17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Říje 2016 Gápel
Říje 2016 Gápel
vloženo: 29.9.2016 16:33
autor: Leoš Lukášek

úlovky (svět)

zlaty jelen
zlaty jelen
vloženo: 4.3.2013 17:29
autor: Vladimir Benadik

trofeje

Nezapomenutelné ráno
Nezapomenutelné ráno
vloženo: 24.7.2020 20:46
autor: Frantisek Jenik

zvěř v přírodě

Obnova
Obnova
vloženo: 11.2.2015 08:39
autor: Děda z lesa

zbraně

Nůž pro sokolníka
Nůž pro sokolníka
vloženo: 28.3.2017 19:46
autor: Karel Obrtál

fotopast

Na újedi 2
Na újedi 2
vloženo: 26.10.2017 19:11
autor: Jiří Netík

myslivecké umění

**
**
vloženo: 2.7.2016 09:18
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243702 fotek (8 dnes)
  • 8555 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9800 inzerátů (4 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761028 komentářů fotek (3 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363181 hlasování fotek (104 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39918 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 8 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Zámek města Vimperk

Přijeli jsme do krásného šumavského městečka Vimperk. Nad městem na vysoké skále se tyčí zámek a ten jsme se rozhodli prozkoumat.Auto jsme zaparkovali u kostela a krásného arboreta.Manželka a já s hůlkou jsme začali šplhat do prudkého kopce.Rozčarováním bylo zjištění, že se dalo druhou stranou kopce vyjet až před vstupní bránu zámku.Na zchátralém zámku(mimochodem od 1.1.2015 je majetkem ministerstva kultury) je expozice muzea a prohlídka zámku ve dvou okruzích.Nejdříve jsme navštívili muzeum v jedné z budov zámku.Byli jsme příjemně překvapeni,příjemná paní pokladní, zajímavé sbírky.Když jsme ukončili prohlídku, rozhodli jsme se počkat 45 minut,až bude prohlídka zámku.Za důchodcovský poplatek 2x45 Kč jsme si koupili lístky na prohlídku okruhu staršího data.Prohlíželi jsme si silně zchátralý objekt a vtom přišla slečna průvodkyně.Ta nás uvedla do prvního patra do první místnosti.Místnost byla zcela prázdná,vytlučená okna,spadlá omítka.Tady nám průvodkyně povídala o historii místnosti a k čemu sloužila. Když jsme prošli již čtvrtou prázdnou místnost,dávaje pozor na spadlé cihly a omítku.To už jsem se nesměle zeptal,zda jsou všechny místnosti prázdné.Odpověď zněla ano a proto jsem rázně ukončil prohlídku prvního okruhu.Po dotazu zda i druhý okruh má prázdné místnosti,odpověď zněla ano.Zřejmě se ministerstvo kultury snaží vstupným naivním turistům vydělat peníze na opravu objektu.Znechuceni jsme seběhli z kopce,kde nás čekala další jobovka.Po dotazu,kde je kostel s vchodem do arboreta,kde mělo stát naše auto,nám bylo řečeno že se musíme vydrápat na kopec a jít na druhou stranu.
Ještě teď mám černou můru ze zámku Vimperk,který trochu pokazil krásnou Šumavu.
vložil: Jiří Švec
vloženo: 29.6.2015 12:29
zobrazeno: 1398x
hodnocení: 7 hlasů



Komentáře:

30.6.2015 19:43 vložil Lukas Brodsky
Anebo Rabí je úžasné
30.6.2015 04:55 vložil Štefan
Alebo by som odporučil íst na zámek Červený kamen.
29.6.2015 20:39 vložil Milan Janovský
Měli jste jít raději na Kašperk.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.