17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

krásný den
krásný den
vloženo: 1.2.2018 09:55
autor: Jan Pavlík

úlovky (svět)

Můj letošní
Můj letošní
vloženo: 18.1.2018 12:03
autor: Daniel Donaťák

trofeje

srnci
srnci
vloženo: 29.10.2013 18:46
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Blízká setkání 3
Blízká setkání 3
vloženo: 24.3.2019 16:48
autor: Pavel Komárek

zbraně

Lovecký tesák s damaškovou čepelí
Lovecký tesák s damaškovou čepelí
vloženo: 13.2.2016 11:34
autor: Karel Obrtál

fotopast

Kongres
Kongres
vloženo: 12.1.2014 11:45
autor: Ladislav Michek

myslivecké umění

nuda..
nuda..
vloženo: 12.3.2014 17:44
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (17 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362791 hlasování fotek (68 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Na čekané...

Pokaždé, když obeznám průběrného srnce, věnuji svůj „lovecký“ čas tomu jedinému kusu a ikdyž bych často šla ráda taky někam jinam, stejně vždy zamířím do stejných míst, kde by se srnec měl vyskytovat. Nejinak tomu bylo i letos. Na žebřík u řepky usedám okolo osmé hodiny večerní, příjemné počasí, mírný větřík, ale srnec nikde. Před půl desátou vytahuje z lesa srna, pořád se ohlíží zpět, takže čekám, že za ní půjde srnec, ale nic. Dlouhou chvíli si krátím tím, že sem tam nakouknu i doleva, ikdyž to považuji za zbytečné, protože přímo tam vane vítr. Náhle zahlédnu za stromy rezavý pohyb. Zaměřím pozornost v očekávání srnčího a ona to liška! Rychlá prohlídka (co mi větvě a keře umožňují) a mám jasno - je to lišče. Čekat dál na srnce nemá smysl, pomalu se šeří a už bych ho špatně „četla“ (a na „Možná by to mohl být on“ nestřílím..) a tak beru kulovnici a lišče vedu v kříži. Je to asi 70m přes řepku, pak je potok lemovaný stromy a keři. Čekám, jestli lišče popojde do volného prostoru, kam by se dalo vystřelit, pochoduje po posečené louce, sem tam poskočí. Za chvíli se opravdu objeví v mezeře větví a s tichou myšlenkou „Je mi tě líto, ale nemůžete zůstat v revíru všechny..“ večerem houkne rána a pak už jen dalekohledem kontroluji ležící rezavou skvrnku. Moc se mi nechce, ale lezu dolů a jdu pro něj, protože potmě už bych přes řepku nešla ani za zlatého srnce :-) Chvíli chodím sem a tam, než lišče najdu, ale nakonec ho mám. Překvapuje mě, že je poměrně malé (asi jako zajíc), ani není prakticky rozbité (SB SP 11,7g v třistaosmě Win. Tentokrát velmi šetrné) Nemám z tohoto úlovku ani z poloviny takovou radost, jako by asi každý "právodatný" myslivec měl, spíš to beru jako nutné zlo. Ulovit dospělou opatrnou zkušenou lišku je pro mne hodnotnější lovecký zážitek než odstřelení „hloupého“ liščete, které ikdyž si zradíte, vám často za chvíli vytáhne znovu na stejném místě. Lovu zdar.
vložil: Erika Doležalová
vloženo: 9.7.2012 15:29
zobrazeno: 2817x
hodnocení: 25 hlasů



Komentáře:

12.7.2012 13:49 vložil Slávek
Lovu zdar!Originální a zajímavé foto.Než jsem si přečetl popis k fotce myslel jsem,že jde o úhyn.
10.7.2012 11:39 vložil Petr Hruška
Lovu zdar!!
10.7.2012 06:38 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
9.7.2012 19:55 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
9.7.2012 19:11 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!!
9.7.2012 18:32 vložil Zdenek Š v o m a
Lovu zdar!
9.7.2012 16:41 vložil Ivan Procházka
,LOVU ZDAR,
9.7.2012 16:17 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar,Eriko...
9.7.2012 15:40 vložil bohuslav šeda
Lovu zdar,i tak se to musí lovit liška je povinnost.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.