17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Když se daří ...
Když se daří ...
vloženo: 1.6.2014 05:18
autor: Josef Vršan

úlovky (svět)

Španělský kozoroh Beceite - kozel 12 let, stříbrná medaile
Španělský kozoroh Beceite - kozel 12 let, stříbrná medaile
vloženo: 7.2.2017 09:52
autor: Radek

trofeje

Letošní srnec
Letošní srnec
vloženo: 14.5.2020 16:58
autor: František Šmída

zvěř v přírodě

"Horal"
"Horal"
vloženo: 17.2.2014 19:13
autor: Svatopluk Šedivý

zbraně

 Milenky mého mysliveckého dědu a přítele v jednom...
Milenky mého mysliveckého dědu a přítele v jednom...
vloženo: 3.4.2013 21:26
autor: František Mlčoch

fotopast

okolo polnoci-to je jeho čas.....
okolo polnoci-to je jeho čas.....
vloženo: 10.12.2019 13:23
autor: pali1

myslivecké umění

jazvec
jazvec
vloženo: 15.4.2019 18:59
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243704 fotek (10 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9802 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761030 komentářů fotek (5 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363185 hlasování fotek (108 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Včerejší nález

vložil: Petr Waclawek
vloženo: 21.4.2012 16:23
zobrazeno: 3644x
hodnocení: 16 hlasů



Komentáře:

24.4.2012 10:02 vložil Radek Przybyla
Petře gratuluji k nálezu, je opravdu parádní!!!!
24.4.2012 09:32 vložil Pavel Ungrád
S hypermanganem mám mnoho dobrých zkušeností téměř k nerozeznání, třikrát po sobě natřít a nechat uschnout, hlavně nevybrušovat žádným brusným papírem, ale vlhkou houbičkou na nádobí, nedojde tak k poškození a v případě nelíbivosti se dá vše mnohonásobně opakovat! P tom všem natřít stolním olejem a vísledek je neskutečný. A nebo jít přírodní cestou, nejlepší výtažkem z olšové kůry potřít smůlou a špice doladit černou zeminou.
22.4.2012 13:20 vložil Alois Kneifel
Zdravím,já dobarvuji roztokem z vylouhovaných ořechových listu,je to přírodní a vysledek překvapující,at se daří
22.4.2012 08:10 vložil Petr Waclawek
Pánové děkuji za cené rady. Až budu s trofejí hotový, vložím pro posouzení. Díky.
21.4.2012 23:04 vložil Ivan Procházka
Já osobně dobarvuji hypermanganem ,nejvíce se podobá přírodní barvě.Natírej štětečkem opatrně ,pozor na potřísnění lebky.Čím více vrstev ,tím je paroží tmavší.Po zaschnutí přebruš jemným brusným papírem ,hroty výsad až skoro doběla.Diavou to nepotírej ,paroží je pak nereálné.Přeji mnoho zdaru.
21.4.2012 18:24 vložil Ing. Petr Novotný
S hypermanganem zkušenost nemám. Na tyto případy používám hnědé mořidlo na dřevo, jen na konec štětečku a lehce poťukat lodyhu, spíše mezi perlemi a v růžích. Nechat uschnout a podle potřeby opakovat. Jemným brusným papírem přeleštit perlení a konce výsad. Potom lehké přetření Diavou, to je leštěnka na parkety, ale musí být skoro suchý štětec, aby paroží nebylo moc tmavé. To je chemie - lze to udělat i klasicky, tzn. nařezat si větévky olše sednout si a simulovat klasické vytloukání, ale na to je třeba mnohem více času a výsledek je podobný. Lebku bych, tak jak to vidím na fotce, chvíli povařil cca 1/2 hodiny, dopreparoval zbytky tkáně a dal do lázně 8% peroxidu na dva až tři dny. Určitě ne silnější, na to pozor. Tahle trofej určitě za trochu práce stojí, přeji hodně zdaru.
21.4.2012 17:13 vložil Bohumil Koláč
Dobrý den, taky jsem to nedávno řešil. Dobře mi poradil František Mlčoch
21.4.2012 16:56 vložil Petr Waclawek
Potřeboval bych poradit, jak dobarvit trofej. Srnec už tam zřejmě nějaký čas ležel a vlivem slunce a vody je paroží na některých místech bílé. Někde jsem četl něco o hypermanganu, ale nevím přesně jak nato. Budu rád za další rady. Díky.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.