17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

dar od našich patronů. Děkuji
dar od našich patronů. Děkuji
vloženo: 10.8.2014 13:43
autor: Tomáš Pražák

úlovky (svět)

raritka
raritka
vloženo: 17.2.2012 07:00
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Dnešní úspěšné ráno.
Dnešní úspěšné ráno.
vloženo: 25.9.2017 11:00
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Liška
Liška
vloženo: 23.1.2014 05:12
autor: Josef Vršan

zbraně

PÁR MÝCH NOŽŮ DĚLANÝCH NA ZAKÁZKU.
PÁR MÝCH NOŽŮ DĚLANÝCH NA ZAKÁZKU.
vloženo: 9.1.2014 14:07
autor: Jaroslav Vlosovský

fotopast

***
***
vloženo: 29.1.2015 07:34
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

sv.Hubert***
sv.Hubert***
vloženo: 12.10.2014 19:23
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (0 dnes)
  • 8552 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Srneček I. V.T.

Ráno zvoní budík 4:30 moc se nechce vstávat odkládám zvonění a vstávám až v 5. Rychle posbíraná lovecká výbava a už sedím v autě a mířím za vesnici k lesu. Cestou potkávám mladou srnku s dvojčaty, za chvíli stavím přezout boty a vyrážím na šoulačku. Šoulám podél ořechové aleje k lesu, zanedlouho pozoruji první kus srnčího, je to mladý srneček dobrý vydlák. Postupuji dál alejí a v hranici lesa se objevuje pastvící se kus beru dalekohled, obeznávám srnce který se mnou už párkrát vyběhnul a zavčasu se schoval. Popocházím strom od stromu, mám dobrý vítr ale na lov ještě daleko. Pod stromy ořechů je vysoká tráva, odpočívala v ní srna kterou jsem vypích a vše odbíhá do lesního porostu. Říkám si no nic půjdu se podívat na druhou stranu blíže k vesnici. Scházím z kopce podél hranice lesa slunce už pěkně hřeje a šimrá mne na levé tváři. Přicházím k vyschlému korytu potůčku lemovanou mirabelkami a blížím se k vesnici. Zaujímá mne pohyb ve stěně lesa beru dalekohled, obeznávám srnčí kus ale nemohu rozeznat pohlaví. Popocházím blíže kus srnčího o mě vůbec neví sundávám kulovnici a batoh z ramene. Vyndávám monokulární dalekohled s větší zvětšením, pozoruji srnčí kus a vidím přede mnou odstřelového ročka. Pokládám dalekohled a měním jej za kulovnici srnečka beru do kříže optiky a čekám až se natočí na široko a ránem se nese kulová rána. Srneček značí zásah o odskakuje, nechávám mu čas na zhasnutí a krokuji vzdálenost k nástřelu, napočítáno 135 dobrých kroků. Na nástřelu ani poblíž žádná barva, vydávám se směrem kudy odskočil a po pár metrech vidím v lesním porostu ležet nehnutě srnčí kus. Ulamuji dubový úlomek vzdávám hold ulovenému ročkovi a děkuji za přízeň mysliveckým patronům. Lovu zdar
vložil: Bohumil Zikmund
vloženo: 14.8.2016 08:07
zobrazeno: 3305x
hodnocení: 26 hlasů



Komentáře:

16.8.2016 08:19 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar
15.8.2016 23:15 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar!
15.8.2016 13:07 vložil jiří marek
Pěkný popis,lovu zdar!
15.8.2016 08:37 vložil Zdeněk Bláha
Lovu zdar!
15.8.2016 05:52 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
14.8.2016 18:39 vložil Jan Chaloupka
Lovu zdar!
14.8.2016 17:07 vložil Zdeněk Bárta
Lovu zdar!
14.8.2016 16:03 vložil Milan Flora
Lovu Zdar!
14.8.2016 11:27 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
14.8.2016 10:30 vložil ing.Karel Rait
Lovu zdar! Ale ten "vydlák",to bolí!! Co k tomu ještě dodat:češtino, braň se!
14.8.2016 09:14 vložil Jindřiška Padalíková
Lovu zdar!
14.8.2016 08:47 vložil Blanka Klatovská
Lovu zdar.
14.8.2016 08:33 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.