17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Černý daněk
Černý daněk
vloženo: 18.4.2016 21:33
autor: Jiří Netík

úlovky (svět)

Po roce v Rakouských alpách
Po roce v Rakouských alpách
vloženo: 23.10.2020 19:35
autor: Václav Bartoněk

trofeje

Zlatá rarita
Zlatá rarita
vloženo: 10.8.2018 09:27
autor: Antonín Pospíchal

zvěř v přírodě

Zatoulané
Zatoulané
vloženo: 2.11.2017 09:01
autor: Děda z lesa

zbraně

Kdo ho chce?
Kdo ho chce?
vloženo: 24.10.2015 22:52
autor: Karel Obrtál

fotopast

Lovec a kořist
Lovec a kořist
vloženo: 5.6.2015 15:41
autor: Jindřich Ruml

myslivecké umění

Jeleň
Jeleň
vloženo: 13.2.2019 16:28
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Sele


Včera večer když jsem vyjížděl z domu, tak docela pršelo. Počasí mě naštěstí neodradilo a říkal jsem si, že to aspoň chvilku zkusím. Cílem byl žebřík v části honitby zvané Zlámaniny, kde prasata vytahují z lesa na oranici po kukuřici a jí přilehlé louky. Před devátou večerní jsem už seděl. Mezi kapkami deště začaly poletovat sněhové vločky. Hlavou mně jdou myšlenky: blázne blbé, počasí, že bys psa nevyhnal a ty tady sedíš a mokneš. Asi po čtvrt hodině moknutí jsem uslyšel bekat srnčí nějakých sto metrů za sebou. Že by prasátka? Po chvilce zapraskání, pak druhé a už vidím za zády přes keře, jak si to divočáci štrádují tím správným směrem. Vedoucí bachyně byla hodně opatrná a minuty, než divočáci vylezli do volného prostoru louky, mně připadaly jako věčnost. A na louce byla její opatrnost ještě větší. Oddělila se od tlupy a začala obcházet louku. Šla přímo k žebříku, na kterém jsem seděl. Zbytek tlupy v jednom chumlu, takže se střílet nedalo. Naštěstí, když byla asi dva metry od posedu, se jedno sele oddělilo a postavilo pěkně naširoko. Hrot na komoru, mačkám spoušť a sele (bachyňka) zůstává v ohni. Čekaná trvala nějakých 20-25 minut. Ani jsem si ještě nezapnul kabát. Děkuji patronům za jejich přízeň v nepřízni počasí. Je to můj letos rekordní desátý kus černé zvěře. Lovu zdar!
vložil: Jiří Pospíšil
vloženo: 20.12.2012 14:27
zobrazeno: 3412x
hodnocení: 23 hlasů



Komentáře:

21.12.2012 08:29 vložil Václav Cibulka
Lovu Zdar !
21.12.2012 06:49 vložil Jiří Pospíšil
Lovu zdar! díky všem...
21.12.2012 04:49 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
20.12.2012 21:19 vložil Petr Roth
Také se připojuji ke gratulaci, Lovu Zdar!
20.12.2012 17:44 vložil Milan Ječný
Jiří, lovu zdar.Vždy se musí podívat zda je to Jiří P. od nás,nebo od Brna.
20.12.2012 17:44 vložil Josef Štros
Ať se daří.Lovu zdar!
20.12.2012 17:44 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
20.12.2012 16:43 vložil Tomáš Šíbl
Jirko Lovu Zdar...
20.12.2012 15:43 vložil Jiří Zábran
Lovu zdar.
20.12.2012 14:50 vložil Miroslav Novak
Pěkne,Lovu zdar...
20.12.2012 14:44 vložil Miroslav Šteffek
Pěkně napsáno, lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.