17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelení říje Slovensko 2019 - Štiavnické vrchy
Jelení říje Slovensko 2019 - Štiavnické vrchy
vloženo: 23.9.2019 23:17
autor: Bronislav Malinka

úlovky (svět)

Keď Diana praje.
Keď Diana praje.
vloženo: 10.7.2014 16:15
autor: Jan Chlpáň

trofeje

srnec 2014
srnec 2014
vloženo: 23.5.2015 07:09
autor: Jiří Zoller

zvěř v přírodě

Sluníčko občas hřeje
Sluníčko občas hřeje
vloženo: 9.3.2018 09:55
autor: Děda z lesa

zbraně

Výroba celého nového kohoutu s hlavou kozorožce, moje práce.
Výroba celého nového kohoutu s hlavou kozorožce, moje práce.
vloženo: 27.9.2019 20:23
autor: Stanislav Satoria

fotopast

*
*
vloženo: 31.5.2018 13:42
autor: Rostislav Jurdič

myslivecké umění

*
*
vloženo: 15.7.2016 20:17
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243712 fotek (9 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363226 hlasování fotek (47 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39919 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Dnešní lišák z betonové sklapovací nory.

vložil: Milan Ječný
vloženo: 29.11.2011 20:51
zobrazeno: 6545x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

7.12.2011 23:14 vložil František Mlčoch
OK!
6.12.2011 15:14 vložil Jakub Steinocher
Děkuji za informaci, o případných úspěších nebo vychytávkách mne Františku prosím informujte. Já dnes noru také přivezl, ve čtvrtek ji jdeme zakopat ...
2.12.2011 22:55 vložil František Mlčoch
Dnes je nora 14dní zakopaná,takže jsme ji ráno natáhli naostro....
1.12.2011 14:35 vložil František Mlčoch
U nás jsme ji zakopali a 14dní nechali vyvětrat.Dovnitř jsme dali zbytek z.běhu z úhynu srny a pár psích granulí.Tyto granule jsem poházel i v těsném okolí umělé nory.Škodná je na ně zvyklá,protože tak vnadím a bere je.Ještě chci dovnitř nory nasypat malinko rybí moučky.Nora je zakopána kousek od potoka a velké rákosové houštiny.Vkládáme do ní velké naděje,vloni na sněhu stopoval kolega lišky,které ve velké míře zatahovaly do tohoto rákosí.Napadlý sníh rákos polámal a to udělalo suché "kapsy",kde měla škodná super kryt.Ve vedlejším úseku za rok používání odchytili 2lišky,jezevce a psíka mývalovitého.Osobně si myslím,že odstřel v noře není dobrý.Jednak z důvodu zavětření /jak popisuje kolega/ a pak kvůli poškozování nory.Byl jsem u "vyhánění "jezevce z této nory.Vše vyřešila tyč ze slabšího roxoru,prostrčená kontrolními otvory.Další tyč natvarovaná do čtverce tvořila rám vložený do ústí pytle.Podle mě se touto "vychytávkou" minimalizovala možnost úniku chycené škodné.Potřeba je samozřejmě dvou lidí...
30.11.2011 19:28 vložil Jakub Steinocher
Lovu zdar! Vnadíte do nor, nebo v okolí nor nějakým způsobem ?
30.11.2011 16:13 vložil Radek Przybyla
Lapací nory jsou super. Máme je cca 3 měsíce v počtu 4 kusů. Dvě jsou dosti slabé (asi špatná lokalita) ale dvě dávají o svojí nepostradatelnosti vědět. Liška sice žádná ale zato nějaký ten jezevec, kuna a kočky tam taky lozou slušně. Lapacím norám zdar!!!
30.11.2011 14:19 vložil Josef Malaník
tak to je parádní, my ji máme cca 2 měsíce a zatím jen jednu a stále čekáme na úspěch. Ale to chce čas a úspěch se dostaví, nebo teda spoň tomu věřím(-:
30.11.2011 11:24 vložil Petr Pořádek ml.
Co to má s tou hlavou? :-))
29.11.2011 22:16 vložil Stanislav Chaloupecký
Zdar sklapovacím norám,taky jsme ve sdružení 2 umístili,ale liškám se do nich moc nechce.Lapají se nám hlavně jezevci a kočky.Ale jinak fungují dobře.
29.11.2011 21:49 vložil Milan Ječný
Zdar,Pepé,lišák byl uloven klsicky brokou střelou při otevření nory jak při normálním norování.Nora je umístněna na vrchu úvoza,kde jsou jezevčí nory druhý rok a je v pořadí třetím kusem odchyceným v této sklpovačce.Tyto nory máme v MS tři a můžu říct,že se to vyplatilo.
29.11.2011 21:09 vložil Josef Malaník
a jak dloho tam noru máte danou? toto byl první úspěch?
29.11.2011 21:08 vložil Josef Malaník
Lovu zdar, jen dotaz - to jste ji střelili přímo u nory nebo v noře?? Kamarád mi kdysi říkal že to jednou taky udělali a pak se jim tam hodně dlouho nic neukázalo.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.