17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Jelen k jubileu
Jelen k jubileu
vloženo: 22.10.2013 21:10
autor: Leoš Lukášek

úlovky (svět)

Maďarsko 2013
Maďarsko 2013
vloženo: 3.2.2014 17:42
autor: Karel Maršík

trofeje

Kmotřičky  ...+1
Kmotřičky ...+1
vloženo: 23.2.2012 21:53
autor: Vít Hlavica

zvěř v přírodě

Předčasný tok bažantů
Předčasný tok bažantů
vloženo: 13.2.2019 13:48
autor: Miroslav Franěk

zbraně

Nůž
Nůž
vloženo: 26.1.2013 12:11
autor: Karel Obrtál

fotopast

ako by ich jedná mater mala...
ako by ich jedná mater mala...
vloženo: 4.5.2020 14:42
autor: pali1

myslivecké umění

Vladimír Lepš II.
Vladimír Lepš II.
vloženo: 9.12.2020 22:04
autor: Jiří Netík
Statistika
  • 243680 fotek (13 dnes)
  • 8552 videí (1 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9799 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761021 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3363043 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57304 hlasování videí (0 dnes)
  • 39915 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 3 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Prosím o radu.

Dobrý den , chtěl bych si koupit digitální fotoaparát. Zatím mám vybraný tento(Canon PowerShot SX30 IS Black) Fotím hlavně v lese a také často natáčím , znáte to(špatné počasí,šero atd. Chtěl bych vás požádat o radu jaký foták by jste mi doporučili, děkuji :) Cena tak do těch 10 000 :P
vložil: Petr Fruhauf
vloženo: 29.7.2011 12:03
zobrazeno: 2170x
hodnocení: 0 hlasů



Komentáře:

30.7.2011 10:44 vložil Michal Gruchala
Ahoj,v ceně do deseti tisíc nic lepšího není.Nekupuj ultrzoomy Olympus s ohromným přiblížením 30x a podobné,nestojí to za nic,ostatní výrobci podobně. Tenhle Canon bude v pohodě,kamarád má jeho předchůdce a službu mu udělal dobrou. Fotky má hezké,videa taky slušná. Problém je,že životnost foťáku je krátká,zkrátka není stavěn na wildlife fotografování. Při každodením používání nevydrží déle než dva roky. Ale to zřejmě žádný. Zasekává se mu zoomování a hlásí poruchu a téměř od novoty má flek na optice,zřejmě prach na čipu. Při reklamaci mu bylo sděleno,že na takové podmínky není stavěn,tedy nesprávné používání.Já bych ti raději doporučil zrcadlovku,ale ta je náročnější na obsluhu a je třeba se o ni trošku více starat. cenově jsou již dostupné,koukni zde: http://www.megapixel.cz/canon-eos-1100d-ef-s-18-55-mm-75-300mm Jinak pokud budeš chtít více info,napiš. Tak dobrou volbu,ahoj,Michal.
29.7.2011 20:08 vložil Svatopluk Šedivý
No, tady je každá rada dobrá. Jen z principu konstrukce jsou foťáky konstruovány se zaměřením na fotografii. Možná by bylo dobré se podívat na internet na technické parametry foťáků v ceně do 10000 a zejména se zaměřit, zda je na foťáku možno navolit vyšší ISO (citivost) a zda tato funkce "funguje" i v režimu filmování. Nebo si foťák ponechat na fotografování a koupit kameru - jsou docela levné. Ale foťák i kamera mají něco společného - jejich velkým nepřítelem je málo světla, což v lese obvykle bývá, nebo také brzy ráno, nebo večer. Proto jsem v úvodu psal, že je každá rada dobrá. Se stejným problémem se potýkám také a asi všichni co fotí a filmují.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.