17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kńour MS Libinsko ze dne 27.9.2017
Kńour MS Libinsko ze dne 27.9.2017
vloženo: 30.9.2017 17:02
autor: Arnošt Včelař

úlovky (svět)

PL 2015
PL 2015
vloženo: 13.2.2016 07:12
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Další moje práce....
Další moje práce....
vloženo: 15.2.2013 15:46
autor: Terka Apeltová

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 9.3.2012 09:05
autor: Marek Drha

zbraně

Luxus!
Luxus!
vloženo: 20.2.2012 16:53
autor: Michal Jaroš

fotopast

budúci kráľ...
budúci kráľ...
vloženo: 9.7.2019 12:50
autor: pali1

myslivecké umění

malba na bříze
malba na bříze
vloženo: 4.1.2018 12:22
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 243699 fotek (5 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761028 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363125 hlasování fotek (48 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 9 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

První kus vysoké

Tohoto koloucha se mi podařilo ulovit v MS Baštice, kde jsem členem. Bylo to 4.9.2011 cca ve 20:15 hod. Sedl jsem si s mou loveckou přítelkyní špringeršpanělkou Terry na svůj oblíbený posed před zarostlou louku. Když se z ničeho nic objevil kus vysoké - laň. V tu chvíli se mi rozbušilo srdce a rychle opatrně sahám pro dalekohledu a prohlížím si jej. Na této louce je vysoký porost pcháče tudíš koloucha ještě nevídím. Po chvíli se ale kus dostává na průsek a já vidím že za ním je další a to kolouch. Neváhám opatrně odjišťuji dávám napínáček a po krátké době mě překvapí výstřel. Jsem oslepen plamenem s mé hromové hole ZH:-) ale ranou jist. Vidím odskakovat jen jeden kus - což je dobré znamení můj lovený kus se určitě zlomil v ohni. Kouřím pomyslnou cigaretu a pak slézám z posedu k psovi. Ten už netrpělivě přešlapuje a já jdu k nástřelu. Ve vysoké buřeni ale nástřel nenacházím a bohužel ani kus..... Proto použtím psa na dlouhý řemen a pročesávám místo kde zvěř byla, ale marně. Začínám pochybovat a už tak jistý ranou nejsem, okamžitě volám hospodáři a celé mu to popisuji. Uklidňuje mě a přeje dobrý dosled. Hned poté volám otci jestli by mi přivezl baterku. Netrvá to dlouho a už pročesáváme znovu louku s baterkou, najednou pes prudce zatáhne za řemen a já cítím že asi našla barvu. Po pár metrech mi otec s baterkou oznamuje že vidí cákance barvy a ve mě se odehrává něco nepopsatelného.... cca po 80 metrech najednou tah řemene zastaví a já jdu ke svému psovi který už čeká u úlovku. Následuje obrovská radost s pokřikem horido který se nese celým lesem. Pak příchází čas předání úlomků, posledního hryzu, vyvrhnutí, plomba a fotografie. Tímto bych chtěl poděkovat hlavně mému skvělému pejskovi a mysliveckým patronům za tento skvělý zážitek. Kolouch byl uloven ráží 7x57 R střela SPCE ZH 304 na vzdálenost cca 50 metrů, dosled cca 80metrů ranou na komoru s prostřelením srdce. Lovu zdar!
vložil: Tomáš Klein
vloženo: 8.10.2011 21:40
zobrazeno: 5089x
hodnocení: 41 hlasů



Komentáře:

19.1.2012 23:18 vložil Ivo Jakeš
Lovu zdar!
11.10.2011 10:45 vložil Erika Doležalová
Lovu zdar.
10.10.2011 18:55 vložil Adam Ďuga
Lovu zdar
10.10.2011 15:18 vložil Martin Mati
:-)Rád jsem si to přečetl ještě jednou :-)
10.10.2011 13:24 vložil Antonín Konvičný
Upřímné Lovu zdar,pěkný popis
9.10.2011 22:12 vložil František Zapalač
Přeji Lovu zdar!
9.10.2011 21:53 vložil Stanislav Náhlík
Lovu zdar, krásný příběh
9.10.2011 20:18 vložil Petr Buba
LOVU ZDAR s VMO !!!!
9.10.2011 19:52 vložil Jakub Rybár
Lovu zdar, pěkná fotka!!!
9.10.2011 14:49 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
9.10.2011 14:00 vložil Michal Baručák
Pěkné,Lovu zdar!!
9.10.2011 13:25 vložil Tomáš Klein
Lovu dík všem!
9.10.2011 12:32 vložil crlikk
Gratulace a Lovu zdar!!!
9.10.2011 12:00 vložil Lubomír Stejskal
Lovu zdar!
9.10.2011 11:40 vložil Martin Kadlec
Lovu zdar!
9.10.2011 10:39 vložil Petr Hlubek
Lovu zdar!! Snad se letos sejdeme v Kutách na honu a povíš ten zážitek osobně. A pozdrav Terry za dobrou práci.
9.10.2011 09:43 vložil Terka Apeltová
Lovu zdar Tome!!!
9.10.2011 09:43 vložil Michael Brož
Přeji Lovu zdar!
9.10.2011 08:46 vložil Pavla Ženožičková
Lovu zdar!
9.10.2011 02:47 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
8.10.2011 22:28 vložil Jaroslav chochola
Člověk pak vydí že bez psa je polovičním myslivcem. Mě dnes fenečka na kazatelně upozornila na černou a kolega se s ním nestihl srovnat. Ale bez psa by jsme jen seděli.
8.10.2011 22:09 vložil Filip Tureček
Lovu zdar kluku ;)
8.10.2011 22:08 vložil Lukáš Vápeník
Pardon, Lovu Zdar!
8.10.2011 22:07 vložil Lukáš Vápeník
Lou Zdar!!!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.