17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Máme jich tady stále dost.
Máme jich tady stále dost.
vloženo: 8.2.2017 12:29
autor: Daniel Donaťák

úlovky (svět)

Zimbabwe díl 13.
Zimbabwe díl 13.
vloženo: 4.1.2018 12:09
autor: Radek

trofeje

Životní srnec...
Životní srnec...
vloženo: 19.9.2016 11:23
autor: Jaroslav Davídek

zvěř v přírodě

Sele
Sele
vloženo: 13.4.2016 07:57
autor: Děda z lesa

zbraně

Kulový troják Merkel
Kulový troják Merkel
vloženo: 6.1.2019 03:40
autor: jan chadt

fotopast

duo
duo
vloženo: 18.3.2015 20:27
autor: Karel Strych

myslivecké umění

.fousek..
.fousek..
vloženo: 18.1.2014 10:19
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243655 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760989 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362877 hlasování fotek (15 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 13 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Věčná škoda...

Pro zajímavost jsem se rozhodl zde umístit fotografii tohoto jelena, který se na první pohled nezdá být ničímm zajímavý. Ale opak je pravdou. Jelen byl uloven v roce 1993. Lovecký průvodce bohužel v těžkých podmínkách lovu na Doupově chybně posoudil jeho věk. Lovecký host jej ulovil poměrně komplikovaným způsobem (celkem 4 ranami) a doprovod ho ještě musel dostřelit. Věk jelena byl pouze 7 let! Bodová hodnota ale 198 CIC a dodávková hmotnost 210 kg!!! Je to nejtěžší jelen , kterého pamatuji, a který byl na Doupově uloven. Těžko předjímat, jaké bodové hodnoty by tento nerovný šetnácterák dosáhl o několik let později. Zcela jistě ale přes 200 bodů. Bohužel se z té doby dochovaly pouze tyto černobílé fotografie.
vložil: Jiří Křivánek
vloženo: 7.3.2011 00:32
zobrazeno: 3804x
hodnocení: 13 hlasů



Komentáře:

9.3.2011 20:16 vložil Josef Vršan
Chlapi dík za "pohlavek" samozřejme máte pravdu
8.3.2011 16:01 vložil Roman Trojka
Pane Vršan, trošku si Vás dovolím opravit. Vlčníkem se nazývá výsada mezi opěrákem a korunou, tato výsada se započítává do výsad koruny. Takže, když to vezmeme po řadě, tak máme- očník, nadočník, opěrák, výsada vlčí a koruna.
8.3.2011 15:47 vložil Josef Vršan
Škoda takového jelena, ale živou vodu nikdo nemá, a doprovod i s lovcem si již vyslechli svoje.Jako starší myslivec se připojují do diskuse ohledně tzv. vlčníku, a souhlasím s p.Vilšerem tak to vždy bylo, že výsada mezi očníkem a nadočníkem byla vlčník.
7.3.2011 23:53 vložil Tomáš Palička
Podle mě to jsou vlčníky,tak nám to bylo vtloukáno do hlav při zkouškách,když jsme popisoval shoz.
7.3.2011 15:51 vložil Ondřej Koubek
Velice dobrý jelen. Já myslím že jsou to vlčníky. Koruna je jasně znatelná.
7.3.2011 10:20 vložil Jiří Lengyel,starší
Takový jelen....škoda!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.