17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Kapitální...
Kapitální...
vloženo: 5.2.2014 19:09
autor: Jagdforest

úlovky (svět)

Splněný sen.
Splněný sen.
vloženo: 14.9.2015 08:36
autor: Martin Vaculík

trofeje

Srnec k padesátce...
Srnec k padesátce...
vloženo: 28.6.2014 00:23
autor: František Mlčoch

zvěř v přírodě

...
...
vloženo: 9.3.2012 09:05
autor: Marek Drha

zbraně

Pro radost
Pro radost
vloženo: 20.1.2019 12:28
autor: jan koštoval

fotopast

...
...
vloženo: 5.3.2013 16:15
autor: Josef Cimerman

myslivecké umění

Kočí Jan Uher  *1912
Kočí Jan Uher *1912
vloženo: 29.1.2020 18:22
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243637 fotek (8 dnes)
  • 8550 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (6 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760971 komentářů fotek (17 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362796 hlasování fotek (73 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    2 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Lišák

V sobotu se chystám s mladým na posed s čerstvě posekaným ovsem. Čekám, že by mi mohla přijít liška, jenže kombajny a traktory stále jezdí až do pozdního večera, ale to už je řádná tma a mladej už spí. V půl dvanácté slyším šustění strniště, tak beru dalekohled a už ji vidím. Ještě nesvítí měsíc tak toho moc nevidím. Spíše takový ten tmavý flek a sem tam se v optice mihne bílý kvítek. Beru myškovačku a lehce zapískám, liška se staví na široko, tak střílím. Minul jsem a v duchu si nadávám. Slyším, jak liška pomalým klusem odbíhá. Mladej stále oddychuje a ani neví, že jsem střílel. Zhruba po patnácti minutách opět slyším šustění, tak koukám a ona je zpět. Ani nemám přebito, jak jsem byl rozčilenej, tak jsem na to úplně zapomněl a nejradši bych si nafackoval. Je zhruba 30m ode mě, tak se ani přebít neodvažuji. Po chvíli se vzdaluje na cca 140m a to mám už přebito. Beru tedy opět myškovačku, že si ji připískám blíž. Jenže jakmile to liška slyší, zatahuje do kukuřice, nejspíše to byla ta samá a spojila si ten zvuk předchozím výstřelem. No nic říkám si přijde snad nad ránem. Po nějaké době usínám , ale jen tak lehce, protože mě opět budí slabé šustění, ale to už je po čtvrté a svítá. Teď je již liška hezky vidět. Usazuji kříž na lišku a čekám, až se otočí na široko. Střílím a zároveň druhým okem vidí, jak rána sráží lišku k zemi. Jsem spokojen a rozlévá se ve mě pocit blaženosti. Mladej stále spí a neví ani o druhé ráně. Tak jej budím a jdeme se podívat na nástřel. Není to pro synka pěkný pohled, lišák je úplně vyvržený, ale s mladým to kupodivu ani nehne. Tak vzdávám pocty a provádí dokumentační foto. Stříleno Effect 7x65R a SPCE vzdálenost cca 50m.
vložil: Petr Janský
vloženo: 21.7.2014 17:38
zobrazeno: 2824x
hodnocení: 16 hlasů



Komentáře:

22.7.2014 22:15 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
22.7.2014 09:53 vložil ladislavkohousek
Lovu zdar.
22.7.2014 05:46 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
21.7.2014 22:20 vložil Milan Ječný
Lovu zdar.
21.7.2014 20:06 vložil Vlastimil Kosina
Inu, poctivě vyseděnej..... Lovu Zdar, přeji!
21.7.2014 19:30 vložil Zbyněk Oliva
Lovu zdar!
21.7.2014 17:53 vložil Nožička Jiří
Lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.