17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

úspěšný lov
úspěšný lov
vloženo: 8.1.2019 05:55
autor: Jan Pavlík

úlovky (svět)

Bezoár Ibex v Turecku
Bezoár Ibex v Turecku
vloženo: 15.1.2019 08:34
autor: Radek

trofeje

Raritka
Raritka
vloženo: 29.5.2012 17:42
autor: Miroslav Horák

zvěř v přírodě

líška a bažant
líška a bažant
vloženo: 26.3.2017 22:06
autor: Rastislav Rejko

zbraně

Vzpomínka na dědu
Vzpomínka na dědu
vloženo: 8.1.2012 13:44
autor: Ivo Kolář

fotopast

*
*
vloženo: 30.1.2015 11:12
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

Plastické obrazy se mně moc líbí
Plastické obrazy se mně moc líbí
vloženo: 30.3.2020 20:40
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243664 fotek (13 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (8 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761001 komentářů fotek (16 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362935 hlasování fotek (73 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Dohledaný lončák I. - radost po úspěšném dosledu

Ve čtvrtek 2.6. jsme vyrazili s mým přítelem Tomem a kolegyní s manželem společně na lov. Rozesadili jsme se a doufali, že se alespoň někomu z nás zadaří. Ve 21.45 padla rána a za chvíli přišla SMS od Toma, že střílel po lončákovi, ale že odběhl do lesa. Na nástřelu bylo hodně barvy, ale v lese už tma, a tak raději poprosil manžela naší kolegyně o dosled s fenkou výmarského ohaře. Podle množství barvy jsme čekali, že prase bude ležet nedaleko. Bohužel bylo všechno jinak. Tma, velmi těžký terén, hluboké rokle a skály bohužel přispěly k tomu, že se prase, i přes veškerou snahu, nepodařilo najít. Po delších úvahách jsme se nakonec rozhodli udělat další pokus až ráno. A tak jsme se svítáním vyrazili na místo, tentokrát s naší fenou anglického špringršpaněla Hérrou. Heruša je už zkušená fena a troufnu si říct, že spolu tvoříme sehraný tým, ale tentokrát to nebylo vůbec jednoduché... V noci foukal silný vítr, a tak mě Heruša vedla hodně pod pobarvenou stopou. Věřím jí, a tak jsem jí nechala, jenže jsme se dostali pod skály a nahoru to pak už nešlo, i když se o to Hérra pokoušela. A tak zpátky na začátek... Barva se po chvíli ztrácela, takže jsem nedokázala kontrolovat, jestli jdeme dobře. Tomáš nás následoval se zbraní. Stále se to nedařilo a už jsem to chtěla vzdát. Díky viróze mi nebylo zrovna dobře po těle a už jsem sotva pletla nohama. Heruša mi ale stále dávala najevo, že tady to prase někde je... Když jsme se s ní potřetí vracela na nástřel, doslova mě v jednom místě vlekla do rokle a já najednou viděla spoustu barvy... Prase bylo spadlé asi 40 m pod ochozem, na který mě Hérra dovedla... Radost i pochvala Herušce byla obrovská!!!
Lončák po ráně uběhl ještě asi 400 m, než spadl do rokle, kde jsme ho nakonec našli. Tomáš si svoji ne zrovna povedenou ránu užil, když lončáka, který po vyvržení vážil 21 kilo, musel vytáhnout do velmi prudkého kopce :-). Ale jak se praví... „Konec dobrý, všechno dobré.“
vložil: Kateřina Kolářová
vloženo: 4.6.2011 22:15
zobrazeno: 3524x
hodnocení: 24 hlasů



Komentáře:

9.6.2011 23:55 vložil Jiří Lengyel,starší
Hezké-1*
5.6.2011 06:36 vložil Josef Vršan
Lovu zdar - staré pravidlo řiká do výstřelu zábava po výstřelu práce

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.