17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Zřejmě nejširší muflon na světě
Zřejmě nejširší muflon na světě
vloženo: 19.3.2015 11:25
autor: chasse

úlovky (svět)

Maďarsko 2013
Maďarsko 2013
vloženo: 3.2.2014 17:42
autor: Karel Maršík

trofeje

Jedna společná :)
Jedna společná :)
vloženo: 10.5.2014 08:37
autor: Lubomír Becha ml.

zvěř v přírodě

Skok
Skok
vloženo: 21.1.2015 19:37
autor: zdenek spacek

zbraně

Část mé sbírky
Část mé sbírky
vloženo: 12.7.2014 15:54
autor: Karel Obrtál

fotopast

....
....
vloženo: 19.7.2016 23:14
autor: Jindřich Mach

myslivecké umění

Z mojí dílničky
Z mojí dílničky
vloženo: 27.1.2018 15:17
autor: Milan Kučera
Statistika
  • 243686 fotek (6 dnes)
  • 8553 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (3 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761023 komentářů fotek (2 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363059 hlasování fotek (16 dnes)
  • 57305 hlasování videí (1 dnes)
  • 39916 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 5 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Páteční lišák.

Tak abych nějak začal, jelikož jsem se nemohl účastnit našeho sobotního honu na drobnou zvěř dne 3.12.2011. a hrozně mě to mrzelo, rozhodl jsme se, že si půjdu alespoň v pátek po práci odpočinout do lesa. Po příjezdu jsem si nebyl tak úplně jistý, zda-li má cenu vůbec někam vyrazit, foukal totiž velice silný vítr a v jednom kuse se točil. Zvítězilo srdce nad rozumem a i když se říká, pokud čaruje vítr, myslivec sedí doma, nějak jsem na to nebral zřetel. Ale co, ještě se domluvím s bráchou a za chvíli už sedíme v autě a míříme k jedné z remíz, kde před časem kamarád viděl dvě selata. Po příjezdu nechávám stát auto na mostku, zbalíme potřebné a s pozdravem Lovu Zdar se naše cesty rozcházeji. Za chvíli už sedím na kazatelně a pozoruji okolí. Srnčí zvěře jsem viděl poměrně hodně, ale jak se měnil směr větru, stále jsem si říkal, tady mi dneska nic nemůže přijít a v tom okamžiku jsem ještě za dobrého světla uviděl na vzdálenost asi 250 metrů pohyb, poněkud netypický pro zajíce. Beru dalekohled a v ten okamžik jsem ho uviděl, lišák!!! a jde ke mě. Položil jsem dalekohled a beru pušku, pomalu postupoval směrem ke mě, ale pořád jako by něco tušil, jenže to jsem ho už pozoroval přez optiku. Kousek popošel a začal se vytáčet směrem na vesnici. Když už byl na vzdálenost těch sto metrů, byl jsem již rozhodnut, tebe odejít nenechám. Jednak že bych pak nemohl střílet z důvodu mi dobře známeho, směrem k vesnici, ale to už tiše cvakl napiníček a fičení větru na kratičko protnul výstřel. Přez optiku sleduji další dění, ale nic se neděje, lišák zůstává v ohni. Dal jsem si tradiční cigaretku, chvíli ještě počkal a už si to mířím k lišákovi. Po příchodu mi srdce zaplesalo, na nástřelu ležel nádherný lišák a ještě střelen na krk, tudiž nebyl nijak poškozen. Na chvíli jsem postál, vzdal poctu mému úlovku, poděloval naším patronům, za zase jeden krásný zážitek a vracel se k autu s již uloveným lišákem. Myslivosti Zdar!
vložil: Ondřej Giecek
vloženo: 5.12.2011 08:04
zobrazeno: 3733x
hodnocení: 39 hlasů



Komentáře:

2.9.2014 13:53 vložil Jiří Macek
Lovu zdar!!! _
6.12.2011 09:35 vložil Erika Doležalová
Lovu zdar.
6.12.2011 06:24 vložil Ondřej Giecek
Lovu Dík všem!!!
5.12.2011 21:47 vložil Petr Bromek
lovu zdar!
5.12.2011 21:47 vložil Petr Bromek
lovu zdar!
5.12.2011 20:32 vložil jiří marek
Lovu zdar!
5.12.2011 20:02 vložil Tomáš Robotka
Lovu zdar.Liškařům obvzlášť.Ondro jen jim dávej zrzkám.
5.12.2011 18:12 vložil Svatopluk Hinčica
Ondro Lovu Zdar. pěkné foto
5.12.2011 14:29 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
5.12.2011 11:38 vložil Fergus
Lovu Zdar,,
5.12.2011 11:17 vložil Jiří Pavlovský
Lovu zdar!
5.12.2011 10:03 vložil Ondřej Giecek
Lovu Dík!!!
5.12.2011 09:58 vložil Michal Filip
Lovu Zdar!!!
5.12.2011 09:38 vložil Ondřej Giecek
Kulobroková kozlice, Brno 802,3 12/7x65R, není zač.
5.12.2011 09:32 vložil Michael Brož
Lovu zdar!

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.