17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Paca
Paca
vloženo: 28.2.2013 20:12
autor: mirojevo

úlovky (svět)

Kanadský los - Britská Kolumbie
Kanadský los - Britská Kolumbie
vloženo: 26.1.2016 13:20
autor: Radek

trofeje

Lednový
Lednový
vloženo: 13.1.2018 18:43
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

 studí to !
studí to !
vloženo: 26.1.2013 17:02
autor: Vít Hlavica

zbraně

Kdo ho chce?
Kdo ho chce?
vloženo: 24.10.2015 22:52
autor: Karel Obrtál

fotopast

Opatrná
Opatrná
vloženo: 5.6.2016 15:04
autor: Kamil Špaček

myslivecké umění

Dočkáš se!
Dočkáš se!
vloženo: 7.3.2012 11:11
autor: Carpin
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760974 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362805 hlasování fotek (9 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Dubový král - jak šel čas...- 3

Zásah bleskem.
vložil: Jiří Wenzl
vloženo: 5.4.2017 02:09
zobrazeno: 1835x
hodnocení: 17 hlasů



Komentáře:

13.4.2017 18:51 vložil Kedar
Pane Wenzl - paráda. Poslední dobou je historie moje nejoblíbenější sekce....
6.4.2017 00:01 vložil jiri rajs
1****
5.4.2017 23:03 vložil Jiří Wenzl
Samozřejmě, že z fyiologického hlediska je to nesmysl - je to, jako kdybychom netrénovaného osmdesátníka nutili sprintovat - skolil by ho infarkt. Solitérní stromy mají daleko vyšší (s)potřebu transpirační vody - proto jsou tak košaté. Jak mají vypadat celoživotně solitérní duby je vidět na Lánské louce - ač rostou na srovnatelném lužním stanovišti, mají oproti prezentovanému dubu poloviční výšku. Myslím ale, že ochranářům nejde o pokračování života stromu v jiném postavení - entomologové i ornitologové vítají, že strom záhy uschne, a stane se tak oním hmyzím hotelem s dutinami pro ptactvo.
5.4.2017 21:06 vložil Jiří Netík
Jirko, proto je nesmysl ponechávat solitérní výstavky. Ochranářům tvrdím, aby se ponechávaly bioskupiny, nebo stromy zvyklé na oslunění v porostních stěnách, u vodotečí atd. Musíme nechávat 10 výstavku na 1 ha. 3 x 1****
5.4.2017 17:04 vložil David Pinkas
Chtěl jsem napsat něco výstižného, ale nějak se mi honí hlavou spoustu myšlenek a nedokážu je uspořádat....proto ,,jen ''...1**********
5.4.2017 14:15 vložil Jiří Wenzl
Díky,Lubomíre...tento příběh stromu je v jistém směru poučný i pro nás lidi: když jsem se s pomocí kamaráda po mnoha letech již na vozíku probil obtížným terénem k onomu dubu, abych zjistil, že je již po smrti, uvědomil jsem si, že není žádnou výhrou přežít všechny své zelené kamarády. V tom je obsaženo jisté smíření se s osudem, zvláště důležité i dnes, kdy jsem i já dosáhl "mýtního věku".
5.4.2017 10:00 vložil Jindřiška Padalíková
Neštěstí chodí po horách i po lidech, bohužel. (
5.4.2017 07:56 vložil Lubomír Černý
Jiří,všechny tři fotky i s poutavým komentářem paráda.Ať se Ti daří.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.