17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Můj loňský bronz
Můj loňský bronz
vloženo: 23.3.2020 22:03
autor: Petr Kostka

úlovky (svět)

lov v PL
lov v PL
vloženo: 19.10.2014 17:12
autor: Svatoslav Ščudla

trofeje

Tak se mi vrátili kamarádi ze Slovenska. :-)
Tak se mi vrátili kamarádi ze Slovenska. :-)
vloženo: 17.10.2014 10:51
autor: Pavel Číp

zvěř v přírodě

Dva kusy na jedno zmáčknurí
Dva kusy na jedno zmáčknurí
vloženo: 8.1.2015 08:57
autor: Děda z lesa

zbraně

Pro rybáře
Pro rybáře
vloženo: 13.9.2015 13:10
autor: Karel Obrtál

fotopast

Macko
Macko
vloženo: 16.11.2014 17:11
autor: Ladislav Mlynský

myslivecké umění

.F.
.F.
vloženo: 21.1.2013 17:19
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243670 fotek (3 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761007 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362980 hlasování fotek (10 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 2 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

...a to je výřad na dnešním honu - takové malé Židlochovice :-)

vložil: Jakub Hušek
vloženo: 5.11.2011 19:48
zobrazeno: 3690x
hodnocení: 8 hlasů



Komentáře:

6.11.2011 20:37 vložil Jakub Hušek
Pane Valtre. Myslím, že tak v 70 - 80% případů je to skutečně tak, jak píšete. Někde je to ještě horší-bažanti se koupí přímo na hon a tam se za keřem šípku vypouští před hlavně pušek. Toto sdružení však spadá do nezmíněné menšiny (20 -30%). Odchovem bažantí zvěře se zabývají už léta. Hlavním důvodem je zachovaní bažanta v honitbě, která má takřka 2000ha. Za prodané bažanty (živé) nakupují zajíce, které vypouští do honitby z důvodu posílení divoké populace (neloví je). Co se týká honů. Hon je bezplatný. Já jsem byl na hon pozván jako trubač. Každý z hostů si odnesl domů bažantího kohouta...A jak vidíte z mého příspěvku výše, ani to "co nejvíce toho postřílet" zde naštěstí neplatí. Uloví se ročně necelá třetina z vypuštěných bažantů. Pro mě byl hon zážitkem právě díky zazvěřenosti honitby drobnou zvěří.
6.11.2011 09:31 vložil xxxx
Nakoupit(případně vylíhnout), vykrmit, v říjnu vypustit aby toho lišky moc nestačily sežrat a hurá na ně! Do konce roku toho postřílet co nejvíc aby na výročce mohl předseda s hospodářem přečíst,jací jsme myslivci(jo a alespoň jeden hon prodat hejlům, aby si pocvičili střelbu na živé terče v ceně cca 300,- Kč/kus). Lovu zdar
6.11.2011 08:50 vložil Jakub Hušek
Zdenko, souhlasím s Vámi. Už před vkládáním fotografie jsem si říkal, že provázky dojem z fotografie kazí. Na druhou stranu však bylo všechno tak, jak má na honu být a byl jsem zde jako host, tak jsem s tím nemohl nic udělat. Jirko, i přesto, že se slepičky loví, dost jich zůstane v honitbě. Je to honitba kde ročně odchovají 1500 bažantů z toho cca 1000 vypustí (zbytek se odprodá) a odloví se jich necelých 300 (2-3 hony s podobným výřadem).
6.11.2011 07:21 vložil jirka plánský
ty provázky měly být červené nebo růžové,to by bylo krásné.
5.11.2011 22:40 vložil Zdenka Podhorská
Opravdu krásný výřad s těma provázkama !
5.11.2011 21:38 vložil Jiří Lengyel,starší
Kde jsou ty časy,kdy byly slepičky hájeny......

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.