17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Silvestrovský vysoce zlatý muflon
Silvestrovský vysoce zlatý muflon
vloženo: 31.12.2015 17:27
autor:

úlovky (svět)

Bezoar Ibex - turecký démon
Bezoar Ibex - turecký démon
vloženo: 6.3.2016 08:07
autor: Radek

trofeje

Dnes dokončení
Dnes dokončení
vloženo: 9.4.2015 08:31
autor: Miloslav Šlapanský

zvěř v přírodě

Ze říje
Ze říje
vloženo: 8.9.2014 21:46
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

Nové zapažbení lankasterové jednušky Nowotný,moje práce.
Nové zapažbení lankasterové jednušky Nowotný,moje práce.
vloženo: 27.9.2019 20:25
autor: Stanislav Satoria

fotopast

divočáci
divočáci
vloženo: 1.2.2017 15:01
autor: Václav Hryzlík

myslivecké umění

Portrét
Portrét
vloženo: 7.4.2012 09:29
autor: Mgr. Ondřej Bělka
Statistika
  • 243680 fotek (0 dnes)
  • 8552 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Březen 2009 III.

Anglická cesta
vložil: Jiří Netík
vloženo: 5.3.2018 21:21
zobrazeno: 3039x
hodnocení: 21 hlasů



Komentáře:

22.3.2018 20:58 vložil Jiří Netík
Martine, kamarád z Kyjova
21.3.2018 18:43 vložil Jindřiška Padalíková
technik Jurko Stehlík?
19.3.2018 18:38 vložil martin todt
Zdar kdo to je na té fotce? dík
8.3.2018 00:41 vložil Jiří Wenzl
Asi to chce tedy opravdu potlačit - pochybuju, že při probíhající změně klimatu na JV Moravě směrem k teplu a suchu budou na Povodí Moravy ochotni plýtvat vodou kvůli lužním lesům..
7.3.2018 19:12 vložil Jiří Netík
Jirko, touž se řešilo několikrát (sklopný jez).
7.3.2018 00:28 vložil Jiří Wenzl
Díky za vyčerpávající info (myslel jsem, že se povodňovalo vícekrát). Já jsem zkoumal vlhkostní situaci v luhu po opakujících se letních přísušcích v letech 1992 a 1994, tedy za podobné situace jako nyní po letním suchu 2015 a 2017. Překvapilo mne, že po roce 1998 se až do loňska nepovodňovalo - a to ani podmokem (bez vylití vody z kanálů) ? Čekal bych, že nechuť k povodňování je spíše ze strany Povodí Moravy, která zejména po na sníh chudých zimách úzkostlivě šetří každou kapkou vody akumulovanou ve VDNM. Zvláště za situace, kdy se z povodňové vlny do luhu dostane jen zlomek vody (loni jedna sedmina), a zbytek bez užitku uteče do Dunaje. Přemýšlím o tom, jestli by situaci zlepšilo vybudování jezu na Dyji pod nápustným objektem Pohansko, čímž by umělé povodňování na Soutoku nebylo závislé na vyslání povodňové vlny. Pak by vše záleželo jen na vůli lesníků. Tuto iniciativu ve prospěch lužu na soutoku Moravy a Dyje bych mohl razit skrze náš OS Unie pro řeku Moravu ( http://www.uprm.cz/ ).
6.3.2018 22:04 vložil Jiří Netík
Jirko, poprvé se povodňovalo 1994. 1996 byla na jaře přirozená povodeň.1997 se na jaře povodňovalo a 5.7. začala velká přirozená povodeň. Po této povodni byly přerušeny kapiláry a ač se na jaře 1998 uměle povodňovalo stromy trpěly žízní, protože se ke kořenům voda nedostala, byly jak zabetonované. Konec konců Ty jsi dělal výzkum.Pak se až po 19 letech povodňovalo vloni. Letos se bude zase.
6.3.2018 00:00 vložil Jiří Wenzl
Jirko, toto je řízená záplava? Bude se i letos řízeně povodňovat? A měl bych ještě jeden dotaz: Můžeš mi vyjmenovat roky, kdy se v oboře Soutok řízeně povodňovalo? Zajímalo by mne totiž, kolikrát bylo Povodí Moravy ochotno obětovat miliony kubíků vody z VDNM, zvláště za situace srážkováho deficitu (poklesu podz. vod), v důsledku na sníh chudých zim (2011 - 2018) a letních přísušků (2015,2017).
5.3.2018 21:53 vložil Jiří Netík
Hrúdy hráze, ustupuje před vodou se severní části obory.
5.3.2018 21:40 vložil Jindřiška Padalíková
Kde při povodních zvěř spí? Stačí jim hráze a hrúdy?

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.