17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj loňský
Můj loňský
vloženo: 3.5.2012 18:45
autor: Zdeněk Cedidla

úlovky (svět)

Los-Magadan (RUSKO) 9/2012
Los-Magadan (RUSKO) 9/2012
vloženo: 10.2.2013 17:33
autor: michal bezega

trofeje

srnec 6.7.
srnec 6.7.
vloženo: 11.7.2016 17:26
autor: Zuzka a Miloš

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 11.9.2012 13:43
autor: Marek Drha

zbraně

Pro rybáře
Pro rybáře
vloženo: 13.9.2015 13:10
autor: Karel Obrtál

fotopast

Na újedi 3
Na újedi 3
vloženo: 26.10.2017 19:13
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

Plastické obrazy se mně moc líbí
Plastické obrazy se mně moc líbí
vloženo: 30.3.2020 20:40
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243670 fotek (3 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761007 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362980 hlasování fotek (10 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Srnčí říje 2010

Ten večer jsem vůbec neměl chuť lovit. Chtěl jsem si jen odpočinout od všech starostí které se nějak nakupily..Pomalu jsem kráčel k lesní loučce, zasednul na kazatelnu, vdechoval svěží vzduch po odpoledním dešti a přemýšlel, odpočíval..Diana mě nenechala moc dlouho, na louce začala myškovat liška..Ne, dnes nemám chuť lovit..Dlouho mě zkoušela, začala se vzdalovat a já začal váhat, zvedám sako 85, ale už je pozdě, zmizela za teréní vlnou.. to je dobře. Přes louku pomalu přetahuje beránek, srna se srnčetem.., pořád je něco vidět, nebo slyšet co člověka "rozptýlí"..V lese, na spodním okraji louky se objevuje žlutá skvrna, srnec, starý, dobrý..pomalu přetahuje rohem louky, na kraji lesa se zastavuje a rozhlíží..Právě po takovém "pasu"..ale dnes ne, váhám, zpět se mi vrací chuť do života a energie, srnec se ztrácí ve stínu lesa..Pokud se ještě objeví..Dává si načas..Poslední paprsky dopadající na louky ozářily jeho "žlutou" barvu, když se vracel, je to "on", odhaduji vzdálenost, 250?,promítám si balistickou křivku 30-06 a porovnávám ji s hrudí srnce.. Musím těsně pod hřbet, mám dobrou oporu, srnec zastavuje na kraji lesa, poslední vteřiny než se znovu ztratí, stojí dobře, na široko.. s výstřelem se láme v ohni, s odstupem byl slyšet úder kule..Na všechny starosti zapomínám a "běžím" vzdát poctu dobrému srnci, vždyť je to první, z Pouští..Zůstal jsem v revíru přes noc, bylo teplo, nebe plné hvězd, tak jsem spal na lovecké chatě, na verandě a dlouho přemýšlel o té "naší" myslivosti a...
vložil: Martin Šlechta
vloženo: 15.2.2011 22:26
zobrazeno: 3573x
hodnocení: 27 hlasů



Komentáře:

17.2.2011 11:17 vložil J. Král
Lovu zdar Martine. Očividně ti to jde ikdyž se nestřílí do papíru.Byl jsem s tebou párkrát na střelnici na půdě lesárny v Písku. Taky jsi mne mohl trochu nakazit uměním střílet, resp. trefovat!!!!
16.2.2011 09:09 vložil ing.Karel Rait
Lovu zdar!Moc pěkně napsané,klobouk dolů i za tu dalekonosnou ránu! To byla už skutečně velká vzdálenost,když byl u 30.06 slyšet úder kule.
16.2.2011 03:26 vložil Martin Vojtěch
Lovu zdar a bod za příběh!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.