16 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Prízrak z hmly
Prízrak z hmly
vloženo: 14.11.2017 21:46
autor: Miroslav Kandráč

úlovky (svět)

Sibiř
Sibiř
vloženo: 1.9.2017 20:46
autor: František Strnad

trofeje

najlepší tejto sezony na preparáciu
najlepší tejto sezony na preparáciu
vloženo: 1.2.2014 12:43
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Schengenská dohoda I.
Schengenská dohoda I.
vloženo: 12.1.2020 10:07
autor: Jiří Netík

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 27.8.2015 07:00
autor: jirka krbeček

fotopast

něco staršího
něco staršího
vloženo: 13.8.2014 11:27
autor: Martin Gebrt

myslivecké umění

farbiar
farbiar
vloženo: 9.1.2012 16:00
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 240200 fotek (0 dnes)
  • 8306 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9554 inzerátů (0 dnes)
  • 288 diskuzí (0 dnes)
  • 757657 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12992 komentářů videí (0 dnes)
  • 3350736 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57091 hlasování videí (0 dnes)
  • 39029 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Plovak na bobri past.

Posledni dva roky se chystam udelat plovaky na bory a konecne jsem se do toho tento vikend dal a udelal. Funguji nejlepe na rekach a potocich, kde nekdy neni vhodne misto na umisteni pasti. Pro fotku jsem tam dal past Belisle 330. Je to asi nejlepsi past co se dnes na ne dela. Jsou jine 330 a lisi se jen v malich detajlech, ovsem udela to rozdil.
vložil: Zdenek Mares
vloženo: 29.6.2020 00:18
zobrazeno: 2890x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

30.6.2020 22:26 vložil Jiří Wenzl
Děkuju za vysvětlení, Zdeňku. Tušil jsem, že lov zvěře v divočině je těžká profese na uživení. Jste na tom vlastně podobně jako my myslivci v ČR, taky je to pro Vás záliba, rozdíl je ten, že se nemusíte starat o chov zvěře nemůžete si po práci odpoledně "odskočit" kousek do honitby, abyste se zas další den zrelaxovaný věnoval své práci. Pochopil jsem, že nejste onen "blázen", které znám z dokumentů o Aljašce, kde figurují původně dobře situovaní lidé - byznismani, kteří "práskli" pohodlným životem v nějakém velkoměstě, aby dobrovolně dřeli bídu a nepohodlí v lůně přírody.
30.6.2020 04:31 vložil Zdenek Mares
Jeste se zminim o lovu kozesin. Jak jsem rekl. Je to odlisne od normalniho lovu. Jde o odebrani prebytku zvere co priroda produkuje, take o jejich nejlepsi zuzitkovani. Clovek muze mit nalicenych stovky pasti ve velkem uzemi a jde o pomerne kratkou dobu kdy jsou kozesiny nejlepsi. Vim, ze se hodne lidi diva na lov s pasti skarde. No je to vetsinou, ze o tom malo vi. Dnes v lovu kozesin doba hodne pokrocila a s tim pasti a technika lovu. Ja radeji odchynu lisku, Kdyz na nejlepsi kozesinu a je nejlepe zuzitkovana, nez abych ji rozstrelil v lete, Kdyz kozesina neni na nic. Vim, I to je obcas potreba. To, ze se chyta do pasti neznamena, ze je to jednoduche a neni to hodne prace. Pri nastavovani, kontrolovani pasti a ztahovani chycene zvere moc casu na spanek neni. Tak vysileni, puchyre na rukou a dene v nizkych teplotach je zivot lovce kozesin. Ja Kdyz si vezmu par tydnu a lovim, tak kde konci padam na hubu a rikam si, jak se tesim do prace abych si odpocinul. :). Pro zajimavost v Alberta je vyzkumna stanice kde zkouseji pasti jak pracujou a aby bylo pro zver vse rychle a co nejvice bezbolestne. Pak pasti co splnuji podminky jsou zarazene do predpisu a na kterou zver a jak se muzou pouzivat. Vim, ze hodne statu cerpa informace a zarazuji je do svych predpisu. ( treba Skandinavie) I Kdyz se da ruzna zver lovit od Zari do konce unora. Tak se na to clovek pripravuje cely rok a pak stejne neni dost casu na vse :).
30.6.2020 03:59 vložil Zdenek Mares
Pane Wenzl. Musim par veci upresnit :). Ja se tim nezivim, mam malirskou firmu a lov, lov kozesin a priroda je moje poteseni a traveni volneho casu. Zbran sebou do lesa nosim I Kdyz nelovi a jen kdyby nejakemu medvedu nebo pume ruplo v hlave :). Co lovim zbrani je na podzim zver na maso na rok. Jelence Vyrzinske, obcas los a husu jsou asi vetsina. Obcas jine. Zver co se ulivi zbrani je v Alberta ilegalni prodat. Kdyz mam vic nez potrebuji tak neco dam lidem co to maji radi, nebo nekomu co na tom neni financne dobre na vypomoc. Kozesinova zver a zver k normalnimu lovu je zde rozdelena a normalni lovec nemuze lovit kozesinovou pokud nema na to licenci. ( krom vyjimek) Kdyz lovim kozesiny, tak malorazka k obcasnenu dokonceni zvere treba v naslapne pasti. Kozesinovou zver strillim nerad. Nechci ponicit kozesinu a pak zasivat. Ovsem stane se. Jestli se da uzivit lovem kozesin, ano, ale je to na preziti a velmi skromny zivot. Znam lidi, co se tak zivi a delaji jelikoz maji radi ten zpusob zivota. V sedumdesatych letech, Kdyz kozesiny byli vice v cene to bylo jine. Dnes rys je 150 dolaru a tenkrat byl 1500. Take ceny byli tenkrat jine.
30.6.2020 03:43 vložil Zdenek Mares
Ach napsal jsem plno abych odpovedel a nekam to zmizelo, tak zkusim zkratit. Na koralku bohuzel recept nemam, ale ze zajimavosti bych zkusil. :).
29.6.2020 23:13 vložil Jiří Wenzl
Zdeňku, mne by zajímala jedna věc: Pochopil jsem, že v Kanadě se dá uživit lovem, tak by mne zajímalo, jestli si na živobytí vyděláte víc lovem lapáním, nebo střelnou zbraní. Řekl bych, že Váš pracovní den spočívá v kontrole (či výrobě) pastí, přičemž flintu nosíte spíš kvůli možné lovecké příležitosti, neboť jak už jste mi psal, zazvěření v kanadské divočině není na takové úrovni, jak jste jako ještě nezkušený kdysi předpokládal.
29.6.2020 21:00 vložil Jiří Netík
Zdeňku, zajímavé. Že bych zkusil vyrobit tu kořalku? Máte recept?1*****
29.6.2020 20:10 vložil František Mlčoch
Díky za informace...
29.6.2020 17:40 vložil Lubomír Černý
Hezké a poučné povídání.
29.6.2020 08:22 vložil Lubomír Prokeš
1****
29.6.2020 07:03 vložil Václav Hlaváček
Pane Mareš, pro nás co Bobra viděli bobra jenom v zoo, je to velmi zajímavé.
29.6.2020 04:08 vložil Zdenek Mares
Ne 45kg ale o.45kg. Je to 1lb. Zalezi na dobu v roce. Pres zimu a na jare jsou nejvesi. Rekl bych 2-4 bobry.
29.6.2020 04:00 vložil Jaroslav Vlosovský
Zajímavé údaje. Kolik bobrů se musí ulovit na těch 45kg?
29.6.2020 00:41 vložil Zdenek Mares
Jeste pridam par zajimavosti. Z letni a podzimnich kozesin se delaji prevazne klobouky a tak. Kozesina v dobu nema delsi ochrane chlupy. Z zimnich a jarnich ( kratka doba, Kdyz odstoupi led) se pouziva na obleceni. Posledni dobou stoupla poptavka na castoreum. Aukce Fur Harvestors prodaji zhruba 2000-6000kg rocne. Nejvice je pouzivane ve vonavkach, aby drzeli vuni, ale ma dalsi rozsahle pouziti. Pridava se do malinovych a vanilkovych zmrzlin, je velkou poptavkou v Pakistanu, Indie, Japonsko. Na co to pouzivaji neni uplne jasne. Pry v medicine. Take se pouziva ve Svedsku na koralku Baverhojt a Eau de Musc Whiskey. Pri pohovoru s aukci riakli, ze zapadni Kanada ma nejlepsi jakost Castoreum. Pry jsou vetsi, svetlejsi a lehci nez z vychodnich bobru. Na vychode Kanady jsou pry tmavejsi, a tezsi. Nejvysi kvalita se dnes prodava za 110 US dolaru za .45 kg. Stou cenou lovec musi prodat kozesinu ( velmi nizka cena.) pak treba za 15 dolaru telo lovcum medvedu na navnadu a castoreum a tak by zacal pokryvat naklady na lov. Tak Jen trosku o Bobrech :).

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.