17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Liška
Liška
vloženo: 18.1.2015 06:44
autor: Josef Vršan

úlovky (svět)

Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
Puszta vydala princa. 6 r. 147,2b
vloženo: 14.7.2020 19:46
autor: hubertushk

trofeje

pan srnec
pan srnec
vloženo: 3.3.2012 13:53
autor: luděk skácel

zvěř v přírodě

Spokojená
Spokojená
vloženo: 5.2.2017 08:29
autor: Martin Hruška

zbraně

Lovecký tesák s damaškovou čepelí
Lovecký tesák s damaškovou čepelí
vloženo: 13.2.2016 11:34
autor: Karel Obrtál

fotopast

Odpolední návštěva
Odpolední návštěva
vloženo: 17.4.2014 11:38
autor: Honza

myslivecké umění

Veselú Veľkú noc prajem všetkým
Veselú Veľkú noc prajem všetkým
vloženo: 3.4.2015 21:25
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 242764 fotek (2 dnes)
  • 8461 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9731 inzerátů (0 dnes)
  • 289 diskuzí (0 dnes)
  • 760005 komentářů fotek (3 dnes)
  • 13001 komentářů videí (0 dnes)
  • 3364639 hlasování fotek (3 dnes)
  • 57308 hlasování videí (0 dnes)
  • 39667 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 5 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Ešte jedna z Albertovca

vložil: NH
vloženo: 8.1.2016 06:53
zobrazeno: 3923x
hodnocení: 6 hlasů



Komentáře:

12.1.2016 05:50 vložil NH
Pán Horáček, kto sú tí podľa Vás kompetentní odborníci, ktorí disponujú oprávnením schvaľovať zmeny tradícií? Dosť by ma to zaujímalo, aby som ich oslovil s požiadavkou posúdiť či by takáto zmena mohla prejsť ich schvaľovacím konaním. Prosím o kontakty na nich, stačí mená, ja si ich už dohľadám. A len tak mimochodom existuje oficiálna listina obsahujúca zoznam a presný popis poľovníckych zvykov a tradícií? LOVU ZDAR!
12.1.2016 00:13 vložil Jan Horáček
Je to kýč (jako prase) a neúcta ke zvěři taktéž. Jak může být ulovená zvěř použita ke skládání rádoby líbivých obrazců, vymyšlených nějakým pseudoumělcem?? Zvěř byla ulovena, aby dala (především) nějaký užitek. Výřad se dělá proto, aby ulovené zvěři byla dána pocta. Použití úlovku jako předmětu ke složení nějaké mozaiky nebo obrazce je zjevná neúcta. Přizpůsobovat tradice nelze. Tradice se buď dodržují nebo mrví. Tradice lze snad zcela výjimečně, velmi odpovědně a kompetentními odborníky opatrně upravit, ne však libovolně přizpůsobovat kdejakým snaživcem s myšlením rádoby moderním, jak se to takřka dnes a denně děje. Myslivosti zdar.
11.1.2016 10:16 vložil NH
Dobrý deň priatelia odsudzujúci tento druh výradu, je zaujímavé sledovať Vaše komentáre. Tým, že som sa poľovačky, z ktorej táto fotka vzišla osobne zúčastnil a na výrade som sa podieľal, rád by som dodal len toľko, že ak by ste sa tejto akcie osobne zúčastnili, vnímali by ste tento výrad úplne z iného uhľa pohľadu. Poľujem od svojich dá sa povedať 3 rokov a prepoľoval som kus sveta, no z hľadiska organizácie poľovačky a dodržiavania tradícií a zvyklostí som doposiaľ nič také ako poskytujú v Albertovci nezažil. Podľa mňa je to z komplexného hľadiska momentálne najlepšia bažantnica v rámci bývalého Československa. Dodržiavajú tu tradície s tým, že ich prispôsobujú novým trendom, čo nepovažujem za odsúdenia hodné. Ak odmietame tento tvar výradu, potom nám môže vadiť aj to, že nastupuje trend, kedy sa diviaky ukladajú na brucho a pravdupovediac takto uložený diviak vyzerá lepšie na boku. Tradície sú ako obyčajové právo a to sa prispôsobuje podmienkam doby. Nevidím nič zlé na tom, že to robí niekto inak ako pred 10, či 40 rokmi. A v žiadnom prípade sa nemôžem stotožniť s názorom, že toto je neúcta k zveri.
8.1.2016 07:44 vložil Vladimír Koštejn
1***

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.