17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Životní srnec
Životní srnec
vloženo: 12.8.2015 10:07
autor:

úlovky (svět)

sibiř
sibiř
vloženo: 29.9.2015 21:28
autor: František Strnad

trofeje

Pan Zub
Pan Zub
vloženo: 2.4.2018 19:13
autor: punťacák

zvěř v přírodě

Skok
Skok
vloženo: 21.1.2015 19:37
autor: zdenek spacek

zbraně

Moje babky z Ferlachu
Moje babky z Ferlachu
vloženo: 13.1.2017 14:42
autor: jan koštoval

fotopast

divočáci
divočáci
vloženo: 1.2.2017 15:01
autor: Václav Hryzlík

myslivecké umění

jazvec
jazvec
vloženo: 15.4.2019 18:59
autor: Marek Horňák
Statistika
  • 243641 fotek (4 dnes)
  • 8551 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9798 inzerátů (1 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 760977 komentářů fotek (6 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362811 hlasování fotek (15 dnes)
  • 57302 hlasování videí (0 dnes)
  • 39912 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 14 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Kopčanský přívoz 2

Foto opět rok 1914 , na fotu je slovenská strana a asi zchátralá hospoda,kde bylo každou nedělu veselo při muzice-scházeli se tu lidé z okolních obcí z obou stran řeky Moravy a hrála jim tam dechovka z Brodského. Poslední převozník byl DULA OŽVOLDÍK. Od 14,března1939 přívoz ukončil svou éru. Po válce v roce 1946 zde byl postaven UNRA most. Z vyprávění Rudolfa Topiče vím,že tento most strhla velká voda a byl pak postaven znovu ,aby ho po regulaci opět odstranili.Včil je tu Lávka Mařenka-ve dne pro turisty v noci p.....ci.
vložil: ivan salajka
vloženo: 22.10.2020 20:58
zobrazeno: 2168x
hodnocení: 19 hlasů



Komentáře:

25.10.2020 12:39 vložil Antonín Polách
Pane Netíku myslíte písničku Políček?Začínající "Není tak snadné,cikánce vnadné".
24.10.2020 19:38 vložil Antonín Polách
Tak jestli to nebyla cikánka z Brodského.
24.10.2020 13:47 vložil Jiří Netík
Hrál i na harmoniku, jeho repertoál byl "Cikánko krásná". Napsal i historické paměti. Já mu je kopíroval a on je v hospodě rozdával za štamprlu. Dodával je i řediteli LZ a ten mu vždycky dal 100 Kč na inkoust a jiné tekutiny.
23.10.2020 22:45 vložil ivan salajka
O Tondovi sa říkalo,že vozil lidem dřevo podle teho kdy zabíjali prasacko. Aj na kytarku si snad hrál.
23.10.2020 21:08 vložil Jiří Netík
Těch kamp na řece Moravě bylo několik :" Poslední Liechteinský hajný, Tonda Javorký si našel děvčicu v Broddském. Když šel za ňů tak ho převozník převézl a povídá mu. "Až sa ráno budeš vracat, tak zapískaj a já pro ťa dojedu!" Tonda když ráno došel k řece a dal prsty k hubě , aby zapískal tak přičichl a pravil: " Radši přeplavu!"
23.10.2020 10:10 vložil Radomír Salajka
Ivane krásné fotky 1***
23.10.2020 02:50 vložil Jiří Wenzl
Velmi zajímavé (pro mne nové) informace.Díky.
22.10.2020 21:01 vložil Jindřiška Padalíková
super! díky, Ivane.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.