17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen z 13. ledna Křivoklát
Jelen z 13. ledna Křivoklát
vloženo: 22.2.2017 11:00
autor: Radim Pátek

úlovky (svět)

Lišák při měsíčku
Lišák při měsíčku
vloženo: 26.2.2013 00:30
autor: Daniel Donaťák

trofeje

Rarita k pětačtyřicatinám
Rarita k pětačtyřicatinám
vloženo: 1.10.2016 12:47
autor: Stanislav Schaffer

zvěř v přírodě

Bachyně
Bachyně
vloženo: 26.4.2016 19:18
autor: Martin Žatka

zbraně

Sesřičky naposledy
Sesřičky naposledy
vloženo: 6.10.2013 16:00
autor: Jan Frank

fotopast

zase kamaráti
zase kamaráti
vloženo: 15.12.2017 15:06
autor: carli

myslivecké umění

Když jsem na náledí zlomil pažbu
Když jsem na náledí zlomil pažbu
vloženo: 24.2.2017 06:15
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9797 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760963 komentářů fotek (9 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362771 hlasování fotek (48 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39911 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 10 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lišák 230 m

Na lovu holé se kamarádovi povedla dobrá rána na lišku 8x57 .Byl to mladý lišáček a bude použit na výcvik psů.
vložil: bohuslav šeda
vloženo: 28.10.2018 16:17
zobrazeno: 4627x
hodnocení: 23 hlasů



Komentáře:

5.11.2018 10:57 vložil Omar Stodůlka
30.10.2018 22:17 vložil Jan Horáček Pokles střely o 20 cm na 50 m je opravdu velký. - ?????
30.10.2018 22:17 vložil Jan Horáček
Pánové, nepodceňuji dobré střelce, naopak jim fandím. Bylo-li to opravdu 230 m, tak střelec musel pořádně nadsadit, aby zasáhnul cíl. Zřejmě to má v oku, což je možné. Obvykle se ale tyto vzdálenosti sřílejí "ostřejším" střelivem, s puškohledem s balistickou věžičkou a dobrým dálkoměrem. Pak "stačí" si na puškohledu "naklikat" příslušné hodnoty a může mířit na komoru. Bez zmíněných doplňků je taková střelba buď na náhodu nebo opravdové umění. Pokles střely o 20 cm na 50 m je opravdu velký. Lovu zdar.
30.10.2018 20:34 vložil Roman Karasek
Lovu zdar! Střelec je bezesporu machr.Podceňovat 8x57 při střelbě na větší vzdálenosti se spoustě protivníků,Německých odsřelovačů za 2 sv.války stalo osudným.Nejdůležitější je odhad vzdálenosti a...dobře střílet. Sám ji mám a nedám na ni dopustit.
29.10.2018 09:10 vložil štefan
Veru aj u nás sa hovorí z osmičku musíš vediet jak na dialku trefit.
29.10.2018 07:40 vložil Kamil Plíšek
Bohušu kamarádovi "Lovu zdar!"
29.10.2018 05:54 vložil Josef Vršan
Lovu zdar 1***
28.10.2018 21:10 vložil bohuslav šeda
Jendo pán myslivec je dobrý lovec a i střelec ,střelivo byla norma ale co já nevím ale jedno z lepších a náhoda ???Říkej si tomu jak chceš má to nastřelený a hazardér to není.
28.10.2018 21:01 vložil Jan Horáček
Zřejmě velká náhoda, když střelivo 8x57 má při nastřelení na 100m ve dvoustech metrech -17,7 cm a ve 250 m dokonce -37,9 cm. (Různý výrobce, různé hodnoty, ale rozdíly velké nebudou.) Byla to odvážná rána a náhodou se zadařla. Odvážnému štěští přeje. Lovu zdar.
28.10.2018 18:39 vložil Jiří Netík
Omluva: Bohušu. Já vím že jsi s "velkým". Když někdo chce můj e-mail, tak říkám "netik, s měkkým a krátkým" Cha...cha...
28.10.2018 18:16 vložil jirka hanys
Tak to je machr.Lovu zdar.
28.10.2018 17:11 vložil Jiří Netík
bohušu, mám kulovnici po národopisci Janu Kružíkovi této ráže .Super!!! Když jsem střelil na laň na svatého Hubera v roce 2014 na 200m, tak jsem si řekl "ty vole proč jsi střílel". Po 30 m ležela. Ale střelit lišku , klobouk dolů. Jenda Kružík tu kulovnici měl po lesmistru Vrbovi.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.