17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelení říje 2019 Kremnické vrchy Slovensko
Jelení říje 2019 Kremnické vrchy Slovensko
vloženo: 1.10.2019 20:31
autor: Bronislav Malinka

úlovky (svět)

Finsko září 2012
Finsko září 2012
vloženo: 24.1.2013 10:32
autor: Marek Škráček

trofeje

Úhyn při souboji
Úhyn při souboji
vloženo: 25.1.2020 09:35
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Liška vs. řeka 3
Liška vs. řeka 3
vloženo: 26.3.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

Vánoční přání
Vánoční přání
vloženo: 21.12.2018 19:52
autor: Karel Obrtál

fotopast

...
...
vloženo: 26.5.2015 06:41
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

vlk
vlk
vloženo: 27.2.2018 18:54
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243655 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760985 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362866 hlasování fotek (4 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 5 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Čtvrtá

V sobotu po denní směně jsem i přes značnou mlhu vyrazil k řepkovému poli, které ze tří stran obklopuje pole, louka a velký komplex lesa. Pomalu šoulám k nízkému přenosnému posedu na louce u větrem rozlomené staré třešně. Na poli ale v termovizi zahlédnu typickou siluetu lišky, ihned zaklekám, zapínám zásadku, přísvit a ejhle...bílá tma. Značně rozhořčen balím fidlátka a jedu rozmrzelý domů.

Úterý, to je další den, který můžu využít k lovu jak ráno, tak večer. V hlavě mám pořád řepkové pole, ne které se ráno vzhledem k směru větru nedostávám a tak usedám na jiné místo, kde ale až do plného rozednění pozoruji jenom srnčí. Večer se situace mění, otáčí se vítr, značně se otepluje a do večer vzal sníh za své. Škoda, říkám si, na sněhu je to přeci jen jiné, lepší. Usedám v 17:15 na již zmíněný přenosný žebřík u třešně. Vítr je řekl bych na hranici únosnosti k lovu ale doufám. Do 20:00 hodin vydržím, plánuju dopředu.

Na řepce je klasicky velký pohyb zvěře. Honcování zajíců stále probíhá v plném proudu, v termovizi lítají po poli jak blázni. Postupně se přidává srnčí, dančí holá, po chvíli i skupinka výrostků, kteří do lopat na sníh nošených na hlavě mají ještě pár let čas. Dnešním záměrem byla liška ze soboty, ale toto pole občas navštíví i černí rytíři, sáhl jsem proto dnes po výkonnější ráži ale přesto velice příjemné na výstřelu, 6,5 creedmore. 19:45 hodin, posledních 15 min a jdu. Zebou mě nohy, jdi hned co se asi za 15 min změní, letí mi v hlavě. Děda ale vždycky říkával: do kdy si řekneš, do té doby seď. Ani o minutu méně! Již mnohokrát se mi potvrdilo, že mluvil pravdu a těsně před odchodem se situace zcela mění. Stejně jako dnes, kdy myšlenka na dědu ukončila svůj let neurony, beru do ruky termovizi a v plánu dnes naposledy projíždím pole. Kolem pole však přímo přede mnou asi na vzdálenost 80 m pozoruji lišku, která se rychle blíží. Vítr, to je ten pravý pomocník a dokonale tlumí mé rychle pohyby. Termovizi vedle sebe, CZ 557 do ramene, odjistit, uklidnit kříž na komoře kmotry, která není dál než 20-30 m. Není čas ani na doostření a večerem houkne mega z firmy Lapua, která lišku sráží k zemi.

Tak tedy čtvrtá, mladá malá fenka. Děkuji Dianě, sv. Hubertovi a sv. Eustachovi za přízeň. Do konce měsíce je ještě dost času. Lovu zdar !
vložil: Michal Kyselý
vloženo: 11.2.2026 18:43
zobrazeno: 7035x
hodnocení: 5 hlasů



Komentáře:

18.2.2026 06:10 vložil Petr Hruška
Lovu zdar.
12.2.2026 19:25 vložil Jiří Cikryt
Lovu Zdar!
12.2.2026 06:39 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
12.2.2026 06:37 vložil Josef Balat
Lovu zdar !

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.