17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Máme jich tady stále dost.
Máme jich tady stále dost.
vloženo: 8.2.2017 12:29
autor: Daniel Donaťák

úlovky (svět)

lov v PL
lov v PL
vloženo: 17.6.2014 13:16
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Zadařilo se
Zadařilo se
vloženo: 5.10.2019 19:38
autor: Jiří Netík

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 9.3.2012 09:05
autor: Marek Drha

zbraně

Lovecký tesák s damaškovou čepelí
Lovecký tesák s damaškovou čepelí
vloženo: 13.2.2016 11:34
autor: Karel Obrtál

fotopast

...
...
vloženo: 7.5.2016 16:47
autor: František Popílek

myslivecké umění

Můj první pokus v osmi letech
Můj první pokus v osmi letech
vloženo: 15.1.2017 18:11
autor: Matyáš Langmajer
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (2 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761022 komentářů fotek (1 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363051 hlasování fotek (8 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39916 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 7 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Něco pro pašíky.....

vložil: Pavel Štěpánek ml.
vloženo: 6.10.2012 19:45
zobrazeno: 4361x
hodnocení: 12 hlasů



Komentáře:

8.10.2012 19:44 vložil Skrofa
Kdyby všechny kaštany co spadnou na zem do zimy zplesnivěli, tak by nikdy žádný nový jírovec nevyrostl. Chce to prostě jen tu správnou vlhkost (na zemi zahrabané v listí). Ale hlavně nesušit, to je pak nebude žrát nic.
8.10.2012 18:30 vložil Krakonoš
Ano ale kaštany do zimy zplesniví!
8.10.2012 11:54 vložil Michal Baručák
Správně se kaštany pro zvěř nemají vůbec sušit,měli by se posbírat a prokládat se spolu s lístím aby byli pořád čerstvé.
7.10.2012 18:06 vložil Krakonoš
No něco jsem o tom slyšel, kaštany sypem na zem o tom žádná, ale že by praskly jsem si nevšiml, hold máme asi zhýčkanou srnčí zvěř, protože sdružení bohatě zásobuje granulemi.
7.10.2012 15:05 vložil František Havran
Krakonoši a pojem "Saponin" Vám něco říká ??? Kaštany se sypou na zem, kde si natáhnou vlhkost, prasknou, vyprchá z nich tento jed a přitom i změknou...
7.10.2012 12:27 vložil Krakonoš
No já nevím já kaštany do krmelce nesypu zkoušel jsem to, ale srnčí je nežralo bylo jen pár nakouslých a nebyly schopné to rozkousat, žaludy nebo granule mají raději.
7.10.2012 12:09 vložil Lukáš z lesa
Proč néé, raději to vyvezu na krmeliště, než za vesnici do pangejtu ;)ony si to proberou a sežerou a zda mají daňky v revíru tak i hezká podívaná bude ;)
7.10.2012 11:32 vložil Pavel Štěpánek ml.
Pro Krakonoše:Váš názor se mě zdá poněkud divný,nejsem žádný rýpal,ani jím být nechci.Když prase sbírá potravu ze země a ryje v hlíně,kde jsou kameny atd..,tak si myslím že nějaké kaštany ho vůbec nějak nerozhodí,jinak toto je už vyzkoušené a prasata se v tom hrabou.A jinak co se týká žaludů a kaštanů,tak je dáváme do krmelce a nikdy s tim nebyl problém.Toť muj názor...
7.10.2012 11:22 vložil Zdenka Podhorská
Prasata si popíchají ryj a srnky si vylámou zuby? :D Takhle jsem se dlouho nepobavila :)
7.10.2012 11:14 vložil Krakonoš
Jen nevím proč tam dáváte i ty šlupky? Podle mě si čuníci popíchají ryj a pak to nebudou žrát, my dáváme kaštany až v zimě a to sušené, a to proto že nám je před zimou normálně lidi sbírali z krmeliště, stejně je divočáci moc neberou záleží kolik jich příjde, jak příjde jeden tak sežere kukuřici jablka a jde, jak přijde tlupa tak ti sežerou všechno aby se najedli. Žaludy dáváme do krmelce kaštany ne protože jsou pro srnčí tvrdé a mohly by si vylámat zuby a ani je moc nežerou.
6.10.2012 20:54 vložil Pavel Štěpánek ml.
No tuhle furku jsme vezli s tátou ke kazatelně na krmeliště a k tomu jsme dali ještě kukuřici,jinak máme s bráchou nasbírané kaštany a žaludy do krmelce,takže na zimu jsme připraveni.
6.10.2012 20:15 vložil Petr Pořádek ml.
Pěkná fůrka. Ti berou prasata kaštany? mě ne. Musím je pokaždý podrtit a nasolit.
6.10.2012 20:10 vložil micinka
to je úrodička:-)

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.