17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Divočák
Divočák
vloženo: 25.11.2017 10:49
autor: Jiří Zábran

úlovky (svět)

Kamčatka 2016
Kamčatka 2016
vloženo: 3.6.2016 10:14
autor: Aleš Náhlý

trofeje

srnec 6.7.
srnec 6.7.
vloženo: 11.7.2016 17:26
autor: Zuzka a Miloš

zvěř v přírodě

V říji
V říji
vloženo: 4.10.2019 09:41
autor: Děda z lesa

zbraně

Moje zbraně
Moje zbraně
vloženo: 17.3.2017 06:43
autor: stalmi

fotopast

...
...
vloženo: 24.5.2020 14:54
autor: Miroslav Svoboda

myslivecké umění

Lipinky-10/95
Lipinky-10/95
vloženo: 23.1.2014 17:13
autor: Jiří Lengyel,starší
Statistika
  • 243712 fotek (9 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363226 hlasování fotek (47 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39919 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 15 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Jezevec

Z ranní šoulačky,
Ráno popadával déšť se sněhem takové sra.ky, ale doma mě to to nezastavilo. Rozhodl jsem se šoulat kolem plíškového lesíka, sejít až dolů k vodárně, kde jsem obeznal ve čtvrtek čerstvé buchtování od černé. Na vnadišti tady mám nasypané jablka pocukrované trochou kukuřice. Černa toto místo však navštěvuje velmi nepravidelně. Chvíli jsem postál na kraji „ plíškače“ nad loukami, ale vysoká už buď byla zatažená do lesa, nebo tady vůbec nebyla. Krajem lesa jsem se pomalu šoulal nad vodárnu, abych se dostal nad vnadiště. Obeznám situaci, ale černá tady nebyla. I když jsem nic neobeznal, rozhodl jsem se opřít o strom a chvíli počkat. Když tu byli včera, proč by v takovém „ prasečím“ počasí nemohli jít dnes. Jak se tak kochám krásným ránem, najednou na kraji lesa registruji pohyb. Obeznávám jezevce. Pěkně urostlý kus. Protože sadílko už doma dochází, neváhám a rozhodují se lovit. Jablíčka se mu staly osudným. Pomalu se dokolébal k vnadišti a začal chroupat jablíčka. Měl jsem dostatek času, v klidu jsem odjistil, namířil a počkal na správnou mysliveckou ránu. Potom už stačil krátký nádech, a lehce pohladit spoušť. Jezevec po zásahu na komoru zůstal v ohni. Pomalu přistupuji k ulovenému kusu, smekám a vzdávám hold, jak velí tradice. Odhaduji několik skleniček sádla. Děkuji patronům za přízeň při lovu. Lovu zdar.

vložil: Josef Vršan
vloženo: 18.11.2023 07:14
zobrazeno: 7982x
hodnocení: 20 hlasů



Komentáře:

15.12.2023 08:25 vložil Blanka Klatovská
LOVU ZDAR.
20.11.2023 07:59 vložil Kamil Plíšek
Pepo "lovu zdar!" a díky za příběh 1*
19.11.2023 21:13 vložil Milan Dejda
Lovu zdar
19.11.2023 12:54 vložil Drahoš Hikl
Lovu zdar!
19.11.2023 09:26 vložil Petr Hazucha
Lovu zdar!!! Krásně popsané jako vždy je ta prezentace ulovku mi přijde zvláštní.
19.11.2023 03:01 vložil Jaroslav Vlosovský
LOVU ZDAR !
18.11.2023 23:31 vložil Milan Švanda
Lovu Zdar.....
18.11.2023 20:22 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
18.11.2023 15:37 vložil Carlos
Lovu zdar!
18.11.2023 14:56 vložil Vlastimil Kopřiva
Lovu Zdar!!!
18.11.2023 09:04 vložil Milan Jirmann
LOVU ZDAR!!!
18.11.2023 08:27 vložil Jiří Cikryt
Lovu Zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.