17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Tlumení škodné
Tlumení škodné
vloženo: 29.2.2020 16:14
autor: Martin Hanáček

úlovky (svět)

Bezoár Ibex v Turecku
Bezoár Ibex v Turecku
vloženo: 15.1.2019 08:34
autor: Radek

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 13.9.2019 11:35
autor: David Zimek

zvěř v přírodě

Říje
Říje
vloženo: 2.10.2019 09:22
autor: Děda z lesa

zbraně

R 8
R 8
vloženo: 3.5.2018 12:40
autor: Ondřej Trlifaj

fotopast

Modelka :)
Modelka :)
vloženo: 9.2.2014 10:59
autor: Vojtěch Bednařík

myslivecké umění

Vladimír Lepš II.
Vladimír Lepš II.
vloženo: 9.12.2020 22:04
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243191 fotek (6 dnes)
  • 8515 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9774 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760416 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12956 komentářů videí (0 dnes)
  • 3360102 hlasování fotek (15 dnes)
  • 57269 hlasování videí (0 dnes)
  • 39853 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 6 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Hraboší kalamita

Hodonínsko. Jelikož mi hraboši letos sežrali veškerou úrodu na zahrádce (včetně vojtěšky), rozhodl jsem se jim pomstít. V potřebách pro zahrádkáře jsem prodavači poreferoval o mém problému, a na jeho doporučení zakoupil jakési granule. Když jsem si doma četl návod k použití, k mému údivu tam stálo : "Doplňkové krmivo stravy pro hlodavce. Je vyrobeno z těch nejoblíbenějších druhů potravy s vysokým obsahem energie, obilovin, tuků, glukózy a extraktu zelené kávy". Tak jsem zavolal prodavači, že nechci hlodavce chovat, ale hubit. On mne ujistil, že je to opravdu přípravek k jejich likvidaci, prý se toho přežerou, udělá se jim zle (dostanou z toho arytmii) - a (dá-li pánbůh) uhynou. Pro zahrádkáře prý stejně nic jiného není (zemědělci mají k dispozici opravdový jed Stutox na bázi fosfidu zinku). Úředníci EU jsou útlocitní lidé. Tak jsem ty granule nasypal do děr...při kontrole za pár dnů byly granule pryč. V naději, že se ty potvory neovládly v konzumaci chutného pokrmu jsem spokojen jel domů...Moje nadšení pro tento chytrý způsob likvidace hrabošů ochladlo, když jsem později zjistil, že hraboších děr nějak přibylo, a z nich spokojeně vykukují tito malí vykuci. Spokojeni jsou jistě i úředníci EU - přece i ti malí tvorečkové mají právo na ochranu před týráním.
vložil: Jiří Wenzl
vloženo: 5.11.2019 00:28
zobrazeno: 2086x
hodnocení: 15 hlasů



Komentáře:

5.11.2019 23:31 vložil Jiří Wenzl
Jirko, jejich sexuální apetyt souvisí s vynikajicí výživovou kondicí. Je už i tak na maximální výši. Sháněním Viagry bych se pouze společensky zostudil.
5.11.2019 21:33 vložil Jiří Netík
Jirko, rozhoď tam Viagru, oni se ušukají k smrti. Cha...cha...
5.11.2019 19:00 vložil Jiří Wenzl
Jelikož úředníci EU nedovolují, aby jsme my zahrádkáři používali jedy, tak nezbývá, než kvůli mé čtyřarové zahrádce zakoupit metrák tohoto atraktívního energetického krmiva a čekat, že po něm hraboši natolik ztloustnou, že se nevejdou do děr.
5.11.2019 17:19 vložil Drahoš Hikl
No já jsem měl v mailu účinný postup,borec ucpal díry,trochu plynu a škrtnul.Zahrada se nadzvedla pomalu i s uvázaným psem.Tohle by na ty vaše hraboše v kondici mohlo zabrat:-))))
5.11.2019 14:43 vložil tomáš pátek
možná by stačila pořádná orba a nebo zrýpat a ne to jenom šolichat povrchu jak je tet´moderní
5.11.2019 13:13 vložil Jiří Wenzl
Pane Rajsi, moji hraboši nejsou hloupí... Po mém zákroku jsou teď ve vynikající výživové kondici a jistě by uvítali rozptýlení v podobě popisované atrakce.
5.11.2019 12:57 vložil Lubomír Černý
Jirko,Jirko.Tak ty jim ještě přilepšuješ.-))
5.11.2019 00:56 vložil jiri rajs
Pane Wenzl,nevím,jestli by si hraboši zvykli na můj prostředek,ale já mám na zahrádce v zemi zapíchnuté bidlo,asi 4m, na něm připevněné dřevěné letadlo(asi 40 cm) a na něm tři dřevěné vrtule.Když se větrem točí,tak vibrace se přenáší přes bidlo do země,možná,že vibrace myším a krtkům vadí.Za pokus možná by to stálo.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.