17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Podhorský král. č. 2   17.10.2019
Podhorský král. č. 2 17.10.2019
vloženo: 21.10.2020 07:47
autor: Ivo Lajčok

úlovky (svět)

tetrov hlucháň v Rusku
tetrov hlucháň v Rusku
vloženo: 27.1.2015 19:17
autor: mirojevo

trofeje

Detail dnešního srnce.
Detail dnešního srnce.
vloženo: 2.7.2017 10:03
autor: Milan Ječný

zvěř v přírodě

Na naháňce,netrefil...
Na naháňce,netrefil...
vloženo: 31.1.2013 12:39
autor: Pavel Morávek

zbraně

Nůž - damašek a paroh
Nůž - damašek a paroh
vloženo: 3.8.2016 12:49
autor: Karel Obrtál

fotopast

V řepce
V řepce
vloženo: 11.5.2013 18:01
autor: Václav Jelenek

myslivecké umění

zátišie s farbiarom..
zátišie s farbiarom..
vloženo: 22.5.2013 16:13
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243715 fotek (12 dnes)
  • 8557 videí (2 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761031 komentářů fotek (4 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363230 hlasování fotek (51 dnes)
  • 57305 hlasování videí (0 dnes)
  • 39919 registrovaných uživatelů
    1 dnes nových, 16 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Jubilejní

váha: 48 kg
věk: 2 let

Dnes jsem opět vyrazil na louky na Podhorech. Už 4 dny mě tu dvě tlupy divočáků školí. Každou noc jsem je viděl, ale k výstřelu jsem se nedostal. Jednou přišla mlha, pak se mi točil vítr, potřetí jsem je měl daleko a počtvrté jsem si sedl na vedlejší posed a oni z lesa vytáhli přímo pod posed, kde jsem 3 dny předtím seděl. Nejhorší bylo, že každé ráno přibyli na louce další 3ary kvalitně zkultivátorované louky. V sedm hodin jsem sedl na otevřený posed a poslouchal zda z lesa nezaslechnu lámání. Dalekohledem se moc kontrolovat nedalo, neboť silně mrholilo. Po hodině sezení jsem měl pochybnosti jestli bych vůbec byl v tomto počasí schopen střílet. Než jsem se rozhodl, tak to v lese zapraskalo a na louce se objevila ta větší tlupa. Velká asi 90kg bachyně, 4 lončáci a asi 9 pěkných selat. Opět jako každou noc se pustily do buchtování. Kulovnici jsem zatím ani nevzal do ruky, protože byly ode mne tak na 100 metrů a za silného mrholení bych stejně nemohl přesně zamířit. Asi po čtvrt hodině se však štěstí obrátilo na mou stranu. Část tlupy popoběhlo směrem ke mě a opět buchtovaly. Již jsem je viděl pouhým okem a tak jsem vzal svou kulovnici a zamířil. Na vzdálenost 60 metrů už jsem neměl problém se zamířením a tak jsem vybral jeden kus, který stál naširoko a pomalu zmáčkl spoušť. Po výstřelu jsem zaslechl úder kulky do těla a po přebití jsem viděl, že kus zůstal v ohni. Slezl jsem z posedu a došel na okraj lesa pro úlomky. Poslední hryz, úlomek za klobouk a poděkování sv.Hubertovy za to že mi letos opravdu přeje, neboť je to můj letošní 10 kus černé zvěře. Kňourek - lončák 48kg.
vložil: Radek Moravec
vloženo: 29.11.2012 00:31
zobrazeno: 4502x
hodnocení: 32 hlasů



Komentáře:

30.11.2012 09:05 vložil Vlastimil Pavlíček
Přeji lovu zdar !!!
29.11.2012 21:56 vložil Jaroslav Novotný
LOVU ZDAR!!!!!
29.11.2012 20:53 vložil David Egner
Lovu Zdar.Jak skočíš na vlnu jde to..
29.11.2012 19:32 vložil Michael Brož
Lovu zdar!
29.11.2012 18:39 vložil pepa
Lovu zdar.
29.11.2012 13:03 vložil Jiří Zábran
Smekám a lovu zdar.
29.11.2012 11:05 vložil jirka plánský
"LOVU ZDAR"
29.11.2012 10:42 vložil Jan Liška
Lovu Zdar
29.11.2012 10:07 vložil Milan Jirmann
Přeji lovu zdar. Já jenom moc nechápu, že když Vás prasata školila více dní, tak proč jste za nima nešel. To je potom ta správná atmosféra lovu a já si takového úlovku cením více, než čekat až přijdou před kazatelnu, třeba na kupu. LOVU ZDAR!!!
29.11.2012 09:19 vložil Zdeněk Švejda
Radku hezké foto i článek, až na malou chybičku,kterou jsem Ti oznámil v legraci po telefonu.Jen tak dál Holašovický myslivče/vydro/.Z Vimperka Lovu zdar! Eva a Zdeněk.
29.11.2012 07:37 vložil Petr Fuks
Lovu zdar!
29.11.2012 05:35 vložil Josef Vršan
Lovu zdar
29.11.2012 05:15 vložil Zdenek Š v o m a
Lovu zdar!Pěkně napsanej příběh.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.