na újedi 2
vloženo: 26.10.2017 19:11
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

vlk na dreve
vlk na dreve
vloženo: 1.2.2016 17:44
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (17 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362796 hlasování fotek (73 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Můj první srnec

váha: 11 kg
věk: 1 let

Ulovení mého prvního srnce se odehrálo dne 22.8.2011, jako zajímavost chci dodat, že i mého prvního divočáka jsem ulovil 22. den v měsíci, jen to byl červen o rok dříve. Bylo odpoledne, žně do kterých jsem se aktivně zapojil byly u konce a konečně jsem měl možnost vyrazit večer na čekanou. Vydal jsem se na ječmenné strniště. V klidu si sedím na posedu, je klid a nic se neděje. Po nějaké době z lesa vychází srnčí kus. Beru dalekohled a pozoruji jej. Nejsem si jistý, zda kus předemnou je mladá srna, nebo slabý srneček. Dávám dalekohled na největší zvětšení a za chvíli mám jasno. Kus na poli je slabý odstřelový srnec. Okamžitě jsem znervózněl, přeci jen prvního srnce ulovím jen jednou. Beru kulovnici a opírám ji do ramene. Snažím se uklidnit, ale moc se mi to nedaří. Za chvilku se mi však zdá, že je nervozita pryč a ruce se přestaly klepat. Mířím na komoru a odjišťuju, prst mám na spoušti a pomalu ji tahám k sobě, možná až tak moc pomalu, jakobych snad ani srnce střelit nechtěl. Ano i toto mi blesklo hlavou, říkal jsem v duchu směrem k srnci: " Sakra, ty se tady tak klidně procházíš, nikomu nevadíš, klidně se paseš a já tě sprostě zastřelím." Nakonec přeci jen ve mně zvítězil lovec a večerem třeskla rána a srneček leží nehybně na poli. Opět se dostavuje třesavka a já rychle opírám kulovnici a uklidňuju se. Poté slézám a jdu, no jdu, spíš utíkám ke svému úlovku. Třesoucíma se rukama dávám úlomek,plombu a provádím vývrh, až se divím že jsem se sám nepořezal. Srnce poté svazuju a odnáším k autu a míříme se ukázat mysliveckému hospodáři. Tak takhle nějak proběhl lov mého prvního srnce, od té doby jsem ulovil několik dalších, ale ten první byl emočně i zážitkově nejsilnější. Myslivosti zdar!
vložil: Václav Jelenek
vloženo: 17.1.2013 08:03
zobrazeno: 3171x
hodnocení: 21 hlasů



Komentáře:

18.1.2013 14:07 vložil Roman Hlávka
Lovu zdar. Měl jsem podobné úvahy a pocity u mého stále prvního srnce.
18.1.2013 10:24 vložil Jan Horáček
Moc dobře jsi to napsal, kamaráde. Lovu zdar!!!
18.1.2013 05:17 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
17.1.2013 16:55 vložil Milan Vašíček
LOVU ZDAR , i když přibydou další, tenhle bude první.
17.1.2013 15:34 vložil Michal Kyselý
Lovu Zdar kamaráde ;)
17.1.2013 12:46 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar k prvnímu!Takovými se má začínat!
17.1.2013 09:42 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!! Srnec dobrý, pěkně popsaný lov 1****
17.1.2013 09:01 vložil Michael Brož
K prvnímu Lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.