17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kńour MS Libinsko ze dne 27.9.2017
Kńour MS Libinsko ze dne 27.9.2017
vloženo: 30.9.2017 17:02
autor: Arnošt Včelař

úlovky (svět)

Kamčatka 2016
Kamčatka 2016
vloženo: 3.6.2016 10:14
autor: Aleš Náhlý

trofeje

ÚLOVKY SEZONY 2017
ÚLOVKY SEZONY 2017
vloženo: 15.1.2018 11:19
autor: Petr Waclawek

zvěř v přírodě

Už by měl shodit
Už by měl shodit
vloženo: 11.3.2015 07:42
autor: Děda z lesa

zbraně

První pokus
První pokus
vloženo: 19.4.2016 22:43
autor: Jiří Pavlovský

fotopast

divočáci
divočáci
vloženo: 1.2.2017 15:01
autor: Václav Hryzlík

myslivecké umění

Igor Pičulin - Slovinský malíř II.
Igor Pičulin - Slovinský malíř II.
vloženo: 23.7.2020 21:19
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243670 fotek (3 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761007 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362980 hlasování fotek (10 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 0 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Sele

Sele,
Je pondělí ráno, vstávám, jako vždy v 05.00 hod. Je podezřelé ticho, žádný hukot větru, venku je po týdnu klid. Po splnění základních ranních povinnosti, se rozhoduji vyrazit do lesa. Zkusím si kolečko pod „Plischkovým lesem. Auto nechávám u vodárny a vyrážím po svážnici k loukám. Po obeznání první louky, kde není ani živáčka se posunuji pomalu k horní louce hraničící s lesem. Tady jsou dva zajíci, jinač ani chlup. Našoulal jsem až k žebříku, kterému říkáme „plachťák“, který stojí na malém „bubínku“ a je odtud vidět skoro na celou plochu za Jánským vrchem. Je 06.45 hod. už se zcela rozednilo, ale zvěř nikde. No není každý den posvícení, a tak se pomalu vracím zpět. Už jdu tak trochu „halabala“, s myšlenkami na další pracovní program až se vrátím domů. Byl jsem asi 70 m od lesa, když mne z letargie probralo zalámání. Okamžitě stojím jako sloup, a obeznávám kraj lesa. Často se tudy vrací černá do lesa. A také, že ano, patroni jsou mi naklonění. Na kraji lesa se objevuje první kus. Je to sele, za ním další a ještě jedno. Zbytek tlupy je v lese, a nevypadá to na to, že by chtěli ven. To nevadí. Rychlým naučeným pohybem beru svoji 6,5x57 z ramene, odjišťuji a zaklekávám, tak abych se mohl opřít o koleno. Ustaluji kříž na komoru nejbližšího selete, a lehce hladím spoušť. Sele se po zásahu láme a zůstává v ohni. Ostatní se ztrácí v lese. Seběhlo se to tak rychle, že nebýt ležícího selete na louce, tak tomu ani nevěřím. Přistupuji k ulovenému seleti, a vzdávám hold, jak velí tradice. Sele po vyvržení vážilo 26 kg. Děkuji patronům za projevenou přízeň při lovu. Lovu zdar.
vložil: Josef Vršan
vloženo: 8.12.2015 05:45
zobrazeno: 5019x
hodnocení: 46 hlasů



Komentáře:

9.12.2015 23:05 vložil Martin Vojtěch
Lovu zdar!
9.12.2015 18:42 vložil Tomáš Lenhart
LOVU ZDAR!!
9.12.2015 16:47 vložil Jan Novák
Lovu zdar!
9.12.2015 11:04 vložil Petra Štěpánková
Pepo, lovu zdar!!
9.12.2015 11:03 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
9.12.2015 08:40 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
9.12.2015 05:20 vložil Josef Vršan
Kamarádi a přátele děkuji za přáni. Lovu zdar.
8.12.2015 23:50 vložil František Mlčoch
Lovu Zdar,Pepo!
8.12.2015 20:43 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
8.12.2015 20:19 vložil René Hlaváč
Lovu Zdar!!!
8.12.2015 19:50 vložil aleš panchártek
Lovu zdar!
8.12.2015 19:23 vložil Zdeněk Urban
Lovu Zdar.
8.12.2015 19:15 vložil Lubomír Prokeš
Lovu zdar!!! 1****
8.12.2015 17:50 vložil Tomáš Robotka
Pepo i já se připojuji s přáním LOVU ZDAR!
8.12.2015 17:04 vložil Petr Fuks
Lovu zdar!
8.12.2015 15:13 vložil Kanina Lubomír
Lovu zdar!
8.12.2015 14:40 vložil ing.Karel Rait
Lovu zdar a jako vždy hezky napsané!
8.12.2015 13:30 vložil Arnošt Bárta
Lovu zdar.
8.12.2015 12:09 vložil Zdeněk Bláha
Lovu zdar!
8.12.2015 12:01 vložil Jakub Rybár
Pepi, Lovu zdar!
8.12.2015 09:36 vložil pepa
Lovu zdar.
8.12.2015 09:04 vložil Děda z lesa
Lovu zdar !
8.12.2015 08:28 vložil Václav Bujáček
Lovu zdar.
8.12.2015 08:27 vložil Vladimir Benadik
Lovu zdar!
8.12.2015 07:41 vložil Milan Flora
Pepi, Lovu zdar!
8.12.2015 07:21 vložil Jiří Zilvar
Lovu zdar !
8.12.2015 06:43 vložil Ivo Hanáček
Lovu zdar!
8.12.2015 05:55 vložil Zuzka a Miloš
Lovu zdar!
8.12.2015 05:53 vložil Jaroslav Novotný
LOVU ZDAR!!!!!!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.