17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Daněk
Daněk
vloženo: 22.10.2015 16:13
autor: Osvald Kotrnec

úlovky (svět)

Bezoar Ibex - turecký démon III.
Bezoar Ibex - turecký démon III.
vloženo: 8.3.2016 08:21
autor: Radek

trofeje

detail
detail
vloženo: 2.1.2014 14:18
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Selátko
Selátko
vloženo: 3.5.2016 08:54
autor: Děda z lesa

zbraně

Rytina zásobníkové botky, moje práce.
Rytina zásobníkové botky, moje práce.
vloženo: 4.10.2019 20:27
autor: Stanislav Satoria

fotopast

Daněk
Daněk
vloženo: 22.2.2018 19:26
autor: Aleš Náhlý

myslivecké umění

 III.
III.
vloženo: 10.12.2019 17:03
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760977 komentářů fotek (6 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362811 hlasování fotek (15 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 15 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

???

Co to zase k čertu může bejt.
vložil: jiri rajs
vloženo: 15.12.2019 20:13
zobrazeno: 2593x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

17.12.2019 21:18 vložil Jiří Netík
I malíři pokojů brnkali provázkem, aby měli rovnou linku.
15.12.2019 22:43 vložil Karel B. Venzara
Jo ten heft s očkem sloužil k tomu, aby se mohl provázek snáze ponořit do hrnku s rumělkou a po protažení touto barvou byla pomůcka připravena k použití. :-)
15.12.2019 22:39 vložil Karel B. Venzara
Viděl jsem tuto pomůcku v akci téměř před šedesáti lety, kdy se opravovala střecha naší chaloupky v Holetíně. Tehdy mistr tesařský pan Hromádko, když osekával trámy označoval si lajnu přesně takovým udělátkem, když ho před tím namočil do rumělky. Byla to jednoduchá, zato velmi praktická pomůcka.
15.12.2019 21:23 vložil jiri rajs
Máš pravdu Pavle,jizvy musí nějaké být.Když se můj vnuk řízl do ruky o sklo,přiběhl celý vyděšený,krev je crčela,v duchu jsem se zhrozil co s tím,udělal jsem mašličkové stehy a řekl jsem mu,jednou se budeš s tou jizvou chlubit.Ukázal jsem mu svoje jizvy a hned se mu tvář rozjasnila.Jeho máma mě pak řekla,dědo,to bylo ale na šití!!!
15.12.2019 21:18 vložil Pavel Sanytrák
Kominík
15.12.2019 21:15 vložil Pavel Sanytrák
To se neprotahovalo, jen se to namočilo oklepalo a brnkalo. Saze ve vodě a byl jsem jak komík.
15.12.2019 21:11 vložil jiri rajs
Je to jasan,že je to brnkačka.Akorát mě chybí ten žejdlíček,kudy se provázek protahoval hlinkou.No a vedle jsou ručně kované hřeby.
15.12.2019 21:10 vložil Pavel Sanytrák
Naštěsti, mam širočinu, levou i pravou sekeru a nějaké kopačky na žlaby atd. Děda mě naučil víc než si uvědomuji. A navic mám super jizvu neb jsem nedbal radu děda.
15.12.2019 21:02 vložil Karel Kolář
Jasně Brnkačka. Děda ji namáčel do hlinky. Byl taky tesař, jen bohužel širočinu po jeho smrti stačili pozůstalí probendit. Já byl tou dobou mimo republiku :-(
15.12.2019 20:22 vložil Pavel Sanytrák
Brnkačka, když jsem se učil tesat trámy máčely jsme ji v sazích a brkaly lajnu.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.