17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zřejmě nejširší muflon na světě
Zřejmě nejširší muflon na světě
vloženo: 19.3.2015 11:25
autor: chasse

úlovky (svět)

Kamčatka 2016
Kamčatka 2016
vloženo: 3.6.2016 10:14
autor: Aleš Náhlý

trofeje

pan srnec
pan srnec
vloženo: 3.3.2012 13:53
autor: luděk skácel

zvěř v přírodě

***
***
vloženo: 4.1.2018 16:26
autor: Daniela Badayová

zbraně

Kdo ho chce?
Kdo ho chce?
vloženo: 24.10.2015 22:52
autor: Karel Obrtál

fotopast

Macko
Macko
vloženo: 16.11.2014 17:11
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

*
*
vloženo: 15.7.2016 20:17
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (5 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761019 komentářů fotek (16 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363032 hlasování fotek (62 dnes)
  • 57304 hlasování videí (1 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 11 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

raritný jelen

V jeden septembrový večer som sa s kamarátom vybral do hory pozrieť nejaké jelene . keďže ruja už bola v plnom prúde a mali sme vyhliadnuté nejaké miesta dá sa povedať , išli sme na istotu. Po hodine kráčania lesom sme počili prvé „zatrúbenie“ . O chvíľu ďalšie a ďalšie po cvhilke nastal koncert a tak sme nevedeli kam sa vybrať. V tom zaručal jeleň len 160m od nás za horizontom . To bol jasný signal. Pripravili sme sa na fotenie ,prešli pár metrov do skupinky starých smrekov čakali sme na dalšie zaručanie. To prichádza velmi rýchlo , nečakám beriem do rúk vábničku a napodobnujem hlas mladeho jelena. Po chvilke ticha sa jelen ozýva znovu , ozvem sa aj ja . Počujeme ze jelen sa bliži velmi rychlo zaručim teda ešte par krat .... za krátku chvilu sa objavuje asi na 100m na horizonte, kôli vzdialnosti a pomerne hustemu porastu sa nedá fotit. No nič ozvem sa ešte raz ale posledný krát. Jelen sa ozýva tieš a pobera sa smerom ku nám . pár krát sa zastavi a zaruči. Pomali psotupuje ku nám ked prichadza na 30m začinam fotit no jelen stále ide bližšie a bližšie už sa mi nesprace do hladáčika , zastáva ja pomalim pohybom otáčam foták na vyšku spravim par fotiek a čakám unik. Ale nič take sa nedeje jelen stále stoji ani nie 30m od nás a upenlivo počuva....,cvakám teda ešte pár krát , ale jelen stále nič . Potom spravil pár korokv ešte bližšie uz bol 20m od nás. Stavia sa bokom v tej chvili opät otáčam fotak a beriem ho do záberu v tom prichádza zaručanie . cvakám ako o život. Jelen opäť čaká na zaručanie jelena ktory ho pred chvilkou ešte provokoval. Zaruči teda ešte posledný krát a pomali odchádza za jelenicami. V tom si všimnem ze jelen silno kríva na na zadnu hohu a bol aj dost vychudnuty čo ale mohlo byt aj rujou. Pri odchode nám ešte posledný krát zatrubil a pobral sa preč za horizont odkiaľ prišiel. Ked sa jelen stratil za horizontom pozreme sa s kamarátom na sebe a neveriacki len krutime hlavami čo sa to práve stalo . Pri prezerani fotiek som zistil ze cele divadlo trvalo viac ako 5 minut. Bol to neskutočný zažitok počuť dýchanie jelena a to zaručanie bol uplný vrchol všetkoho tá vybracia na hrudi nemala chybu. Tento zážitok sa radi medzi moje NAJ čo som zatial v prirode zažil . Dufam ze sa vám bude fotka páčit , nieje to uplne super kvalita bolo to fotene fakt uz na hrane fotenia (pre tých čo sa vyznaju do fotenia iso 6400 hovori za všetko. ) Neskôr vložim aj fotku ručiaceho jelena ale tá nieje az taka kvalitná , ale je prvá na ktorej mám zachiteneho jelena pri ručani.
vložil: Lukáš Rusko
vloženo: 15.2.2013 11:42
zobrazeno: 2525x
hodnocení: 42 hlasů



Komentáře:

28.3.2013 20:32 vložil Michal Dávid
No to bol vtedy „veľký zážitok".
16.2.2013 07:23 vložil Josef Vršan
1*
15.2.2013 23:51 vložil Jiří Tezner
nádhera!
15.2.2013 21:16 vložil Jiří Janda
fotit v lese je peklo, ale vyšlo to parádně.
15.2.2013 17:41 vložil Standa Kříž
líbí .
15.2.2013 14:25 vložil Lukáš Rusko
ano pár fotiek som tu mal , ale všetko som to vymazal idem to pridávat nanovo aj s pribehmi ..
15.2.2013 14:01 vložil František
Tahle fotka už tu loni ale byla !!!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.