17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Lov u kamaráda
Lov u kamaráda
vloženo: 28.11.2017 17:26
autor: Petr Kohout

úlovky (svět)

Španělský kozoroh Beceite - kozel 12 let, stříbrná medaile
Španělský kozoroh Beceite - kozel 12 let, stříbrná medaile
vloženo: 7.2.2017 09:52
autor: Radek

trofeje

Úhyn při souboji
Úhyn při souboji
vloženo: 25.1.2020 09:35
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Malá potvůrka
Malá potvůrka
vloženo: 2.5.2020 08:36
autor: Děda z lesa

zbraně

V dílně...
V dílně...
vloženo: 8.1.2016 11:48
autor: jirka krbeček

fotopast

...
...
vloženo: 24.5.2020 14:54
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

**
**
vloženo: 2.7.2016 09:18
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243715 fotek (12 dnes)
  • 8557 videí (2 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (4 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363230 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39919 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Bohulibá činnost, kterou si neodpustím každý rok VI

Kontrola jakosti a hlavně chutě - zatím jen opravdu kousek, více až po zavaření :-)))))
vložil: Petr Šipon
vloženo: 13.2.2013 07:20
zobrazeno: 2600x
hodnocení: 11 hlasů



Komentáře:

14.2.2013 07:28 vložil Petr Šipon
Ale Jardo, přece by tě nerozhodily fotky, který už znáš o hodně dřív, než ostatní tady :-)) Jinak pro info - celkem bylo v této poslední várce 23 sklenic a již jich na výřadu 12 chybí :-(((
13.2.2013 17:20 vložil Jaroslav Novotný
Ty kluku jeden provokatérskej,tobě nestačí,že jsi mě s tímhle provokoval meilem a ještě si to tady klidně zopákneš.Já tě po tý kebuli stejně jednou pácnu a bude klid.Máš to suprový,vonělo to až tady.
13.2.2013 14:59 vložil Petr Šipon
No vida, ještě, že jsem se rozhodl ty fotky vložit :-)) I po delší době, kdy jej už nakládám se může člověk přiučit. Je to sice detail (jak jsem pochopil), ale koukám, že to jde ovlivnit. I když nevím jak jinak překládat, když je ve vodě 4 týdny a překládám jej pravidelně po 2-3 dnech - takže před udírnou cca 10x a to tak, že spodek nahoru a vrch dolů a ještě si hlídám aby žádný kousek nebyl opomenut. U předposlední várky (před touto focenou) se mi usypala ruka se solí - je fakt, že maso není tak mramorované, ale upřímně - je slaný jak kráva :-)))) Jsem v tom samouk, kterej má už naučenej styl a postup a rád doplním další postřehy. A jak jsem už psal - zatím si nikdo na špatný zpracování a chuť neztěžoval :-)))
13.2.2013 14:48 vložil Roman Skřejpek
Petře vše je OK,ale maso bylo špatně překládané a tudíž se ti ne všude dobře probarvilo o čemž svědčí tvé foto.Raději tři až čtyřikrát maso přelož a kontroluj hustotu solného láku.Jinak to nemá chybu,ale vyplatí se.I když maso budeš zavařovat,tak to co je špatně prosolené ti zešedne,na chuti to nebude špatné,ale i oko musí býti potěšeno.
13.2.2013 10:11 vložil Petr Šipon
Ano vyšetřenej je, ale nikdy u divočáka na to nespolíham. Nelze 100% zajistit při uzení správnou tepelnou úpravu. A za druhé - znám se a půlku bych sežral hned a klidně bez chleba :-)))) Co se týká fáze uzení - tu má v režii děda - je to teplým kouřem (udíme většinou společně ještě obyč vepřový) a většinou mi po dvou nebo třech dnech děda dává vědět, že mam maso hotový. Takže pro ty kdo by přemýšleli jaká teplota a čas = jako u vepřového. Pozor, ale většinou jsou to menší kusy tak se ten čas může úměrně zkrátit.
13.2.2013 09:19 vložil Josef Laňka
..při jaké teplotě a jak dlouho udíte?
13.2.2013 09:11 vložil Miloš Nejezchleb
Proč až po zavaření, vdyť každej divočak je přece vyšetřenej.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.