17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Lončák
Lončák
vloženo: 14.2.2014 06:14
autor: Josef Vršan

úlovky (svět)

Parochniar
Parochniar
vloženo: 8.5.2017 11:46
autor: NH

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 18.7.2015 06:18
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

u kořisti 3
u kořisti 3
vloženo: 30.3.2013 11:06
autor: Marek Drha

zbraně

PÁR MÝCH NOŽŮ...
PÁR MÝCH NOŽŮ...
vloženo: 13.11.2017 05:42
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

Lynx lynx u Kautského
Lynx lynx u Kautského
vloženo: 15.7.2017 21:15
autor: František Bukovský

myslivecké umění

*
*
vloženo: 15.7.2016 20:17
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760967 komentářů fotek (13 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362779 hlasování fotek (56 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Tvrdonští lesníci a legendární Tonda Ševčík (Lesní Perla)

vložil: Jiří Netík
vloženo: 31.12.2016 19:34
zobrazeno: 2999x
hodnocení: 8 hlasů



Komentáře:

3.1.2017 12:21 vložil Jiří Netík
U mne teď pracuje jeho vnuk. O Tondovi jsem napsal dva příběhy. Jeden v krátkosti: spadly mu při lovu ondater klíče z loďky do vody. Vytáhl nůž a do sedátka v loďce udělal zářez. Když se ho hajný zeptal co dělá, odpověděl, že si značí, kde mu ty klíče vypadly.
1.1.2017 17:41 vložil Antonín Polách
Tonda Ševčík měl nezapomenutelné průpovídky.Jednou přišel ráno na hon,na rameně zavřenou dvojku,a hospodáři dával ulovenou kunu kterou měl pod huberťákem zabalenou v novinách.Hospodář mu děkoval,a upozornil ho že ještě nejsme v poli ,ať si tu flintu zlomí.Když to udělal z dvojky vypadli náboje.Pod knírkem povídá"Já nabíjam v kuchyni,a vybíjám v ložnici".Kdysi sem byl u něho doma,a na dvoře měl starou vědrovou bečku s vyraženým dnem,plnou postahovaných kun a tchořů které házel ozobat slepicím.Říkal že to nachytal jen na dvoře za dva měsíce.To mu už bylo přes osmdesát.
31.12.2016 21:11 vložil Jindřiška Padalíková
Ano, Jardo, potvrzuji, že je to vše pravda, co oba (ty i Jirka Netík)o Tondovi (Lesní Perle) víte. Můj tatínek mu šéfoval a byli velkými přáteli, měla jsem ho ráda. I ty klobásy z ondater jsem ochutnala (ne jednou)!!! Výborné.
31.12.2016 20:38 vložil Jiří Netík
Jaroslave, je to ten v klobouku. Byl to velký ondatrář a uměl z nich udělat vynikající klobásy. Byl to takový fic hajný. Zrovna včera jsem o něm četl hezkou povídku od pana řídícího Peřiny z Tvrdonic (1953). Zapůjčila mně ji Inka Padalíková.
31.12.2016 20:31 vložil Jaroslav Novotný
Sice Jirko nevím,který to na té fotce je,ale pokud je mi známo,tak na zahájení jelení tento pán pekl nad ohněm ryby a živánskou.Škoda,že už to není pravda.Zminuje se o něm i pan Lošták ve své slavné Zelené perle.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.