17 let s Vámi
Diskuze Nástěnka Články Fotky Videa Odkazy Kalendář Myslivecký obchůdek Inzerce
Vyhledávání


Přihlášení
Nejlepší fotografie
Fotografie
Fotografie desetiletí

úlovky (ČR, SR)

Říje 2014
Říje 2014
vloženo: 22.4.2017 13:43
autor: Petr Selinger

úlovky (svět)

Přímorožec šavlorohý - Oryx
Přímorožec šavlorohý - Oryx
vloženo: 11.3.2014 11:07
autor: Anežka Pučálková

trofeje

Starý pán
Starý pán
vloženo: 24.7.2015 13:22
autor: Alois Kneifel

zvěř v přírodě

Je trochu vidět
Je trochu vidět
vloženo: 14.1.2020 09:02
autor: Děda z lesa

zbraně

Rytina na jednušce vlastní výroby, moje práce
Rytina na jednušce vlastní výroby, moje práce
vloženo: 11.2.2020 18:30
autor: Stanislav Satoria

fotopast

...
...
vloženo: 26.2.2018 17:48
autor: Michal Sedlář

myslivecké umění

Autor neznámý II.
Autor neznámý II.
vloženo: 14.1.2017 13:49
autor: Jindřiška Padalíková
Statistika
  • 243667 fotek (16 dnes)
  • 8551 videí (0 dnes)
  • 333 odkazů (0 dnes)
  • 9796 inzerátů (0 dnes)
  • 281 diskuzí (0 dnes)
  • 761003 komentářů fotek (0 dnes)
  • 12962 komentářů videí (0 dnes)
  • 3362970 hlasování fotek (0 dnes)
  • 57303 hlasování videí (0 dnes)
  • 39914 registrovaných uživatelů
    0 dnes nových, 1 online

Připomínky a názory
Fotografie
« novější fotostarší foto »

Delaborovaná nová holubářka

Na prvý pohled klasický filcový lunt, ale filc to není. Viz diskuse u předchozího fota.
vložil: Jan Slavětínský
vloženo: 17.4.2020 06:08
zobrazeno: 5482x
hodnocení: 10 hlasů



Komentáře:

18.4.2020 18:16 vložil Karel Chalupník, MVDr.
Od Hull mám z dřívějška High Pheaesant a Three Crown, tam teda taky píšou FIBRE. Zkusím jednu vypitvat a provést zkoušku ohněm.
18.4.2020 13:38 vložil Roman Vrána
Je to k zoufání, pravé filcové zátky měl Hull ve svých nábojích s označením Fibre. A dál je vyrábí Fiocchi v nábojích Traditional, bohužel se nedají koupit, jinak už bych S&B nepoužíval vůbec nic. Tedy krom sportovního brokového střeliva, které je v novějších nábojnicích a velké puškové zápalky, obojí je v posledních pár letech kvalitní, zvláště ty zápalky.Na lov z Vlašimi nepoužívám nic. Na loveckém střelivu se nešetří, tam je důležité vše, jen ne cena.
18.4.2020 09:16 vložil Karel Chalupník, MVDr.
Stříž z ovcí se vyhazuje do hnoje. Aspoň u nás na okrese.
18.4.2020 09:15 vložil Karel Chalupník, MVDr.
Jenomže to už je jako na jaře 1918, kdy se dělaly náhražky kůže z papíru a kdečeho. Já to nechápu, žijeme v době nadbytku, vlnu nikdo nevykupuje, když tak za pár halířů a muničky dělají tohle.
18.4.2020 09:13 vložil Karel Chalupník, MVDr.
Jo a víte co se mně stalo loni na honě? Když jsem měl už horkej lauf tak z jedné holubářky se odlepila igelitová folie s tím potiskem...už to není tisknutý na papír, ale potažený jakýmsi igelitem s tím motivem.
18.4.2020 09:11 vložil Pavel Kalvoda
Je to o nákladech. Tradiční filc je pro muničky příliš drahý. Možná, že ho stále laborují pod broky u Holland+Holland, ale tam ten náboj opravdu zaplatíte.
18.4.2020 09:11 vložil Karel Chalupník, MVDr.
Svět se v prdel obrací...já kupuju do ZP 16/16 s anglickou pažbou jen tyhle černé holubářky, pro ten pocit, ale co se divit, když se i do značkových lahvovaných vín dávají špunty podobné korku, ale z jakési gumy. Já k vystřelené nábojnici občas čichám, to mně zůstalo z dětství...a zdálo se mně, že to už tak nevoní a je tam hořká příchuť. Honzíku, víš co zkus? Zkoušku ohněm, tak se třeba poznají tkaniny s vlny versus umělé vlákno. Podrž pod tím špuntem plamen zapalovače a poznáš dle pachu zda se pálí bílkovina (plst)nebo náhražka. Karel.
17.4.2020 16:51 vložil Antonín Polách
Faktor-Lankaš v Loveckém střelectví píše že nejkvalitnější zátky byly ze směsi telecích chlupů a jehněčí vlny které po namaštění zrůžověly.Takový náboj jsem kdysi dávno viděl,měl průhlednou hilznu,a růžová zátka byla vidět.Nevím už výrobce.
17.4.2020 14:56 vložil Roman Vrána
Zkuste ho rozkrojit, uvnitř je to světlé a tvrdé o pružnosti se hovořit nedá.Moc jich za rok nevystřelím, mám je hlavně do dvojky ZP49, jako takovou mysliveckou klasiku, je škoda, že tento z mého pohledu jediný použitelný lovecký náboj takto zprzní. A to jen pro uspořených 0,5Kč. V samonabíjecím Browningu používám B&P, Fiocchi a RC.

Chcete-li hlasovat nebo napsat komentář k této fotce, musíte být přihlášeni.