17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Ako Rudko na 70-tku Veľkého Jeleňa ulovil.
Ako Rudko na 70-tku Veľkého Jeleňa ulovil.
vloženo: 26.9.2013 09:50
autor: Milan Michalovič

úlovky (svět)

Jelen
Jelen
vloženo: 15.9.2015 12:34
autor: Radim Hlaváček

trofeje

srnec 2014
srnec 2014
vloženo: 23.5.2015 07:09
autor: Jiří Zoller

zvěř v přírodě

Selátka
Selátka
vloženo: 22.3.2019 08:24
autor: Děda z lesa

zbraně

Splněný sen
Splněný sen
vloženo: 1.11.2012 13:56
autor: Martin Chmela

fotopast

...
...
vloženo: 22.10.2016 19:37
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

darček pre kamoša..
darček pre kamoša..
vloženo: 3.2.2016 16:29
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760977 komentářů fotek (6 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362811 hlasování fotek (15 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Už je to hodně dávno

váha: 20 kg

Kdysi dávno jsem byl pozván ke kamarádovi na společnou naháňku na černou zvěř. V té době jsem měl ulovené jen asi 2 kusy černé zvěře ale na společně akci ještě žádný. Byl konec října, krásný slunečný podzim. V plánu byla jedna větší leč. Dlouhá táhlá houština stoupající od spodní cesty až po vršech skal. Okolo vysoký bukový les, který nám napovídal, že černá se zde často zdržuje. Buchtováno bylo pomalu na každém kroku a tak jsme byli plní očekávání. Jako již tradičně jako mladý kluk jsem stoupal do prudkého kopce dobrých 400 metrů. Necelých 50 metrů pod skalami jsem dostal své stanoviště. Upravil jsem si stanoviště, nabil kulobrok a kryt stromem jsem vyčkával začátku leče. Netrvalo dlouho a už jsem slyšel psi, kteří někde dole, daleko pod námi začali hlásit zvěř. Čekali jsme každou chvíli první výstřely. Vše ale utichlo a honci postupovali pomalu vzhůru pod skály. Z ničeho nic se ozvala v leči první rána, po které se dala černá do pohybu. Honcům se podařilo dvě tlupy černé roztrhnout a ta chodila na všechny strany. Po chvíli na mně sykne kolega napravo ,,prase"! Kulobrok mám v mžiku v rukou a čekám, kde se objeví. Po chvíli ho vidím - samotné sele míří přímo k mému stanovišti. Kvůli sklalám vykukujícím z pod porostu čekám na vhodné místo k výstřelu. Sele se ale rychle blíží a je stále na ostro. Už není čas, tak se rozhoduji pro tuto ránu. Podhledem pečlivě zamířím a tisknu spoušť. V ráně vidím, jak sele rychle odskakuje do prava, už nemůžu prst zastavit a tak padá rána. Sele zakvičí a udělá kotrmelec dolů z kopce. V mžiku padá dostřelná rána od kolegy. Zbytek tlupy dojde pod skály, kde padá několik dalších ran. Leč končí a černá se pomalu stahuje ze strání dolů na cestu. Přicházím s kamarády a závodčím k mému seleti. Mám ohromnou radost z ulovení mého prvního kusu černé na společné akci. Je to sele o váze cca 20 kg. Přijímám upřímné lovu zdar od kolegů a probíráme, jak se vše seběhlo. Cestou dolů si vzpomenu, že mám v kapse fotoaparát a tak mně kolega pořídíl na památku tuto fotografii. Je to jedna z mých nejkrásnějších vzpomínek v mém albu. Na této naháňce bylo uloveno celkem dvanáct kusů černé.
Lovu zdar!
vložil: Martin Vojtěch
vloženo: 2.2.2012 19:53
zobrazeno: 5139x
hodnocení: 36 hlasů



Komentáře:

4.2.2012 18:34 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
3.2.2012 15:27 vložil Milan Flora
Martine, pěkné, Lovu zdar!!!
3.2.2012 07:50 vložil Stanislava Benackova
supr pocteni blahopreji
2.2.2012 23:44 vložil Martin Křížek
Lovu zdar!!!...pěkné...
2.2.2012 22:44 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
2.2.2012 21:25 vložil Jiří Lengyel,starší
Hezký příběh-Lovu zdar!
2.2.2012 20:04 vložil Jiří Novák KL
Tomu mlaďakoj na fotce Lovu Zdar:-)

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.