17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj jelen z volnosti
Můj jelen z volnosti
vloženo: 30.9.2015 19:13
autor: Stanislav Hnilica

úlovky (svět)

Čarovné augustové ráno.Srnec 8 r.
Čarovné augustové ráno.Srnec 8 r.
vloženo: 30.8.2020 17:39
autor: hubertushk

trofeje

Detail dnešního srnce.
Detail dnešního srnce.
vloženo: 2.7.2017 10:03
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 14.2.2017 03:57
autor: Jaroslav Vlosovský

zbraně

PRO RADOST.
PRO RADOST.
vloženo: 20.9.2019 02:35
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

....
....
vloženo: 19.7.2016 23:14
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

Vladimír Lepš II.
Vladimír Lepš II.
vloženo: 9.12.2020 22:04
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243658 fotek (7 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760994 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362900 hlasování fotek (38 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Roček

Tohoto srnce jsem ulovil 23.7.01. Srnec ulovený u mého kamaráda, kterému děkuju za nádherný zážitek. V podvečerních hodinách jsem zasedl na posed v místě, na kterém se každému milovníku přirody tají dech a o to víc lesníkům. Bylo to malé údoli ve spodní části s potokem. Od potoka až na horizont protilehlé stráně nádherná smrková mlazina uprostřed mýtného porostu s přirozenou obnovou. Směrem ke mně také starý porost je pravda že smrkový, ale se zastoupením jedle. Prostě nádherný porost s publajícím potokem a to celé vzdálené 5km od prvního náznaku civilizace. Jak se tak kochám tím překrásným prostředím, zahlédl jsem v protilehlém porostu pohyb. velmi pomalu s takovým uspokojením a pohodou na duši beru dlekohled a nevěřím vlastním očím srnec ale jaký a ke všemu odstřelový. Přemýšlím zda mám lovit a při vzpomínce na slova kamaráda, beru do ruky kulobrok. Srnec byl vzdálen 80m ode mne, postupoval poměrně rychle ke mně.Ticho protnula kulová rána když byl srnec vzdálen 20m. Po ráně odběhl do mlaziny, která byla vzdálená 50m což mě dost vyděsilo protože se mi do té doby takové chování zvěře nestalo. Po povinné čtvrthodině jdu na nástřel kde jsem nic nenalezl. Došel jsem k místu kde srnec zatáh do houštiny a nikde ani malý naznak toho že bych srnce trefil. Každý si umíte představit co se mi honilo hlavou. Nedalo mi to a protože jsem přesně věděl kde srnec zatáhl vlezl jsem do houštiny, kde srnec ležel zhaslý. Když dorazil kamarád byl trošku zklamán, že jsem přijel po 5ti letech na srnce a ulovil ročka, ale jen do té doby než ho viděl. Uloven na 20m komorová rána ustřelené srdce, 60m od nástřelu, 7x57R kule 9,2g sellier, váha po vyvržení 12kg. Děkuju Dianě a sv. Hubertovy.
vložil: Karel Hubka
vloženo: 18.2.2011 21:33
zobrazeno: 3774x
hodnocení: 14 hlasů



Komentáře:

20.2.2011 11:59 vložil Michaela_Durcová
nadherná trofej, jak pak by vypadal dalši rok....
19.2.2011 20:30 vložil Karel Hubka
Lovcův dík, jsem rád že se Ti to líbí Jardo.
19.2.2011 11:42 vložil Jaroslav Mrázek
Nazdar Karle. Perfektně popsané lovecké zážitky. Jako bych tam byl já sám :-)Lovu zdar !
18.2.2011 22:40 vložil jirka hanys
Lovu zdar,dobrý srnec!
18.2.2011 21:36 vložil Blanka Klatovská
Pěkná trofej.Lovu zdar.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.