17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Muflon
Muflon
vloženo: 29.9.2020 13:27
autor: Jan Mužík

úlovky (svět)

Maďarsko 2013
Maďarsko 2013
vloženo: 3.2.2014 17:42
autor: Karel Maršík

trofeje

Kamarádův životní k jubileu
Kamarádův životní k jubileu
vloženo: 1.11.2017 08:56
autor: Děda z lesa

zvěř v přírodě

Kvartet
Kvartet
vloženo: 3.2.2014 21:17
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

 Milenky mého mysliveckého dědu č.2
Milenky mého mysliveckého dědu č.2
vloženo: 3.4.2013 21:27
autor: František Mlčoch

fotopast

pastier
pastier
vloženo: 16.11.2012 17:15
autor: ivan

myslivecké umění

Igor Pičulin - Slovinský malíř III.
Igor Pičulin - Slovinský malíř III.
vloženo: 23.7.2020 21:20
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243709 fotek (6 dnes)
  • 8556 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363198 hlasování fotek (19 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 16 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Srneček I. V.T.

Ráno zvoní budík 4:30 moc se nechce vstávat odkládám zvonění a vstávám až v 5. Rychle posbíraná lovecká výbava a už sedím v autě a mířím za vesnici k lesu. Cestou potkávám mladou srnku s dvojčaty, za chvíli stavím přezout boty a vyrážím na šoulačku. Šoulám podél ořechové aleje k lesu, zanedlouho pozoruji první kus srnčího, je to mladý srneček dobrý vydlák. Postupuji dál alejí a v hranici lesa se objevuje pastvící se kus beru dalekohled, obeznávám srnce který se mnou už párkrát vyběhnul a zavčasu se schoval. Popocházím strom od stromu, mám dobrý vítr ale na lov ještě daleko. Pod stromy ořechů je vysoká tráva, odpočívala v ní srna kterou jsem vypích a vše odbíhá do lesního porostu. Říkám si no nic půjdu se podívat na druhou stranu blíže k vesnici. Scházím z kopce podél hranice lesa slunce už pěkně hřeje a šimrá mne na levé tváři. Přicházím k vyschlému korytu potůčku lemovanou mirabelkami a blížím se k vesnici. Zaujímá mne pohyb ve stěně lesa beru dalekohled, obeznávám srnčí kus ale nemohu rozeznat pohlaví. Popocházím blíže kus srnčího o mě vůbec neví sundávám kulovnici a batoh z ramene. Vyndávám monokulární dalekohled s větší zvětšením, pozoruji srnčí kus a vidím přede mnou odstřelového ročka. Pokládám dalekohled a měním jej za kulovnici srnečka beru do kříže optiky a čekám až se natočí na široko a ránem se nese kulová rána. Srneček značí zásah o odskakuje, nechávám mu čas na zhasnutí a krokuji vzdálenost k nástřelu, napočítáno 135 dobrých kroků. Na nástřelu ani poblíž žádná barva, vydávám se směrem kudy odskočil a po pár metrech vidím v lesním porostu ležet nehnutě srnčí kus. Ulamuji dubový úlomek vzdávám hold ulovenému ročkovi a děkuji za přízeň mysliveckým patronům. Lovu zdar
vložil: Bohumil Zikmund
vloženo: 14.8.2016 08:07
zobrazeno: 3318x
hodnocení: 26 hlasů



Komentáře:

16.8.2016 08:19 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar
15.8.2016 23:15 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!
15.8.2016 13:07 vložil jiří marek
Pěkný popis,lovu zdar!
15.8.2016 08:37 vložil Zdeněk Bláha
Lovu zdar!
15.8.2016 05:52 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
14.8.2016 18:39 vložil Jan Chaloupka
Lovu zdar!
14.8.2016 17:07 vložil Zdeněk Bárta
Lovu zdar!
14.8.2016 16:03 vložil Milan Flora
Lovu Zdar!
14.8.2016 11:27 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
14.8.2016 10:30 vložil ing.Karel Rait
Lovu zdar! Ale ten "vydlák",to bolí!! Co k tomu ještě dodat:češtino, braň se!
14.8.2016 09:14 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar!
14.8.2016 08:47 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
14.8.2016 08:33 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.