17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Lončák
Lončák
vloženo: 14.2.2014 06:14
autor: Josef Vršan

úlovky (svět)

Lovu zdar!
Lovu zdar!
vloženo: 20.9.2019 06:14
autor: NH

trofeje

Srnec
Srnec
vloženo: 2.9.2015 06:28
autor: Josef Vršan

zvěř v přírodě

Už jsou
Už jsou
vloženo: 8.3.2018 09:54
autor: Děda z lesa

zbraně

Nové zapažbení kulobroku Merkel, moje práce.
Nové zapažbení kulobroku Merkel, moje práce.
vloženo: 28.10.2019 19:25
autor: Stanislav Satoria

fotopast

pastier
pastier
vloženo: 16.11.2012 17:15
autor: ivan

myslivecké umění

Dárek
Dárek
vloženo: 23.3.2020 09:23
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 243698 fotek (4 dnes)
  • 8554 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761027 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363107 hlasování fotek (30 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39917 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 12 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

RARITA

Můj první srnec, srnec kterého jsem ulovil sám, bez doprovodu. Avšak druhý pokus. Ještě jsem neměl vlastní kulovou zbraň, tak jsem si pujčoval kulobrok od mámy. Za deště navečer mi přišel na paseku a já si mohl oči vykoukat " jak-že to tam na té hlavě má". Pořád byl tak nějak v zákrytu náletových dřevin, ale nakonec se mi ho podařilo přečíst. Slezl jsem z kazatelny, že se pokusim došoulat blíže. Asi na 50m jsem se zapřel o borovici, zamířil, padla rána... a srnec se na místě otočil a odkud přišel, tam zaběhl. Marně jsme pak hledali barvu. Dosled se psy dopadl také negativně. Poté jsme zkusili kulobrok a asi jsem s ním někde klepnul a střílel o 0,5m výše. Marně jsem pak na tohoto srnce chodil, jako by se do země propadl. Mrzelo mě to, přemýšlel jsem jestli někde po ráně nezhasl, ale zas jsem si říkal, že pro ůspěšný dosled bylo uděláno maximum. Asi po měsíci jsem si sedl na jiný posed na stejnou paseku. Po chvíli bylo slyšet chroptění. Říkal jsem si, že by prasata?? Nene..na 20m mi přišel znovu tento srnec. Již jsem měl svou kulovnici a kousek po kousku jsem se pokoušel zamířit. Po celou dobu na mě koukal. Když se kříž ustálil na komoře, stiskl jsem spoušť... Měl a mám z tohoto srnce pořád strašnou radost. Nikdy na tyto zážitky nezapomenu.. Chroptěl (frkal) kvůli sttřečkům. Věk 3 roky.
vložil: Michal Šimončík
vloženo: 14.2.2011 20:43
zobrazeno: 3343x
hodnocení: 22 hlasů



Komentáře:

1.3.2011 13:25 vložil Michal Šimončík
děkuji, ja z něj mám stále radost, když se na něj podívám))))
19.2.2011 17:21 vložil Michaela_Durcová
lovu zdar, nádherná trofej
15.2.2011 18:30 vložil Michal Šimončík
... a jen tak mimochodem, ten poškozený pravý parůžek držel jen málo a kýval se. Zatuhlo to až po vypreparování, když to pořádně vyschlo. Pro mě další zajimavost, že nebyl až tak moc spojen s lebkou a přesto dokázal růst.
15.2.2011 18:27 vložil Michal Šimončík
Lovu dík, a děkuji všem...
15.2.2011 18:19 vložil smazat účet
lovu zadr pěkný srnec
15.2.2011 17:31 vložil Jiří Lengyel,starší
Hezký příběh-Lovu zdar.
14.2.2011 21:43 vložil Michal Šimončík
Lovu dík, ja tam chrupavku nechávám záměrně. Zatím s tím zádné problémy nemám. Vždy si s preparací vyhraju. Je to sice pracnější, ale mě se to tak víc líbí.
14.2.2011 20:58 vložil Martin Novotný
Velice dobrá trofej,Lovu Zdar. Jen být tebou,tak vyndám větrníkovou chrupavku.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.