17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Srnec 2007
Srnec 2007
vloženo: 10.2.2014 18:05
autor: Michal / admin /

úlovky (svět)

Ještě Kanada
Ještě Kanada
vloženo: 18.5.2014 08:38
autor: Děda z lesa

trofeje

srnec 2014
srnec 2014
vloženo: 23.5.2015 07:09
autor: Jiří Zoller

zvěř v přírodě

u kořisti 3
u kořisti 3
vloženo: 30.3.2013 11:06
autor: Marek Drha

zbraně

Vzpomínka na dědu
Vzpomínka na dědu
vloženo: 8.1.2012 13:44
autor: Ivo Kolář

fotopast

Opatrná
Opatrná
vloženo: 5.6.2016 15:04
autor: Kamil Špaček

myslivecké umění

malba na bříze
malba na bříze
vloženo: 4.1.2018 12:22
autor: Michaela Píchová
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362797 hlasování fotek (1 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Sele postižené prašivinou

vložil: Jiří Křivánek
vloženo: 8.6.2011 12:11
zobrazeno: 2643x
hodnocení: 5 hlasů



Komentáře:

10.6.2011 20:58 vložil Přemyslivec
Děkuji za uklidnění. Naivní snad nejsem, ale myslím, že už jsem viděl v naší myslivosti dost, takže bych se už dneska nedivil ničemu. Ten zahraniční lovec byl podle mě blázen. Odkud byl, jestli se můžu zeptat? Vím že třeba němci jsou na podobné věci hodně hákliví. Pokud máte takových případů víc, tak to je dost nalevačku. Přecijen prašivá liška není k užitku, ale u divočáka je to kvůli znehodnocené zvěřině docela škoda. Tak Vám přeju, ať máte podobných úlovků co nejmíň. Myslivosti zdar.
10.6.2011 19:57 vložil Jiří Křivánek
Ještě jsem zapomněl, ten kus v levé části snímku šel podobně jako sele do kafilerie.Prase bylo silně vyhublé a mělo nezhojené silně zhnisané střelné poranění.
10.6.2011 19:53 vložil Jiří Křivánek
Přesně tuto reakci jsem čekal, i když přišla poměrně pozdě. Sele ulovil zahraniční lovec na naháňce a iniciativně je i sám vyvrhl, takže tomu nebylo možno zabránit.Sele sice pocty dostalo, na výřadu však nebylo. Jak vidno, nedostalo ani plombu. Pro Přemyslivce: Doufám, že nejste tak naivní a věřil tomu, že by toto někdo konzumoval. Faktem zůstává, že se v poslední době stále častěji objevují více či méně postižení jedinci.
10.6.2011 16:26 vložil Přemyslivec
Lovu zdar. Je dobře že bylo sele uloveno, ale jinak čumím jak jste odvážní. Proč jste ho vyvrhovali? To si někdo vzal ke kozumaci? Podle levého dolního rohu snímku koukám, že je na výřadu. To jste jich takových měli víc, nebo je to mezi zdravými kusy? U nás teda nevím o případu prašivého praseta, ale je pravda, že my jich tu moc nemáme. Možná tam kde jsou stavy vysoké, je prašivina regulační prvek, jako u přemnožených lišek.
10.6.2011 14:05 vložil Miroslav Komárek
I přes prašivynu jste ho vyvrhly? Do pytle a směr kafina!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.