17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Když vás má Diana ráda!
Když vás má Diana ráda!
vloženo: 7.12.2020 10:47
autor: Karel Štěrba

úlovky (svět)

Ještě Kanada
Ještě Kanada
vloženo: 18.5.2014 08:38
autor: Děda z lesa

trofeje

Letitá trofej (1924)
Letitá trofej (1924)
vloženo: 14.2.2020 09:20
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Dva kusy na jedno zmáčknurí
Dva kusy na jedno zmáčknurí
vloženo: 8.1.2015 08:57
autor: Děda z lesa

zbraně

 Stephen Grants Patent...Na žádost Jana Franka...1
Stephen Grants Patent...Na žádost Jana Franka...1
vloženo: 9.5.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast

Kdo z koho?
Kdo z koho?
vloženo: 30.10.2020 20:35
autor: Jan Mikula

myslivecké umění

Rytina
Rytina
vloženo: 5.1.2018 16:03
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243661 fotek (10 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760994 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362902 hlasování fotek (40 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

úspěšní dosled :-)

Dnes ráno mě poprosil kamarád ,že prý střílel na srnce bulkaře a že možná chybil ,ale jestli bych se tam s ním nedojel podívat? Jasně! Dorazili jsme na místo a on nám ukazoval ,kde by měl být nástřel... Dávám Prima na barvařský řemen a během chvilky pozoruji psa ,jak narazil na správné místo (asi 30 m od původního mista, kde nástřel měl být) a pak se chováním přepne do jiného režímu... po 10 m jsme v lese a oba čekáme ,že si to namíří jezevčík do mlaziny, ale místo toho Prim vede přímo pres vzrostlý les asi tak 90m a aniž bychom za celou cestu našli jedinou kapku barvy ,tak vídím na psovi, že jde "na jisto" a pokračuje dál. Začiná taková malinká mlazinka a jak natahuje více barvářské šnůry tak hned na kraji té mlazinky hlásí. V tom srnec vyráží a já vidím že moc sil už nemá. Pouštím psa a za dalších 20m už docházím k srnci, kterého drží Prim ze všech svých jezevčích sil u země. Dávám záraz a psa velmi chválím. Srnec byl střelen 8x57 přes jednu kýtu a výstřel na měkko ,ale střeva zajistily dokonalou zátku. Opravdu jsme nenašli žádnou barvu až u toho zálehu...Opět super zážitek a znovu opakuji že s pejskem má ta myslivost uplně jiný rozměr:-)
vložil: Jiri Krampera
vloženo: 23.6.2012 17:02
zobrazeno: 1965x
hodnocení: 18 hlasů



Komentáře:

24.6.2012 21:47 vložil Jiří Lengyel,starší
Jmenovče,i Vy máte pravdu....:-))
24.6.2012 16:42 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
24.6.2012 12:04 vložil Tomáš Kraus
Taky se přidávám ke gratulaci k úspěšnému dosledu!
24.6.2012 09:36 vložil Roman Latýn
Na výbornou-lovu a dosledům zdar.
24.6.2012 09:21 vložil Jiri Krampera
Lovu díky kluci. Jinak pane Lengyle i lovci myslím patří také lovu zdar už i za to ,že zajistil psa na prověření své rány. Bohužel znám dost myslivců co přijdou na nástřel, udělají dvě, tři kola v různých vzdálesnostech a pak v klidu jdou do hospody s tím ,že to byla čistě chybená rána... Tento střelec se zachoval jako opravdový myslivec a udělal vše co měl. A to i když to opravdu vypadalo ,že byl srnec chybení. A já měl obrovskou radost,že jsme měli možnost pracovat a samozřejmě ještě větší,že dosled dopadl výborně.
24.6.2012 07:24 vložil Josef Vršan
Horidooo, dobrá práce psa i jeho vůdce.
23.6.2012 22:11 vložil Jiří Lengyel,starší
Moc hezké,pochvala a Lovu zdar pejskovi,lovci již méně...:-))
23.6.2012 21:02 vložil Jirka Mareš
Krásná práce psa lovu zdar za dosled.
23.6.2012 20:31 vložil Zdeněk Imlauf
jo jezevčík to je specialista!! Lovu zdar Vám i pejskoj!
23.6.2012 19:28 vložil Zdeněk Zajíc
Dobrá práce čtyřnohého přítele, lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.