17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

dar od našich patronů. Děkuji
dar od našich patronů. Děkuji
vloženo: 10.8.2014 13:43
autor: Tomáš Pražák

úlovky (svět)

Lov rysa v Lotyšsku
Lov rysa v Lotyšsku
vloženo: 24.1.2019 17:37
autor: Martin Saifrt

trofeje

kamzík
kamzík
vloženo: 13.1.2014 17:12
autor: Roman Dudek

zvěř v přírodě

Sbohem Moravo
Sbohem Moravo
vloženo: 27.4.2016 23:22
autor: Jiří Netík

zbraně

Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
Pažby na kulovnice CZ (řezby,šelak)
vloženo: 18.1.2018 10:25
autor: jirka krbeček

fotopast

rys
rys
vloženo: 6.2.2019 15:51
autor: Lubomír Černý

myslivecké umění

zátišie s farbiarom..
zátišie s farbiarom..
vloženo: 22.5.2013 16:13
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243702 fotek (8 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (4 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761028 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363181 hlasování fotek (104 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Dnešní jelen ze Lví hory

Původní dnešní plán byl pokus o ulovení muflona,ale člověk míní a náhoda mění.Šoulání po turistickém chodníku jsem pro množství bukvic a listí vzdal a zasedl u paty vzroslého buku.Po několika nimutách jsem zahlédl pohyb asi 150m dole.Byla to jelení holá.Pomalu vybírák kus k odlovu a pojednou zahlédnu paroh v bukovém zmlazení.Snažím se jelena obeznat ale v hustém podrostu to není snadné.Po několika nekonečných minutách jelena čtu jako dvanácteráka s krátkými opěráky a krátkými výsadami v korunách a rozhoduji se o jej ulovit.Jelen pomalu popochází za holou ale stále kryt za stromy.Opřen o statný buk čekám na příležitost.Lesem zazní výstřel a jelen značí komorovou ránu.Po pár desítkách metrů padá.Holá stojí na místě a odchází až když se jí ukážu.Po příchodu ke zhaslému jelenu zjišťuji že má v jedné z korun ještě krátkou výsadu. Tak tedy nerovný čtrnácterák, věk odhaduji na 8-9let.Uloven střelivem 308W, RWS TUG na vzdálenost asi 120m.Jelen je silně cítit prkem a totálně vyříjený.Dodávkovou hmotnost odhsduji cca.90kg.
vložil: Kamil Kolb
vloženo: 23.10.2011 22:38
zobrazeno: 7572x
hodnocení: 28 hlasů



Komentáře:

28.10.2011 17:30 vložil Jiří Lengyel,starší
Pro pana ing.Rajta,ano tak jsme se to učili...:))
28.10.2011 11:32 vložil ing.Karel Rait
Nechci příliš polemizovat,už jsem z toho "jeleního"vypadl,ale za výsadu se považoval výrůstek delší než 2 cm(původně aby se na něm udržel řemen borlice).
26.10.2011 19:04 vložil Kamil Kolb
Pepo,o naháňce vím a možná se tam objevím.Zatím sháním parťáka do auta.Možná ukecám Zdenka Šťastného a dojedem...
26.10.2011 07:17 vložil josef kašše
Lovu zdar.Přijedte v patek je natlačka.
25.10.2011 19:08 vložil Daniel Pavlík
Lovu zdar! Za výsadu sa považuje iba ak jej výška je dlhšia ako jej základňa. Je to nepravidelný štrnástorák. Dobrá trofej a zaujímavá vysoko nasadenými krátkymi nadočníkmi. Body odhadujem k hranici bronzu?
25.10.2011 17:29 vložil Václav Stránský
No a o tom tady mluvím,je to nerovný čtrnácterák,jak píše pan Kolb.
25.10.2011 16:55 vložil jan zeman
luvu zdar :) chlapi natý leví straně není výsada výsada musí mít min 3cm u jelení zvěře
25.10.2011 14:39 vložil Agent
I na druhe strane je pod operakem naznak vysady!
24.10.2011 20:06 vložil jirka hanys
Lovu zdar,jelen má 5 let maximálně 6.
24.10.2011 14:02 vložil René Hlaváč
Lovu Zdar!
24.10.2011 12:06 vložil Michal Fechtner
Občas se na tomto portálu člověk dozví ale věci, s popisem stavby paroží má pan ing. Rait.
24.10.2011 11:54 vložil Václav Stránský
K dobrému jelenu lovu zdar.Pro chlapi níže, výsada to určitě nebude.
24.10.2011 11:06 vložil Erika Doležalová
Lovu zdar.
24.10.2011 10:32 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
24.10.2011 10:13 vložil Petr Rolinc
Lovu zdar! Dobrý jelen.
24.10.2011 09:33 vložil ing.Karel Rait
Lovu zdar!!Zajímavá stavba paroží.Podporuji názor p.Sovy.že je to rovný čtrnácterák,jen vlčí výsada(vlčník)se nalézá vždy mezi korunou a opěrákem,tohle je spíše netypicky umístěný nadočník.
24.10.2011 06:06 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
23.10.2011 23:27 vložil Mirek Sova
Lovu zdar k dobrýmu jelenu!Vydím jakoby vlčník i na levém parohu,není to teda rovný čtrnácterák??

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.